Conditii proaste la Constanta: gazonul e denivelat si intr-o stare foarte proasta

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 10 octombrie 2008, 12:30 Sport | Fotbal

Terenul arata foarte prost
Foto: Hotnews
Frank Ribery, mijlocasul Frantei, isi facea griji inaintea meciului. "Stiam ca la Constanta o sa ne astepte un stadion urat si un gazon prost". Francezul are dreptate, gazonul prezentandu-se in conditii proaste.

Gropi si portiuni fara iarba. Gazonul pe care se va desfasura meciul Romania-Franta seamana cu unul de divizie judeteana. Conditii muncitoresti pentru jucatorii oaspeti pregatite de Piturca. Se pare ca organizatorii isi doresc ca terenul sa arate si mai rau, pentru a pune si mai multe probleme jucatorilor Frantei, asa cum au fost si in meciul cu Olanda din preliminariile lui Euro 2008, partida castigata cu 1-0 de Romania.

"Gazonul e mai bun decat la ultimul meci pe care l-am jucat aici cu Steaua. Speram sa nu ne incurce pe noi gazonul", a spus Ogararu. "Asta e, nu avem conditii precum au olandezii", a parat si Chivu.
























926 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    1 (Vineri, 10 octombrie 2008, 15:25)

    andrei [anonim]

    chiar nu este posibil sa avem un stadion civilizat in romania, cu un gazon bun? cred ca intentionat s-a dorit jucarea meciului la c-ta. asteptam ca piturca sa bage echipa cu fundul in poarta si sa bubuie mingea in fata, poate iese ceva. propun sa jucam cu o minge de rugby poate asa nu pot francezii sa paseze. mai propun sa bage buldozerul pe gazon inainte de meci sa-i incurcam pe francezi. prefer sa jucam ofensiv si pe un gazon bun si sa pierdem decat sa bage piturca echipa cu fundul in poarta si pe un teren urat.
  • 0 (0 voturi)    
    ..ce sa spunem?! (Vineri, 10 octombrie 2008, 15:34)

    Florin [anonim]

    ....in fotbalul romanesc s-a furat cat s-a putut....dar un stadion nu s-a putut face; suntem de rasul Europei....dar ce sa ne mai mire?!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Mai trebuie lucrat (Vineri, 10 octombrie 2008, 15:44)

    v [anonim]

    Propun si niste gropi cu nisipuri miscatoare sau meduze (mascate) ca tot sunt aproape de mare.
  • 0 (0 voturi)    
    si-au gasit unde sa joace (Vineri, 10 octombrie 2008, 16:05)

    claudiopolis [utilizator]

    e absurd sa duci 2 echipe nationale intr-un asemenea oras si pe-un asemenea stadion!
    FRF ar trebui sa se gandeasca la imaginea Romaniei si sa programeze jocuri in orase civilizate!
  • 0 (0 voturi)    
    ?! (Vineri, 10 octombrie 2008, 16:07)

    Gigi [anonim]

    Nu s-a turnat de pomana "Borat" in Romania...
  • 0 (0 voturi)    
    lasa, ca e bine (Vineri, 10 octombrie 2008, 16:32)

    Mishu [anonim]

    De-a lungul istoriei, pe turci, pe poloni, pe unguri si pe alti invadatori i-am atras in mlastini, paduri dese si stramtori inguste apoi le-am dat in freza de n-au avut aer....e si asta o strategie (a lui Pitzi), nu? Francezilor le-am pregatit o mica mlastina...
  • 0 (0 voturi)    
    Si poate totusi.... (Vineri, 10 octombrie 2008, 16:58)

    Ciuraru [anonim]

    De nenumarate ori iubitii nostrii frati francezi ne-au adus injurii catalogandu-ne tzigani, in sensul negativ al cuvantului. Probabil ca acum vrem sa le aratam ca au dreptate. Nu traiesc ei parca ar fi inca in evul mediu? Ei bine, sa le dam un stadion pe masura! Hai ca-i "batem" in stil "tziganesc". Hai Tzigania, adica Romania! Baftalo
  • 0 (0 voturi)    
    Trec tigani prin colb / Colbul este orb.. (Vineri, 10 octombrie 2008, 17:52)

    capcaunul [anonim]

    care tsadion, tatii.. la noi micime de caracter si boase mici, de lash pintenog.. care fruntea sus, barbateste, care lupta pana invinge al mai bun.. vointa nema, caracter/coloana nema, un viclesug mic, o mizerie.. parca aud cantand:

    Colbul este orb,
    Orbul e un corb,
    Giacardea.
    Cade seara-n camp,
    Soarele-i scalamb,
    Cortul este stramb,
    Foc ardea.
    ...
  • 0 (0 voturi)    
    Gazon prost spuneti? (Vineri, 10 octombrie 2008, 17:53)

    Claude [anonim]

    Baaa, pe ce lume va treziti, ii stricati Nasului partida de gratare???