Borcea: Intram si noi in Liga/ Rednic: E curat ghinion

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 3 octombrie 2008, 11:41 Sport | Fotbal

Dinamo, in pericol de desfiintare?
Foto: AGERPRES
Oficialii lui Dinamo nu au resimtit prea tare socul eliminarii din Cupa UEFA si au inceput sa faca promisiuni ca echipa se va califica in grupele Ligii Campionilor. Rednic acuza nesansa pentru ratarea calificarii iar Borcea viseaza ca Dinamo va castiga campionatul.

"In primul meci nu am jucat nimic pentru ca i-am luat de sus. Daca marcam un gol castigam in prelungiri sigur. Nu se pune problema plecarii lui Rednic. Ma doare ce face CFR-ul, nu si Steaua, ca a facut anul trecut un punct si anul asta face tot un punct. M-a impresionat CFR-ul, sunt invidios ca a ajuns in Liga Campionilor, dar trebuie sa castigam campionatul si sa intram si noi in Liga", a spus Borcea la finalul meciului cu echipa olandeza.

Rednic a dat vina pe accidentarile din lot si pe ghinion. "Nu e neaparat rusinos, cit dezamagitor. Cind ai patru-cinci ocazii clare de a inscrie, o bara si un penalty neacordat, e normal sa iti fie ciuda ca nu ai mers mai departe. Cred ca meritam sa ne calificam, dar ne-a lipsit si sansa!".




















1558 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    asa ii trebuie (Vineri, 3 octombrie 2008, 11:52)

    johny [anonim]

    asa ii trebuie lui borcea ca nu e roman adevarat si dareste raul stelei... asa se intampla cand esti invidios si meschin...
  • 0 (2 voturi)    
    jalnici (Vineri, 3 octombrie 2008, 12:02)

    mozzy [anonim]

    Nu stiu la ce se refera acesti indivizi; eu am vazut, in meciul de aseara, doua echipe de mana a doua chinuindu-se cu mingea pe teren, ca la porti nu prea au ajuns. In conditiile astea, ce sa caute dinamo in liga campionilor? Ar putea sa incerce, pentru inceput, sa castige meciurile din campionatul intern pe bune, fara blaturi, si abia dup-aia se pot gandi si la liga. Pana atunci, bravo Cluju, bravo Steaua!!
    • 0 (0 voturi)    
      Asa este.... (Vineri, 3 octombrie 2008, 16:27)

      Ad [anonim] i-a raspuns lui mozzy

      Mare dreptate aveti !
  • -1 (1 vot)    
    si cam ce banana mea (Vineri, 3 octombrie 2008, 12:06)

    porcea [anonim]

    ai vrea sa faceti in Liga? nu sinteti in stare sa treceti de toti nemincatii, si tu vrei CL :)))))
  • 0 (2 voturi)    
    si marmota.... (Vineri, 3 octombrie 2008, 12:06)

    lacosminus [anonim]

    Pana acum Dinamo a aratat ca are fatza de divizia B, primele 5 locuri... Cred ca sansa pe care o astepta Rednic era ca olandezii sa se bata singuri, altfel nu prea inteleg la ce se refera... Nu poti aborda un meci de calificare jucand bezmetic, fara nici o idee tactica... Pacat de suporterii care au fost la meci si de punctele irosite de Romania.
  • +1 (1 vot)    
    da da... (Vineri, 3 octombrie 2008, 12:14)

    liviu [anonim]

    intram in loga de vreo 10 ani... si tot tintram...

    cu porcea turcu si badea am mari indoieli ca o sa vedem liga din groapa....

    nu a fost nici ghinion nici arbitraju de vina, ci neputinta...

    tot timpul se gasesc scuze... bratu tinut in careu era discutabil daca e 11m sau nu nu era clar...

    nu stim decat sa ne vaicarim...

    sa plece mai repede conducerea, sa vina unu capabil ca sa speram si noi la performanta reala...
  • 0 (0 voturi)    
    info (Vineri, 3 octombrie 2008, 12:51)

    info [anonim]

    Sa-l lasam pe borcea sa se pregateasca de liga, ca tot altii intra si el se uita la tv,ipocrit om.
  • -1 (1 vot)    
    deductie logica (Vineri, 3 octombrie 2008, 13:00)

    victor [anonim]

