LIGA CAMPIONILOR: Juventus Torino - Zenit St. Petesburg 1-0

VIDEO Del Piero marcheaza un gol senzational din lovitura libera, de la 30 de metri

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 18 septembrie 2008, 1:12 Sport | Fotbal

Del Piero isi arata clasa
Un meci echilibrat ca cel de la Torino nu putea fi decis decat de o executie de geniu. Aceasta a venit in minutul 75 de la Del Piero care, cu un sut incredibil din lovitura libera, de la 35 de metri.

Dupa doi ani de absenta in Liga Campionilor, Juve si-a facut o reintare in scena de toata frumusetea. De departe cel mai bun om de pe teren a fost Alex Del Piero. Timosciuk, adversarul direct, nu a putut sa il anihileze. Decarul lui Juve a avut doua mari ocazii in prima repriza insa avea sa se dezlantuie in a doua parte. Nu ca inainte, Denisov sa aiba o mare oportunitate sa il invinga pe Buffon.

A venit si minutul 75. Del Piero executa magistral o lovitura libera  si aduce pentru Juve primele trei puncte in LIga Campionilor.

1323 vizualizari

jos palaria (Joi, 18 septembrie 2008, 13:45)

radu [anonim]

un gol extraordinar din partea unui mare jucator. sper sa mai joace 2-3 ani pt juve.