CUPA UEFA, in tur 0-1, Kanal D

FINAL Dinamo Bucuresti - NEC Nijmegen 0-0 / S-au pregatit de Liga Campionilor!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 2 octombrie 2008, 18:38 Sport | Fotbal

Lui Bratu nu i-a iesit azi mai nimic
Foto: AGERPRES
In timp ce Steaua si CFR fac performanta in Liga Campionilor, Cristi Borcea pregateste asiduu Dinamo pentru Liga Campionilor. Dupa Elfsborg a urmat si NEC Nijmegen. Dinamo a evoluat dezamagitor in fata unei echipe mediocre olandeze, care a stiut insa sa joace inteligent si sa astepte cuminte combinatiile disperate ale dinamovistilor. Declaratiile optimiste ale conducatorilor ros-albi au fost contrazise de jocul slab prestat de echipa care abia reusea sa ajunga in preajma careului oaspetilor. Dinamovistii au reusit performanta ca 35 de minute sa nu trimita nici un sut spre poarta, in a doua repriza.

"Groapa" a fost plina din nou pana la refuz. Ce ironic... "Groapa". Dinamo chiar e in groapa si la propriu si la figurat. Suporterii dinamovisti au raspuns inca o data apelului facut de conducatori si au plecat dezamagiti, din nou. Oameni in toata firea, aveau lacrimi in ochi. "Suntem o echipa de locurile 7-8. Numai parasute au adus la Dinamo", se lamentau fanii. Danciulescu a avut cele mai importante ocazii ale ros-albilor, iar Goian a pus bomboana pe coliva la ultima faza de joc, cand a trimis peste poarta de la un metru distanta. Trabucuri, rotocoale... Pe cand si performanta?




'90 Final. Dinamo Bucuresti - NEC Nijmegen 0-0
'90 Goian suteaza de la un metru peste poarta
'82 Schone suteaza in transversala
'64 Danciulescu suteaza putin pe langa poarta de la marginea careului
'57 Bratu reia din cadere pe langa poarta
'49 Andrei Cristea suteaza putin pe langa poarta
'46 Ocazie importanta pentru Dinamo, olandezii resping de pe linia portii
'45 A inceput a doua repriza

'45+2 Pauza. Dinamo Bucuresti - NEC Nijmegen 0-0
'44 Ropotan a tras puternic de la 35 de metri, Babos a fost la post
'40 Adrian Cristea suteaza putin pe langa poarta din lovitura libera
'33 Van Beukering trage de la marginea careului si mingea atinge bara din stanga lui Lobont
'30 Danciulescu suteaza foarte puternic in transversala
'25 Lobont se arunca in fata lui El Akchaoui si retine mingea
'17 Van Beukering si-a incercat sutul de la distanta, mingea s-a dus mult pe langa poarta
'15 Lobont a retinut sutul lui Tschibamba
'7 Tamas a trimis peste poarta cu o lovitura de cap
'5 El Akchaoui suteaza defectuos, mult pe langa poarta
'2 prima actiune de poarta, Pulhac centreaza de pe partea stanga insa prea puternic
'1 a inceput partida



19:40 Cele doua echipe au iesit la incalzire

19:17
Iata si cele doua formatii

Dinamo:
1. Lobont, 3. Pulhac, 8. Bostina, 10. Danciulescu, 15. Bratu, 16. Blay (22. Torje '76), 17. Andrei Cristea (14. Mitea '54), 20. Adrian Cristea, 25. Adrian Ropotan, 30. Gabriel Tamas (18. Goian '66), 35. Julio Cesar
Rezerve: 12. Dolha, 5. Izvoranu, 14. Mitea, 18. Lucian Goian, 22. Gabriel Torje, 27. Ze Kalanga, 29. Mourtala Diakite

