Din ciclul "strugurii acri":

Steaua ironizeaza pe Bayern: Nu sunt de Liga Campionilor (Argaseala) 

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 septembrie 2008, 23:12 Sport | Fotbal

Presedintele Stelei, Valeriu Argaseala a comentat pentru NewsIn ultimul rezultat al lui Bayern Munchen: 2-5 acasa cu Werder Bremen, in Bundesliga, apreciind ca un asemenea rezultat este o veste buna pentru trupa din Ghencea. "Cine ia cinci goluri acasa nu este de Champions League", spune Argaseala, a carui speranta este ca jucatorii bucuresteni sa inteleaga ca pot realiza mult mai mult in Liga Campionilor.

Deocamdata, Steaua nu a realizat niciun punct in actuala editie, unicul rezultat fiind o infrangere pe teren propriu, in fata lui... Bayern Munchen.






















1104 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    daaa (Sâmbătă, 20 septembrie 2008, 23:27)

    jj [anonim]

    a vrut sa spuna - (Eu) nu sunt de UCL. adica el. nimeni nu e de UCL, da-i drecu, numa steaua e... vai de steaua lor!!!
  • +2 (2 voturi)    
    ce logica interesanta... (Duminică, 21 septembrie 2008, 0:19)

    liviu [anonim]

    daca bayern nu e de liga atunci de ce v-a batut ?!?!?!?!

    inseamna ca voi nu sunteti nici de intertoto... nici de liga I ...

    din gura multe se fac in tara asta, da cand vine vorba de fapte...
  • +2 (2 voturi)    
    saraci cu duhul (Duminică, 21 septembrie 2008, 0:20)

    laur [anonim]

    Vai de steaua lor ca nu stiu ce spun,sau vai de steaua noastra ca prosti mai santem si fuduli pe deasupra.
  • +1 (1 vot)    
    prostu (argasitu) (Duminică, 21 septembrie 2008, 1:47)

    mintea-de-pe-urma [anonim]

    nu e prost destul, daca nu e si ...
    (sa completeze patronul lui Steaua, genialul mioritic)
  • 0 (2 voturi)    
    sigur ca da (Duminică, 21 septembrie 2008, 2:02)

    stefan [anonim]

    Prostul daca nu e si fudul nu e prost destul!
  • +1 (3 voturi)    
    Steaua e Varza (Duminică, 21 septembrie 2008, 8:57)

    Adi [anonim]

    Pai daca Bayern nu e de Liga campionilor si v-a batut, atunci Steaua nu e nici de preliminarii.
  • +1 (3 voturi)    
    Panseurile lui Argaseala (Duminică, 21 septembrie 2008, 9:02)

    Dr Marutza [anonim]

    Rade ciob de oala sparta! sau: capre raioase cu coada pe sus! Voi ajungeti sa va dati cu parerea despre Bayern?? Uite cine s-a gasit sa critice !! Da' voi pe ce loc v-ati calificat? Vedeti.va de ograda voastra, ca de Bayern are cine se ocupa!! Sa vorbiti cand veti avea si voi palmaresul lor! Vai de "argaseala" voastra!
  • +1 (3 voturi)    
    DADADA (Duminică, 21 septembrie 2008, 9:16)

    neculaiandrei [utilizator]

    Dupa razboi se arata vitejii...
  • 0 (2 voturi)    
    Prostu' daca nu-i fudul.... (Duminică, 21 septembrie 2008, 10:57)

    berbecali [anonim]

    Prostu' daca nu-i fudul... nu se numeste Argaseala ! Cu asa patron, asa conducator si, mai ales cu asa antrenor, Steaua nu poate cistiga decit cu... valize cu bani !
    Lacatus - antrenor slab (fost jucator mare, dar fara creier), Argaseala - "manager" de 2 bani (fost arbitru mediocru), Beeecali - n-are rost sa-l caracterizez, ride o tara intreaga de el !
    VAI DE STEAUA... NOASTRA !
  • +1 (1 vot)    
    maaaare presedinte esti (Duminică, 21 septembrie 2008, 11:21)

    stelist [anonim]

    cu asa presedinte nu are cum sa mearga steaua bine. tocmai ce ne-a batut bayern acasa la noi si te trezesti sa razi de ei. de ce nu ai zis nimic dupa meciul direct?
    apropo, daca te bate cineva pe care il consideri slab tu cum esti? bun cumva?
    ai pierdut o buna ocazie sa taci.
    oricum sincer vorbind steaua NU are antrenor si staff tehnic de UCL. nici lotul nu prea e de UCL. ajungem an de an acolo si nu facem nimic.
    noroc ca suntem cap de serie in preliminarii ca altfel ....
  • +1 (1 vot)    
    siiiiiiiigur ca da...... (Duminică, 21 septembrie 2008, 15:59)

    marmota [anonim]

    cine puii mei mai ia in seama declaratiile unor maimute vorbitoare precum argaseala si becali?!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Infantili!! (Luni, 22 septembrie 2008, 9:04)

    Crapu' [anonim]

    Atit Becali cit si Argaseala sufera de un grav deficit neuronal..n-ai ce sa le faci, astia sint.
    Bayern Munchen a fost, este si va fi un nume in fotbalul european, deci trebuie respectata ca atare.
    Totusi au si ei dreptate prin prisma rezultatelor.
    Daca Famagusta a remizat cu Bremen, a eliminat si CFR-ul anul trecut, iar Bremen-ul a cistigat cu 5-2 la Munchen, in logica de doi lei si cin'spe bani dimboviteana Bayern e mai slaba decit Steaua chiar daca a cistigat la Bucuresti.
    Anorthosis a aratat la Bremen ca se poate, fotbalul german e in declin de vre-o 6 ani, de ce sa nu spere si ai nostrii, ca doar viata fara speranta nu are farmec.
    In 1986 Steaua a plecat cu antepenultima sansa la cistigarea Cupei Campionilor.
    Acum, chiar de ce nu s-ar califica mai departe, are tot ce-i trebuie, mai putin ambitia de a domina adversarul si de a controla jocul, preferind jocul la asteptare si la greseala adversarului.