    Borcea deja a dat spaga pt campionatul acesta. Nu il interesa UEFA. E mai banos sa cistige campionatul si sa intre direct in grupe in C.L. Uite asa isi scoate banii pe spaga din campionat si inca ceva pe deasupra. Este usor nepoliticos sa fi asa de relaxat dupa un meci cu Neica Nimeni.
  • 0 (2 voturi)    
    cat patos!! (Vineri, 3 octombrie 2008, 13:03)

    silcoa [anonim]

    Este penibila toata conducerea ..... Sunt vai mama lor, nu joaca nimic si mai si sunt eliminati de ...nici nu pot retine numele echipei din Olanda, dar in schimb "amaninta" ca vor castiga campionatul si vor ataca Liga Campionilor.... Ce retarzi!! Va rog nu mai preluati astfel de declaratii, sau daca-o faceti, postatile la rubrica poznasa!!
  • -1 (1 vot)    
    ce sa faci in liga? (Vineri, 3 octombrie 2008, 14:05)

    andrei [anonim]

    ce sa faci borceo in liga? echipa ta nu e in stare sa elimine o echipa de nimic. stai ca vin meciuri grele si in campionat si sa vezi atunci. mie in locul tau mi-ar fi rusine sa mai emit pretentii la campionat. si daca prin cine stie ce minune l-as castiga as ceda imediat locul. tu nu esti in stare sa te califici in uefa si vrei in liga. esti un porc si un nesimtit. conduci o echipa de afoni in ale fotbalului.
  • +1 (1 vot)    
    cu putina sansa (Vineri, 3 octombrie 2008, 14:11)

    io [anonim]

    porcea si alti turci ca el vor "prinde" sezonul viitor de CL in pijama.
  • +1 (1 vot)    
    nu e ghinion! (Vineri, 3 octombrie 2008, 14:36)

    gabi [anonim]

    E valoarea reala !!!
    La mai mare flacai
  • 0 (0 voturi)    
    Cica Dinamo (Vineri, 3 octombrie 2008, 16:41)

    dani [anonim]

    Sa nu mai aud de Dinamo, m-am plictisit de ei. In afara de gura aia imensa nu au nimic. Ei cu fotbalul sunt total pe langa. Urla non stop ca ei vor Liga Campionilor, ca sunt cei mai buni, si ani la rand nu sunt in stare sa invinga echipe necunoscute. Sa joace ei aici in tara, la nivelul la care sunt si la care vor fi, si sa lasa vorbaria asta goala si sa demonstreze ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    Si DNA ce zicea (Vineri, 3 octombrie 2008, 17:02)

    oschy [anonim]

    Asta-i planul B
  • 0 (0 voturi)    
    Amenintare ? (Vineri, 3 octombrie 2008, 17:09)

    Motul [anonim]

    Militianul Borcea tot ameninta Europa de cativa ani ca vine peste ea in ULC . Pazea Real Madrid, Mancester Utd, etc Oare se sperie ?Borcea fii atent pana atunci la 17 Nantori !
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine nu (Vineri, 3 octombrie 2008, 17:27)

    Liga lu' mitica [anonim]

    Sunt dinamovist de peste 30 de ani dar echipa asta chiar n-are ce cauta in Liga Campionilor. Ajunge cat se (ne) fac de ras in Cupa UEFA. Nici macar Intertoto nu e de ei. Mi-e groaza sa ma gandesc cat de ridicoli or sa fie daca cumva, prin jocul imprejurarilor, se vor califica direct in grupele CL (ca daca este sa joace tururi de calificare, n-or sa ajung in veci...)
  • 0 (0 voturi)    
    porceaaaaaa! (Vineri, 3 octombrie 2008, 19:31)

    gogu de la bistrita [anonim]

    copii renuntati sa mai fiti suporteri la binamo.va astept la parlament??!!
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Vineri, 3 octombrie 2008, 20:45)

    UNIC [anonim]

    DE CATE ORI VORBESTE BORCEA,IMI VINE SA MA DUC LA TOALETA:)))
  • 0 (0 voturi)    
    UCL? (Sâmbătă, 4 octombrie 2008, 10:34)

    baldi [anonim]

    Ce sa cautati acolo mai descultilor?Nu sunteti in stare sa intrati in grupele UEFA cup si visati la UCL?de ce? sa ne faceti de cacao si acolo?