NEC Nijmegen:
1. Babos, 2. Zomer, 3. Wisgerhof (6. Pothuizen '65), 5. El Akchaoui, 8. Davids, 9. Van Beukering (4. Kivuvu '68), 16. Sibum, 21. Fernandez, 22. Tschibamba, 23. Radomski, 26. Ntibazonkiza
Rezerve: 25. Baart, 4. Kivuvu, 6. Pothuizen, 7. Worm, 10. Schone, 13. Otten, 19. Janssen


19:14 Andrei Cristea este anuntat titular in echipa de start a lui Dinamo. Fostul jucator al Stelei a marcat doua goluri in poarta Valenciei in Cupa UEFA pe cand evolua in Ghencea

18:58 Oficialii lui Dinamo au marturisit ca s-au vandut 12,000 de bilete pentru acest meci. 300 de bilete au fost oferite clubului oaspete in urma unei reciprocitati iar intre fanii celor doua echipe vor exista doua zone tampon, ocupate de fortele de ordine, pentru a se evita incidente precum cele avute loc la partida tur

18:45 Jucatorii celor doua echipe si oficialii UEFA inspecteaza gazonul

18:38 Fanii lui NEC Nijmegen patrund in stadion
























5823 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    pe ce post (Joi, 2 octombrie 2008, 19:40)

    dikdik [anonim]

    pe ce post e meciul ???
    • -1 (1 vot)    
      e pe TVR1 (Joi, 2 octombrie 2008, 20:22)

      dinamovistul roshu dar idiot [anonim] i-a raspuns lui dikdik

      Sper sa piarda idiotzii astia de caini.
    • 0 (0 voturi)    
      pe kanal d (Joi, 2 octombrie 2008, 21:33)

      ghjk [anonim] i-a raspuns lui dikdik

      pe kanal d
    • 0 (0 voturi)    
      Cea mai proasta intrebare posibila (Joi, 2 octombrie 2008, 23:33)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui dikdik

      In astea 3 zile de (super)meciuri, cred ca am vazut/citit de peste 20 de ori intrebarea: "Pe ce post e meciul?". pai fratilor, chiar atat de comozi sunteti incat va e lene sa si butonati pana gasiti meciul? chiar daca primiti raspuns de genul "protv/tvr/kanal d" tot trebuie sa butonati pana acolo.... wtf oameni buni, cat stati pe internet sa postati si sa primiti raspuns se duce juma de repriza (plus ca scutiti si admini site-urilor de ceva munca inutila)...
  • 0 (0 voturi)    
    Hm? (Joi, 2 octombrie 2008, 20:26)

    Nea Caisa [anonim]

    'LIVE Dinamo Bucuresti - NEC Nijmegen 0-0 / Incidente la una dintre peluze, fanii olandezi si cei olandezi, la un pas de bataie '
    Se bat singuri? Nici aici nu mai au nevoie de noi :(
  • 0 (0 voturi)    
    dinamo (Joi, 2 octombrie 2008, 21:13)

    vali [anonim]

    se trasmite meciul ? pe ce ?
  • 0 (0 voturi)    
    oare... (Joi, 2 octombrie 2008, 21:59)

    liviu [anonim]

    se va intampla "minunea"...
    adica din 5 echipe toate afara?!?!?!

    daca e asa ... ceea ce din pacate se preconizeaza.. eu propun sa se faca niste dezbateri si nste schimbar i mari in fotbal... timisoara, dinamo , vasui au avut ehipe destulde facile... e inadmisibil ca nu s-au calificat... si cel putin timisoara s-a facut de 2 lei... dnamo la fel daca nuse calfica...

    e grav ce se intampla la cluburi revenim in anonimat (noro cu ligacampionilor) si la nationala suntem oricum a un pas de eliminare...

    se duca naibi fotbalul romanesc :(
  • +1 (1 vot)    
    RUSINE !!! (Joi, 2 octombrie 2008, 22:17)

    liviu [anonim]

    rusine echpelor din UEFA...
    ar mrita la urmatoarea etapa sa fie tribunele goale

    nu se poate asa ceva...

