Fotbalistul Ibrahim Dossey, in coma dupa un grav accident rutier

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 14:07 Sport | Fotbal

Ibrahim Dossey
Foto: AGERPRES
Fotbalistul Ibrahim Dossey a fost internat, sambata, in coma la Spitalul Universitar Bucuresti, dupa ce a fost implicat intr-un grav accident rutier pe DN 1, in dreptul localitatii Breaza. Fotbalistul a fost scos din masina cu ajutorul echipelor de descarcerare, anunta Realitatea TV. Fotbalistul a suferit mai multe traumatisme craniene grave.

UPDATE: Ibrahim Dossey a fost supus unei interventii chirurgicale pe creier. Pronosticul medicilor in privinta sanselor de supravietuire ale sportivului este rezervat.

Portarul ghanez in varsta de 36 de ani a evoluat timp de 6 ani in prima liga de fotbal din Romania, iar in ultimele doua sezoane a jucat pentru Pandurii Targu Jiu.

Ibrahim Dossey era liber de contract din aceasta vara, iar saptamana aceasta ajunsese la o intelegere cu echipa FCM Targoviste, care evolueaza in Liga a II-a.

Ibrahim Dossey a mai jucat, in Romania, la Rapid si FC Brasov. Dupa 6 ani petrecuti in tara noastra, el decisese sa se stabileasca in Romania.






















5246 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    . (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 16:03)

    WA [anonim]

    insanatosire grabnica si multa sanatate ii doresc din suflet!
    ii tin pumnii sa-si revina!
  • 0 (0 voturi)    
    avea permis auto?ca nu stie sa citeasca (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:38)

    kwame nkrumah [anonim]

    intreb ,nu dau cu paru- avea permis auto eliberat in Ghana ?(90% din populatie analfabeta ) si nu era unul dintre savantii tarii
  • 0 (0 voturi)    
    fii puternic (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 19:18)

    mada [anonim]

    esti un om bun...trebuie sa lupti pentru viata ta,,,noi cei din tg jiu te iubim....si o sa ne rugam pentru tine...Dumnezeu cu siguranta iti va fi alaturi
  • 0 (0 voturi)    
    bah kwame nkrumah (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 20:22)

    Mihai Alexandru [anonim]

    kwame nkrumah tinet-ti ba plscu ala k e mai destept de 100 de ori omu asta decat tine.
    A plecat din Busteni( de la clubul Caraiman) unde este antrenor la juniori si antrenorul meu.
    Nici acuma nu-mi vine sa cred... In masina mai era cu sotia si cei 2 copii. Azi am avut meci si am castigat datorita lui si indicatiilor care ni le-a dat ieri:D E super om, super antrenor, e prea bun omu asta ca sa plece din lumea asta... (Mihai Alexandru) Avem nevoie de tine Dossey
  • 0 (0 voturi)    
    bah kwame nkrumah (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 20:22)

    Mihai Alexandru [anonim]

    kwame nkrumah tinet-ti ba plscu ala k e mai destept de 100 de ori omu asta decat tine.
    A plecat din Busteni( de la clubul Caraiman) unde este antrenor la juniori si antrenorul meu.
    Nici acuma nu-mi vine sa cred... In masina mai era cu sotia si cei 2 copii. Azi am avut meci si am castigat datorita lui si indicatiilor care ni le-a dat ieri:D E super om, super antrenor, e prea bun omu asta ca sa plece din lumea asta... (Mihai Alexandru) Avem nevoie de tine Dossey
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Duminică, 14 septembrie 2008, 14:50)

    Alexya [anonim]

    o sa te faci bine!stiu asta!esti puternic si vei lupta cum ai facut pana akm!
  • 0 (0 voturi)    
    OFF (Miercuri, 8 octombrie 2008, 1:10)

    Anais_stelistu [anonim]

    imi pare super rau pentru Ibrahim..doamne ajuta..sper sa isi revina..da kt timp a trecut...oFF..DOAMNE AJUTA..
  • 0 (0 voturi)    
    A murit... (Marţi, 9 decembrie 2008, 13:57)

    Bogdan [anonim]

    :( a murit ma !!!! Dumnezeu sa`l ierte :(((
  • 0 (0 voturi)    
    da avea (Marţi, 9 decembrie 2008, 15:23)

    anonim [anonim]

    da..avea permis..si aces om minunath a incetat din viata astazi..asa ca nu are rost sa`i manjesti thu memoria !
    dumnezeul sa`l odihneasca..si condoleante familiei`.

    dossey ..nu te vom uita niciodata !
  • 0 (0 voturi)    
    :(( (Marţi, 9 decembrie 2008, 17:53)

    Mivilis [anonim]

    R.I.P. Ibrahim Dossey bun portat pacat pt ce a patit era tanar si mai avea o viatza in fatza ...:|
  • 0 (0 voturi)    
    mda.. (Marţi, 9 decembrie 2008, 19:37)

    deniSa [anonim]

    Dumezeu sa`l Ierte..
  • 0 (0 voturi)    
    un portar bun (Marţi, 9 decembrie 2008, 20:09)

    adi [anonim]

    un portar bun
    imi pare rau pt el
  • 0 (0 voturi)    
    a murit (Marţi, 9 decembrie 2008, 20:11)

    adi [anonim]

    ibrahim dossey a murit
    sper ca acolo sus el se simte bine
  • 0 (0 voturi)    
    un simbol al fotbalului intern (Miercuri, 10 decembrie 2008, 20:49)

    andrei [anonim]

    a fost unul dintre cei mai buni portari ai ligii 1. UMNEZEU SA-L IERTE
  • 0 (0 voturi)    
    dossey (Miercuri, 10 decembrie 2008, 21:39)

    radu [anonim]

    dumnezeu sa-l aiba in grija
  • 0 (0 voturi)    
    ...acolo in Rai... (Miercuri, 10 decembrie 2008, 22:46)

    Stel [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in gradina Raiului ! Ramas bun, Dossey !...si in Rai sunt porti de aparat, nu-i asa?
  • 0 (0 voturi)    
    dossey (Duminică, 14 decembrie 2008, 12:25)

    david bv [anonim]

    eram mic copil cand dossey apara pt brasov ... si nu pot sa il uit ...ce a facut el pt fotbalu brasovean... Ramas bun Dossey...Odihneascase in pace ... u ai sa ramai in sufletele noastre pt tot deauna...
  • 0 (0 voturi)