Cititorii HotNews.ro despre victoria CFR Cluj asupra lui AS Roma: As vrea sa pot sa strig asa si la meciurile Romaniei

de M. Zidaru     HotNews.ro
Miercuri, 17 septembrie 2008, 9:19 Sport | Fotbal

Cristi  - A fost o victorie pe merit....chiar ca au jucat la standarde de champions league ....asa da ....bravo baieti.

dumil - asemenea atitudine n-am vazut la nici o echipa romaneasca de vreo 20 de ani incoace!
o victorie 999% meritata!

Oradeanul - Bravo CFR! Extraordinara victorie in fata Romanilor, caracterizata printr-un joc frumos, nu doar aparare extrema! Mult succes in continuare! Hai ca se poate! Mult succes si stelei maine!

Daniel - FOARTE BINE!!! CFRu chiar imi da sperante!!! si romanii sa faca bine sa invete de la strainii care joaca la CFR si Steaua!!!!

Dj - Felicitari CFR pentru victorie! Nu mi-a venit sa cred ca vad o echipa romaneasca atacand pana in ultimul minut si intorcand un rezultat!

Fetita cu chibrituri - BRAVOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
Rar mi-a fost dat sa vad o echipa de-a noastra care sa atace 90 minute si care dupa repriza a II-a sa nu se maseze in aparare.
Felicitari baieti ... un adevarat joc de Champions League ... Tineti-o tot asa, se poate ...

P.S. Sper ca Becali, Lacatus si Piturca s-au uitat la meciul asta si au invatat ceva

Alex - In sfarsit o echipa din Romania care joaca dezinvolt 90 minute fara sa se piarda in repriza a doua sau pe final. Aici e meritul antrenorului pe care l-am auzit permanent strigand de pe margine indemnuri la joc si nu la retragere in aparare.

Dude - da... asta inseamna un fotbal profesionist..
-atac pana in ultimul minut,
-din 3 pase esti la poarta lor,
-tactica
-fara fault, desi un meci tensionat.
un fotbal profesionist jucat de profesionisti.

bravo cfr cluj si bravo oamenilor de acolo care au stiut sa investeasca cum trebuie incat sa se ajunga la un fotbal profesionist.
eu nustiu cine sta in spatele echipei dar tocmai asta este meritul lor..nu sunt vizibil ca si becali si lasa profesionistii sa isi faca treaba..si se vede.

Bravo - Bravo baieti! Eu v-as naturaliza pe toti, sa ii invatati pe ingamfatii de la nationala cum se joaca fotbal! Bravo CFR! O echipa!

Francezul - Din Paris transmitem echipei clujene felicitarile noastre ptr bucuria pe care nea oferito asta seara.Merita respectul tuturor romanilor de pretutindeni ptr ca acum nu mai suntem fani steaua, rapid, dinamo mai inainte de toate suntem romani. Nu uitam nici celelalte echipe carora le uram mult succes si mai ales Stelei maine seara si sper sa ne faca aceiasi bucurie pe care nea facuto clujul. Bafta Steaua

Dany Voinescu - Oriunde am mers in lume am zis k sunt din TRANSILVANIA toti stiau doar de dracula,de azi toti vor sti de C.F.R. CLUJ.Cinste lor,cinste lor,cinste campionilor.din IRLANDA miii de salutari de la Dany Voinescu din Reghin

Dan - Incintator ... a fost Clujul azi! Cred ca toti am fost incantati azi ca Napoca, adica una din colonii, a uimit Roma :) Sper ca maine sa tina si clujenii cu Steaua, asa cum eu am tinut cu ei azi! Hai Steaua!