    cel mai tare ma doare eliminrea lui dinamo ca sunt dinamovist...
    este trit cum ajung niste lipitori la conducerea unui club si isi bat jos de el...

    cand nu reusesti sa bati o echipa ca nec nu ai dreptul sa te gandesti la liga campionilor si la perforanta...

    si ce o sa se intampla ... cand vad ca se ingroasa glma mai demit un antrenor... mai isi bat joc de un an , dmai platesc cativa sefide galerie... important e ca tot ei raman sa suga ....

    inca odata RUSINE !!! ar rebui amendati jucatrii !!!
    si la urmatorul meci care osa fie probabil o victorie cu ai nostrii... o sa vina fericiti la galerie sa-i salutam ca ce mare rahat au facut...
  • +1 (1 vot)    
    Vai de noi (Joi, 2 octombrie 2008, 22:20)

    cvm [anonim]

    Imi pare rau ca eu, ca dinamovist, incep sa cred ca modelul de 'totalitarism' promovat de Pascani si Bekli are succes. Nu ca as considera ca modelul porcea-turcu-badea-s.a. ar putea avea succes din cauza multiplelor interese din echipa, dar asta chiar ca a pus capac!
    Slabi, mai frate!!!!
    PS. Nu sariti ca nu ma sucesc, si tot cu parlitii astia o sa tin!!
  • +1 (1 vot)    
    Cum baaaaah (Joi, 2 octombrie 2008, 22:21)

    Gabbone [anonim]

    asha se intampla cand ///  pe video-chat, ti se inmoaie piciorele si dai peste poarta dintr-un metru. un lucru e clar cfr-ul da clasa (nu neaparat prin fotbalul prestat ci mai degraba prin atitudine) oricarei alte caricaturi de echipe din "liga mitica"

    PS: in sfarsit mi-am dat seama care e rolul lu boshtina in echipa, sa complice cat mai mult orice situatie favorabila.

    PS2: Rednic trebuie eliminat repede impreuna cu copilashii lui gen boshtina. Lucescu e pe farash la shahktar asha ca acum e momentul ideal pentru a-l aduce pe Luci.
  • 0 (0 voturi)    
    yup.. (Joi, 2 octombrie 2008, 22:28)

    Dexter [anonim]

    ..tocmai s-a'ntimplat "minunea".

    Me sad. Din nou..

    D.
  • -1 (1 vot)    
    Unde-i dansul din buric ??? :) (Joi, 2 octombrie 2008, 22:32)

    Ros-albastru [anonim]

    Imi pare rau de toate echipele din UEFA cu exceptia lui Dinamo.
    De caini imi pare bine ca au plecat schelalaind cu coada-ntre picioare.
    Unde-i dansul din buric ??? :)
    • +1 (1 vot)    
      tu crezi... (Joi, 2 octombrie 2008, 22:43)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui Ros-albastru

      ca cu un 0-0 cu fiorentina sunteti mare echipa...
      inca 4 etape si veniti si voi acasa....

      singura echipa romaneasca care merita in cupe e cluju... si imi pare rau sa spun asta... mai ales ca sut dinamovist
      • +1 (1 vot)    
        lol (Joi, 2 octombrie 2008, 23:05)

        pt liviu [anonim] i-a raspuns lui liviu

        atitudinea stelei din acel 0-0 este net superioara delasarii dinamoviste de azi. Parca erau reduceri in bamboo si meciul asta ii incurca.
  • 0 (2 voturi)    
    Deci.. (Joi, 2 octombrie 2008, 22:38)

    Sergiu [anonim]

    ...echipele din Romania..penibile...o sg exceptie Clujul, care surpriza, nu e prea romaneasca...patron maghiar, doar cetatean roman, iar echipa 90% de straini...deci romanii ca intotdeauna...in "groapa' !
    • +1 (1 vot)    
      CFR e echipa romaneasca! (Vineri, 3 octombrie 2008, 10:50)

