Vezi lotul nationalei Romaniei pentru partida cu Insulele Feroe

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 9 septembrie 2008, 17:50 Sport | Fotbal

Piturca, obligat sa castige cu Feroe
Foto: AGERPRES
Selectionerul Victor Piturca are la dispozitie 19 jucatori pentru partida cu Insulele Feroe, care va avea loc miercuri, de la ora 19:30, contand pentru preliminariile Cupei Mondiale din anul 2010, grupa a-VII-a. Vor fi 12 fotbalisti din Liga 1 si 7 din strainatate, iar cei mai multi tricolori ii da Dinamo, care are cinci.

Dintre cei selectionati cele mai multe selectii le au Cosmin Contra si Bogdan Lobont, fiecare cu cate 68, in timp ce Florin Costea (U Craiova) si Eduard Stancioiu (CFR Cluj) sunt cei mai putin experimentati.  

Iata lotul Romaniei pentru partida din Feroe:

Portari: Bogdan Lobont si Eduard Stancioiu

Fundasi: Cristian Sapunaru, Gabriel Tamas, Dorin Goian, Sorin Ghionea, Cosmin Moti, Stefan Radu, Mihai Nesu

Mijlocasi: Cosmin Contra, Razvan Cocis, Mirel Radoi, Paul Codrea, Costin Lazar, Marian Aliuta

Atacanti: Nicolae Dica, Florin Bratu, Marius Niculae, Florin Costea

Victor Piturca nu poate conta in aceasta partida oficiala pe serviciile urmatorilor fotbalisti de baza: Cristi Chivu, Adrian Mutu, Razvan Rat, George Ogararu, Florentin Petre, Ovidiu Petre, Banel Nicolita, Daniel Niculae si Ciprian Marica.
























1030 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    :) (Marţi, 9 septembrie 2008, 19:04)

    Alex [anonim]

    Nu ma intereseaza.
  • 0 (0 voturi)    
    pitzi lasa-ne (Marţi, 9 septembrie 2008, 19:52)

    pitzi [anonim]

    Simplu:

    Stancioiu - Sapunaru, Moti, Radu, Nesu - Radoi, Codrea, Lazar - Aliuta - Costea, Bratu

    5-0 le dam (2 Costea, 2 Bratu, 1 Aliuta)

    dar probabil Pitzi va alege:

    Lobont - Contra, Goian, Ghionea, Nesu - Contra, Radoi, Codrea, Cocis - Niculae, Dica

    terminam 0-0
    • +1 (1 vot)    
      gresesti... (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:23)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui pitzi

      avand in vedere ca tacticile cu contra mijlocas etc etc etc nu au mers ... piti va trimite in teren urmatoare formatie:

      niculae - dica, bratu, cocis, costea - moti, stefan, moti - lobont, stantioiu, contra

      si terminan tot 3 -0 (da de data asta pentru gazde).......
  • 0 (0 voturi)    
    Urare... (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:11)

    Alx MAX [anonim]

    O sa le trimit doua jeturi de protoni sa se ciocneasca si sa-i ia gaura neagra...
  • 0 (0 voturi)    
    simplu ca buna ziua (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:16)

    alex [anonim]

    cind specimene ca becacali, mitica, sandu, prunea etc apar la TV si vorbesc ca niste badarani, cind specimene ca ei dirijeaza fotbalul romanesc nu e nimic de mirare : sintem niste nulitati !
    Toti nu viseaza altceva decit cum sa fure sau sa plece in Vest....s-a dus totul in tara asta...condusa de analfabeti, hoti si imbecili. Pling...si nu-mi vine sa cred ca totusi mai au ramas si citiva "oameni" in Romania...dar se ascund bine de tot...de "fiarele" astea !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Piturca (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:19)

    Lobont [anonim]

    are mutra de .p-rost. si mintea tot de -p.rost e. mai bine ne lasi piturca, iesi la pensie, ai 51 de ani, ti-o fi ajuns si tie.
  • 0 (0 voturi)    
    LOTUL NOSTRU REMARCABIL (Miercuri, 10 septembrie 2008, 9:14)

    AMSTEL [anonim]

    Nea Piti spune-mi te rog ca lotul asta e pentru un meci amical si nu pentru unul oficial ,pentru ca daca asa ne pregatim pentru unul oficial ,atunci chiar e un miracol ca am reusi sa facem remize la campionatul european.

    Suntem varzaaaa!