Calin din Gruia - nu cred ca multi clujeni sperau cu adevarat intr-un egal macar, daramite intr-o victorie, in acest meci, eu personal nu am avut curajul sa ma uit la meci, nu pt ca nu mi-ar fi placut sa vad un meci de Liga Campionilor, dar mi-ar fi parut rau sa asist la un esec de proporti al "anonimei echipe din gruia" (cine naiba a auzit de ea pana acuma?), as fi ramas cu un gust amar, chit ca as fi privit asta ca pe un lucru firesc. dar ce sa vezi: proverbu ala cu buturuga mica, vi-l mai amintiti? ei bine mai functioneaza, se mai aplica. pt ca asta s-a intamplat de fapt. o echipa de "mana a doua" cum spun unii, a reusit sa incurce in mod fatal o mare echipa a europei. si se pare ca printr-un meci foarte frumos.
nu pot decat sa felicit aceasta echipa a CFR-ului si sa ii doresc succes si pe viitor.
la fel si pt steaua si celelalte echipe romanesti aflate in competitiile europene.

Stelistu: Un meci mare si un rezultat de prestigiu.
Sunt stelist de peste 30 de ani, insa m-am bucurat mult de victoria frumoasa a CFR-ului.
Bravo lor.
Un regret am totusi, acela ca sunt prea putin romani in echipa.
Da' nu-i nimic, reprezinta Clujul si mai mult, reprezinta Romania. Si au reprezentat-o frumos si curajos.
























4470 vizualizari

  • -4 (4 voturi)    
    HAHA (Miercuri, 17 septembrie 2008, 9:31)

    je [anonim]

    cica. echipa romaneasca.
  • +2 (2 voturi)    
    Vom invinge, pentru Romania! a spus Culio (Miercuri, 17 septembrie 2008, 9:47)

    Suporter [anonim]

    Fara cuvinte.
  • +2 (2 voturi)    
    alo, dl Pitzurca!!! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 10:22)

    mamasha [anonim]

    ne auziti? va rugam mult sa urmariti inregistrarea meciului roma-cluj de mai multe ori poate veti observa ca se poate juca fotbal si altfel decat ati facut dvs pina acum la echipa nationala. daca veti vedea acest meci va veti da seama poate ca suntetiun pic depasit ca antrenor si poate veti avea bunul simt sa va retrageti de la carma nationalei. succes steaua, dinamo, rapid, timisoara si mai ales succes unirea!!!
  • +2 (2 voturi)    
    cluj (Miercuri, 17 septembrie 2008, 10:26)

    bgmarian [anonim]

    SENZATIONAL!! BRAVO! FELICITARI! IMI VINE SA PLANG DE BUCURIE!! CE MECI, CE JOC CLUJULE!! SENZATIONAL!!!!!!!!
  • -1 (1 vot)    
    Bravo Bravo Bravo (Miercuri, 17 septembrie 2008, 10:53)

    Geo [anonim]

    Legiunea straina din campionatul nostru a demonstrat ca are valoare, si ca nu degeaba a castigat campionatul anul trecut.

    Bravo lor ... in special pentru atitudinea de adevarati campioni.

    Sper ca s-a uitat si dom Piturca la meciul asta ... ca sa vada si el ce e aia fotbal.

    fortza CFR, fortza provincia.
  • +1 (1 vot)    
    Dubla Victorie (Miercuri, 17 septembrie 2008, 10:57)

    omul de rand [anonim]

    Ma bucur foarte mult de victoria lui CFR, dar ma bucur si mai mult, ca de data asta am citit numai posturi civilizate (si de la fanii adversarilor din campionat)!!!! Aceasta este o victorie la fel de mare!!!
  • +1 (1 vot)    
    FELICITARI! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 11:07)

    htc [anonim]

    Felicitari baietilor de la CFR Cluj. Merita toata admiratia si respectul meu!

    Jucatorii romani au de unde invata!
  • +1 (1 vot)    
    In Ch League intai suntem romani (Miercuri, 17 septembrie 2008, 12:44)

    florin [anonim]

