Banatenii nu au reusit sa compenseze nici prin entuziasmul suporterilor inferioritatea in fata campioanei Serbiei, Partizan Belgrad. Tosici (35) si Bugunovici (66) au marcat golurile unei victorii logice a sarbilor, intorcand o soarta ce ii zambise la un moment dat lui Poli - Gigel Bucur deschisese scorul (23) cu un lob senzational. Sarbii, sustinuti si la Timisoara de temutii suporteri "grobari", au prima sansa la calificare.

Poli - Partizan Live text

Debut promitator pentru Poli - Bucur si Rusici dau tarcoale careului sarb. Partizan reactioneaza si incearca sa se instaleze in jumatatea timisorenilor.

Tosici a fost pe punctul de a specula o greseala a lui Pantilimon (lob care a ocolit de putin poarta banatenilor). Luchin rateaza in minutul 9 o mare situatie pentru Poli. Tosici este cel mai periculos jucator al lui Partizan - doua incursiuni ale mijlocasului ofensiv aduc panica in careul nostru.

GOOOL Timisoara!!!! Bucur deschide scorul!!! Micutul atacant al lui Poli arunca mingea in plasa lui partizan cu un sut senzational, de la peste 20 de metri distanta!!! (Minutul 23)

GOL Partizan - in minutul 35, Tosici transforma o lovitura libera si egaleaza: 1-1. Finalul reprizei aduce iarasi echipa sarba la poarta lui Pantilimon, insa Magera se arunca in fata mingii si pastreaza tabela de marcaj neatinsa. Panica la poarta gazdelor continua - Diarra scapa pe contraatac, trece de portar, suteaza spre poarta, apare Badoi insa si salveaza!

Repriza secunda

Partizan isi reia actiunile ofensive si in a doua parte a meciului: nimereste bara in minutul 61 prin Moreira, apoi inscrie in minutul 66 prin Bogunovici. 2-1 pentru belgradeni.

Abiodun are sansa egalarii (73), insa intarzie executia. Magera a primit apoi o minge ideala, insa a reluat cu capul pe langa poarta!!! (74)

Partizan nu renunta la ofensiva si preseaza: Stevanovici si Bogunovici au situatii favorabile. Banatenii sunt in 10 pe final, pentru ca Abiodun s-a accidentat si nu a mai reintrat pe gazon; antrenorul Uhrin jr, epuizase schimbarile.

Echipe de start

FC Timisoara: Pantilimon - Badoi, Luchin, Sretenovici, Milhazes - Abiodun, Alexa, Magera, Karamian - Bucur, Rusici.

Partizan Belgrad: Bozovici - Stevanovici, Djeordjevici, Knezevici, Obradovici - Antonelo, Da Silva - Petrovici, Tosici - Bocunovici, Diarra.