Bate Borisov si CFR Cluj sunt suprizele acestei editii ale Ligii Campionilor. Bielorusii au pierdut greu primul meci din grupa, pe Bernabeu, 2-0 cu Real Madrid. Urma ca Bate sa intalneasca Juve si nimeni nu anticipa ca in minutul 23 va fi 2-0 pentru gazde. Krivets ('9) si Stahevich ('23) au speculat erorile din defensiva torineza iar tabela arata un halucinanat 2-0 pentru Bate Borisov.

Iaquinta a salvat insa onoarea lui Juve si l-a pastrat in functie pe Ranieri. Atacantul a semnat o "dubla" in minutele 29 si 45. "Ne-au suprins. Erau atat de rapizi, incat nu puteam sa ii prindem nicaieri in teren. Prima repriza a fost un cosmar pentru noi", a spus la final Claudio Ranieri, antrenorul lui Juventus.