CUPA UEFA: Brann Bergen - Deportivo La Coruna 2-0

VIDEO S-au facut si altii de ras: Deportivo La Coruna a pierdut in fata lui Brann Bergen

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Vineri, 19 septembrie 2008, 13:56 Sport | Fotbal

Ce surpriza! Deportivo La Coruna a pierdut pe merit cu 2 - 0 meciul din Cupa UEFA impotriva unei echipe norvegiene care a oferit versiunea sa cea mai buna, titreaza marca.com. Viteza si agilitatea echipei Brann Bergen au distrus apararea spaniolilor inca din primele momente ale jocului.

Necunoscutii norvegieni au atacat vertiginos prin atacantul Huseklepp, iar raspunsul spaniolilor a venit timid prin sutul lui Valeron, dupa o pasa de maestru a lui Omar Bravo. Bjarnason deschide scorul in minutul 21, dintr-o lovitura de pedeapsa de la 11 metri. Un sfert de ora mai tarziu, Solli majoreaza avantajul pentru norvegieni.

"Glontul" Huseklepp a ratat numeroase ocazii in repriza a doua, iar schimbarile facute de antrenorul spaniolilor nu schimba cu nimic scorul. Vesta antiglont a spaniolilor, formata din 5 jucatori defensivi, a fost strapunsa de 2 goluri care pun in pericol prezenta lui Deportivo in runda urmatoare.