Conferinta anti-Dragomir: Din cauza lui, echipele noastre ar putea fi excluse din cupele europene

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 12 septembrie 2008, 12:06 Sport | Fotbal

Acuze dure la adresa lui Dragomir
Foto: Rompres
Cele sapte echipe participante in Liga Campionilor si in Cupa UEFA, ar putea fi excluse din competitiile internationale din cauza lui Dumitru Dragomir. Presedintele Ligii nu a dorit sa semneze hotararea TAS prin care FC Timisoara era obligata sa isi schimbe culorile si imnul si sa nu existe nici o asemanare intre actualul club de pe Bega si echipa patronata de Zambon.

"Dragomir nu a semnat hotararea TAS, iar echipele participante in cupele europene ar putea fi suspendate din competitie. Tare as vrea sa vad daca cei care conduc celelalte sase cluburi ar fi de-acord sa fie excluse. Se vede ca are un interes cu Iancu", a spus Lupescu.

"Sunt lezat de interventiile lui Dragomir. FIFA si Federatia nu pot decat sa puna in aplicare hotararea TAS. Daca cei de la FC Timisoara nu au inteles, atunci au fost depunctati. Se poate cere ca TAS sa isi revizuiasca decizia. Ei pot fi dati si in judecata la instantele civile. Mie, personal, mi se pare incorect ca echipa sa isi schimbe culorile si imnul, dar daca asta a hotarat TAS, nu putem sa intervenim", a declarat si Mircea Sandu.
























2639 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    borfasi ! (Vineri, 12 septembrie 2008, 12:21)

    laurro [anonim]

    sunte-ti niste javre si niste borfasi cu totii ! si frf si liga sunt tot o apa si-un pamant ! omeni cu un caracter de doi lei....toti trebuiesc schimbati !!
    • 0 (0 voturi)    
      analfabet (Vineri, 12 septembrie 2008, 13:42)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui laurro

      Iar tu care scrii "sunte-ti" esti un analfabet. Pana ii schimba pe ei du-te tu frumos si pune mana pe o carte de limba romana.
      • 0 (0 voturi)    
        vaai esti indulgent (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:06)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui sorin

        eu am mai vazut 6 greseli de punctuatie si gramatica.
      • +1 (1 vot)    
        Esti rau. (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:32)

        adik [anonim] i-a raspuns lui sorin

        Omul, chiar daca este analfabet, si-a exprimat opinia.
        Si analfabetii au dreptul la o opinie.

        Mai mult, din comentariul lui laurro rabufnesc deznadejdea, dispretul si furia.
        Este afectat de ceea ce se intampla in fotbal. Si este sincer.
        Analfabetul a identificat o problema si incearca sa gaseasca o solutie.

        Eeei, dar tu i-ai numarat greselile.
        Esti mai citit decat el.
        Poate ca esti si mai destept dacat el.
        Poate ca esti si mai frumos decat el.

        Si acum, printr-un exemplu, hai sa vedem cum stam:
        Daca se aduna 100.000 de analfabeti si protesteaza impotriva FRF si LPF, s-ar putea sa scapam de mafiotii astia.
        Daca se aduna 100.000 de destepti...? Ce avem? O gramada de oameni care o sa se certe intre ei incercand sa stabileasca cine este cel mai destept.
  • +1 (1 vot)    
    de acord (Vineri, 12 septembrie 2008, 12:44)

    x [anonim]

    m-as bucura sa fie excluse. abia asa s-ar face curatenie. sau poate nici atunci
  • +1 (1 vot)    
    Mai bine excludere (Vineri, 12 septembrie 2008, 13:40)

    Claude [anonim]

    decit sa ne facem de ris.
    Unde mai pui ca vom avea si noi mai multa liniste pe la teve: nu tu elucurbatiile lui Dragomir, minciunile lui Sandu, porcariile lui Prunea sau injuraturile oieresti ale lui Becali. Doamne ce bine ar fi!
  • 0 (0 voturi)    
    Si care-i problema ??? (Vineri, 12 septembrie 2008, 22:31)

    Nicolae [anonim]

    Buba trebuie sa crape!
    Decat groaza fara sfarsit ,mai bine un sfarsit groaznic !