Culio: As accepta oricand sa joc pentru nationala Romaniei

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Miercuri, 17 septembrie 2008, 0:28 Sport | Fotbal

Culio, aproape de forma din 2008, cand a inscris o "dubla" pe Olimpico
Foto: AGERPRES
Juan Culio a fost declarat omul meciului de www.uefa.com si a facut meciul vietii pe Olimpico: doua goluri si alte faze spectaculoase care au inghetat imensul stadion. Jucatorul a spus la final ca ar accepta sa fie naturalizat, sa joace pentru nationala lui Piturca.

"E cel mai frumos moment din viata mea! Sunt nespus de fericit, nici nu va puteti imagina. As accepta in orice clipa sa joc pentru nationala Romaniei, sa fiu naturalizat", a spus argentinianul.
























2964 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    culio roman e o treaba cul (Miercuri, 17 septembrie 2008, 0:50)

    sakura [anonim]

    Ar fi frumos, oricum daca va sta in Cluj va fi onorat pana la batranete pentru reusitele din seara asta.
    Ar putea schimba si numele in Culianu, in semn de omagiu.
    • 0 (0 voturi)    
      buna idee! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 8:20)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui sakura

      Culianu suna bine, iar Culio chiar ar merita cetatenia; e un om serios
    • 0 (0 voturi)    
      Culio (Miercuri, 17 septembrie 2008, 8:24)

      cici [anonim] i-a raspuns lui sakura

      Da, ar fi frumos, dar sa stii ca in fotbal, si mai ales la noi, cand un jucator nu mai e la nivelul din trecut se va uita de el si ajunge chiar sa fie hulit in unele cazuri. Sa speram ca el nu va avea parte de asta.
  • +1 (1 vot)    
    bravo CFR (Miercuri, 17 septembrie 2008, 7:32)

    cristian [anonim]

    cu ocazia asta ati dat o palma comentatorilor xenofobi ai televiziunilor.
  • -1 (1 vot)    
    ahamz, (Miercuri, 17 septembrie 2008, 9:11)

    raspunzel [anonim]

    parca pitzurva stie ce sa faca cu un jucator care vrea sa joace fotbal ... dupa mentalitatea lui pizurva cfr nu trebuia sa se chinuie sa castige si sa joace fotbal ... ca nu au castigat niciodata in europa pana acum. out pizurva in dan petrescu!!
  • 0 (0 voturi)    
    O.R.L. (Miercuri, 17 septembrie 2008, 9:19)

    Crapu' [anonim]

    Mutu, Trica si alti piturci si fitosi, se aude?
    • 0 (0 voturi)    
      bai, (Miercuri, 17 septembrie 2008, 10:19)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Crapu'

      trica a fost pe teren si a dat pasa de gol cu calcaiul, are gura mare dar ce fotbal joaca!
  • 0 (0 voturi)    
    Exceptional (Miercuri, 17 septembrie 2008, 9:43)

    Nationala [anonim]

    Pai daca omul doreste, ar trebui naturalizat rapid, nationala are nevoie acuta de oameni de talent.
  • +1 (1 vot)    
    Naturalizaţi-l ! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 9:43)

    J.C.Denton [anonim]

    Naturalizaţi-l repede, până nu-şi dă seama în ce se bagă ! Dacă e nevoie, daţi argentinienilor la schimb un parlamentar(sau 100, ca să fie schimbul fair) !
  • -1 (1 vot)    
    DA! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 10:31)

    culio [anonim]

    Asa e! Ne trebuie unul ca el la nationala...e perfect ca titular in locul lui Nicolita sau F. Petre....are 24 de ani, deci poate juca lejer 8-10 ani la nivel de varf....are timp si sa mai creasca...e jucatorul de care avem nevoie...

    Daca tot naturalizam, eu zic ca si Tony si Alvaro Pereira ar merita....din pacate Tony are deja 28 de ani, dar Pereira are doar 23,si ar fi si el perfect....

    Si inca ceva...Stanciou si Trica merita sa fie titulari la nationala...eu nu stiu ce interese are Pitzi sa nu il cheme pe Trica, dar cu el pe teren am fi batut Olanda...

    Toate astea sunt spune de un stelist infocat.