      Dexter [utilizator] i-a raspuns lui Sergiu

      si ce are domnule?! Ultima data cind am verificat, Clujul era inca in Romania! Crezi ca se vor socoti punctele pentru Ungaria sau Portugalia sau Argentina?!
      Ai apucat sa vezi declaratiile patronului sau ale presedintelui de la Cluj? Sa nu mai zic de jucatori.. Linistiti, sint fotbalisti (nu razboinici.. spartani sau mai stiu eu ce..) felicita echipa adversa cind au pentru ce, multumesc suporterilor.. in romaneste, asa cum pot, mai cu accent, dar corect (!) Think about!
      Dar Unirea si Vaslui? Acolo majoritatea is (sic!) romani.. doar ca n-au atitea fite..
      V.
      • -1 (1 vot)    
        oarecum (Vineri, 3 octombrie 2008, 12:12)

        liviu [anonim] i-a raspuns lui Dexter

        e echipa romaneasca dar nu are conducere si jucatori romani

        ceea ce e trist , dar arata mentalitatea noastra :(
  • -1 (1 vot)    
    Mda... (Joi, 2 octombrie 2008, 22:52)

    marius [anonim]

    V-au furat arbitrii, a fost terenul ud, luna era prea luminoasa, marte era calare pe venus, etc, etc... Hapciupaliticii astia care chipurile joaca fotbal in Romania, n-au ce cauta in nici o cupa europeana. In spatele blocului sa joace pentru ca acolo le e locul.
  • +1 (1 vot)    
    fost dinam. fost stel.forst rap. etc, fost... (Vineri, 3 octombrie 2008, 3:24)

    incapatanatu [anonim]

    e jale fratilor!

    revin cu o propunere facuta cind marea echipa a lu piturca a plecat de la euro: inc-o revolutie!
    fie iesim in strada fie ignoram total fotbalul pentru vreun an. nu mai luam bilete, nu mai mergem pe stadione, etc.

    poate asa vor pleca, toti!
  • -1 (1 vot)    
    nu a mai mers (Vineri, 3 octombrie 2008, 8:50)

    Adrian [anonim]

    Obisnuiti cu influentarea arbitrului din liga lui " mitica" , dinamovistii au uitat sa mai joace si fotbal, poate nici nu au stiut vreodata. Oricum nu au ce cauta in liga campionilor inca multi ani de acum inainte in formula actuala.
  • -1 (1 vot)    
    Dinamo a confirmat... (Vineri, 3 octombrie 2008, 10:37)

    ham ham [anonim]

    ... din nou ca nu poate trece de nici o echipa intalnita in primul tur. Dar nu-i nimic, in campionat sunt pe primul loc.
  • +1 (1 vot)    
    ce performanta face steaua? (Vineri, 3 octombrie 2008, 11:18)

    crocodilu [anonim]

    ce vorbesti epurila? 0-0 cu Fiorentina e o performanta? Hamburg, Wolfsburg si NEC au jucat mult mai bine decit viola. nu-i nimic ca vine Lyon si o aduce pe stiaua pe pamint cu un sec 3-0.
  • -1 (1 vot)    
    despre cainii turbati (Vineri, 3 octombrie 2008, 12:42)

    catalin [anonim]

    Bai, Butelie , nu te mai lega de Steaua ,ca tu ai o echipa de retardati,care nu pot inscrie nici cu poarta goala; atunci cand o fac o fac cu noroc. Nu mai vb tu , care nici n-ai mirosit C.L,bai fraiere stricat cu pompa . Sunteti un club care v-ati inconjurat de huligani , de drogati , betivi,alcolici; LE CUMPARATI BILETE ,LE DTI MOCAA , si ei dau foc la stadioane ,se bat , rup scaune .
    Uita/te in gradina ta bai pauperizatule , care trebuie sa ii multumesti lui Dinu , ca te-a facut om , te-a ajutat sa te scolesti si tu , mai mumie . Afara cu tine de la Dinamo, inchipuitu-le