Preliminarii Campionatul Mondial, ora 19:30, Insulele Feroe - Romania, TVR 1

Victor Piturca schimba echipa: Ne luam adio de la Mondiale daca nu castigam

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Miercuri, 10 septembrie 2008, 12:16 Sport | Fotbal

Piturca, la ultimul meci?
Foto: Rompres
Atacat din toate partile, Victor Piturca pregateste meciul cu Insulele Feroe... la victorie. Desi nici o infrangere nu ar fi cine stie ce. "Nu e un dezastru", ne linisteste selectionerul. Fara sapte titulari, Piturca isi joaca ultima carte (sac!) la echipa nationala in fata unei echipe formata din profesori, medici, politisti si muncitori.

Lobont - Contra, Goian, Radoi, Nesu - Codrea - Cocis, Lazar, Aliuta, Costea - Niculae


"Nu ar fi un dezastru daca am pierde in Feroe. Insa oricare alt rezultat ar diminua sansele de a ne califica la Mondiale", a spus Piturca.






















1401 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    daca mie, carre nu sunt microbist (Miercuri, 10 septembrie 2008, 12:29)

    cristi [anonim]

    Imi plezneste o vena la cap cand vad: "Nu ar fi un dezastru daca am pierde in Feroe.", d-apai unuia care e trup si suflet pentru fotbal... O sa se termine cu vreun 1-0 sau 2-0 si cu inca 3 accidentati, ca sa jucam si noi cu "profesori, medici, politisti si muncitori."
  • 0 (0 voturi)    
    Piti!!! (Miercuri, 10 septembrie 2008, 13:37)

    Done [anonim]

    ... ti-au scos-o din context, sau chiar ai spus prostia asta cu "n-ar fi o catastrofa daca..."?
  • 0 (0 voturi)    
    vai de voi (Miercuri, 10 septembrie 2008, 13:37)

    catalin [anonim]

    Daca ar fi echipa care ati pus-o voi ar fi rau ...
    10(ZECE) jucatori ? Mai verificati stirea fratilor
  • +1 (1 vot)    
    vai de voi (Miercuri, 10 septembrie 2008, 13:50)

    asterix [anonim]

    Nu ar fi un dezastru daca am pierde in Feroe. Insa oricare alt rezultat ar diminua sansele de a ne califica la Mondiale.... mai umblati la exprimare...
  • +1 (1 vot)    
    Adio! (Miercuri, 10 septembrie 2008, 18:03)

    Neculai_ [utilizator]

    Si noi vrem de mult sa ne luam adio de la tine, dar nu stim cum? Toti spun ca esti incompetent si ne-ai facut de rusine in fata unei lumi intregi si tu nu ne lasi odata.LASA-NE! DISPARI!
  • +1 (1 vot)    
    meciul secolului (Miercuri, 10 septembrie 2008, 18:06)

    gold_silver [anonim]

    Mi-ar place sa-i bata reprezentativa acelei insulite formata din tot felul de meseriasi , sa-i umileasca , pe acesti smecheri , care se vad acum cu bani si cred ca toata lumea se invarte in jurul lor.Oricum isi merita soarta,la fel si acest ,,piti'',care dupa acest esec sper sa dispara de la nationala ,la fel si spagaru de ,,mincinasu,,de la F.R.F. Hai poli-timisoara
  • 0 (0 voturi)    
    sac sac (Miercuri, 10 septembrie 2008, 20:03)

    Victor [anonim]

    Domnu' Epurescu, este "sic" si nu "sac" ... ca si in "sic transit gloria mundi".