    De multa vreme nu au mai fost atat de uniti romanii in a se bucura pentru un succes. Indiferent ca sunt stelisti, dinamovisti, rapidisti, clujeni, timisoreni - toti au tinut cu aceasta minunata echipa a Clujului care a dat o lectie de fotbal in primul rand fotbalului romanesc si in al doilea rand imfumuratei echipe AS Roma.
    Iata ca se poate sa trecem peste dusmanii si ura si sa dam piept cu armata romana asa cum au facut-o stramosii nostri dacii pentru atata vreme. E vremea sa fim cunoscuti pentru ceea ce suntem nu pentru ceea ce avem. Bravo CFR! Bravo Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    ma gandesc... (Miercuri, 17 septembrie 2008, 12:46)

    liviu [anonim]

    ca asta ar fi solutia si la nationala..
    1-2-3 romani in primu 11 si restu nationalizati...
    atunci poate nu o sa fie foarte greu un meci cu feroe....
  • +1 (1 vot)    
    Macaroana amputata-amprentata de pui laba la ochi (Miercuri, 17 septembrie 2008, 13:31)

    Bascaliosul [utilizator]

    Toate drumurile au dus la Roma, pe calea intoarsa de la Napoca, o echipa adevarata, practicanta a unui joc excelent, cu minime complexe, surprinzatoare nu doar in raport de nivelul competitziei, de prestigiul fotbalului italian, al echipei gazda, in special, ci mai ales dupa ce au fost condusi, chit ca erau in deplasare.

    Au reusit sa intoarca rezultatul intr-o maniera incredibila, cu multa ambitzie, stapanire de sine si un fel de „perpetuum mobile” prin care au creat pe langa goluri alte faze periculoase. Rar se poate vedea (in general) o astfel de performantza, dar venita de la o echipa romaneasca ne da sentimentul inaltzator ca si la noi se poate gasi o alta MENTALITATE, de invingator.

    Avem toate motivele sa fim mandri CAMPIOANA ROMANIEI de la Cluj, asa cum ar trebui sa fie si nedreptatzitul Andone, dupa ce a facut posibila aceasta participare in Champions League si a format o astfel de echipa (provocator de provinciala pt intreg fotbalul romanesc, o lectzie de ambitzie si maturitate, inclusiv pentru tricolorii care joaca mai putzin, dar mai mult sunt condusi sa tzipe fiecare cat doi, zburdalnici sub Pitzi-goi).

    Clujenii le-au aratat italienilor un nivel al fotbalului din campionatul romanesc, le-au taiat macaroana, i-au facut sa se simta la ei acasa ...ca o ciubota a Europei si , daca tot au cautat-o, le-au lasat o AMPRENTA romaneasca, sa ne tzina minte multa vreme, ca de la o laba de URS(US) carpatin trosnita peste puiul de balta, trecut prin toate apele.

    Sa nu ne asteptam ca in retur echipa italiana se va fugi in stufaris vazand cu ochii sau ca va intoarce si celalalt ...ochi bulbucat, pentru a-si lua in primire si amprenta din al doilea membru superior al puterii ursului. Ar fi extraordinar sa se intample asta, ar fi o minune la fel de mare si tare.

    S-auzim de bine si sa ne vedem visul ...cu ochii !
  • +1 (1 vot)    
    Trombetta vs. Piturca (Miercuri, 17 septembrie 2008, 14:26)

    Leon [anonim]

    In contextul actual, meciul facut de CFR in compania Romei este un extraordinar sut in posteriorul acestui ... infumurat care isi bate joc de echipa nationala a Romaniei. Uite ca o echipa considerata teoretic mult mai slaba decit adversara sa poate cistiga meciul si altfel decit asezindu-se cu fundul in poarta sau asteptind sa ploua. Uite ca un meci de fotbal se cistiga intr-un mod foarte simplu: jucind fotbal, indiferent de "numele" adversarei.
  • -1 (1 vot)    
    imperiul bocian (Miercuri, 17 septembrie 2008, 15:20)

    cob [anonim]

    bravo cfr, bravo baieti m-am bucurat foarte tare aseara..dar trebuie sa recunoastem ca au prins o roma foarte slaba cum rar o sa mai vedem., si nu mi-a placut ca protv-istii l-au tot ridicat in slavi pe trombetta asta care e 2 saptamani antrenor principal..l-a uitat toata lumea pe andone?..ce era cfr-ul inainte de andone?( bineinteles ca acum o sa fiu facut mitic,tampit,..etc si ardealul va vrea sa se separe de romania avandul in frunte pe boc intaiul ..care va ramane in istorie ca boc cel mare )