Spectatorii care au urmarit Werder Bremen - Hoffenheim au avut ce vedea. Goluri spectaculoase, multe faze de poarta si o revenire incredibila a oaspetilor care, condusi cu 4-1 in minutul 30, au reusit sa revina si sa egaleze situatia in minutul 71. Ozil a adus insa victoria gazdelor.

Tot el a deschis si scorul in minutul 9 cu un sut puternic din coltul careului, mingea fiind plasata in vinclul portii. Ba a egalat, dar Pizarro a readus Werder in avantaj cu o executie de efect: gol cu calcaiul din interiorul careului mic. Diego si Hunt au mai inscris pentru gazde si pana la pauza au mai reusit si oaspetii un gol: Salihovic a reusit un splendid gol din lovitura libera.

Hoffenheim a revenit spectaculos in repriza a doua. Ibisevic si Compper au punctat de doua ori, Mertesacker, fundasul gazdelor, a fost eliminat dar cu noua minute inainte de final, Ozil a marcat golul victoriei.