Romania - Lituania, ora 21:00, preliminarii pentru Campionatul Mondial din Africa de Sud

FINAL Romania - Lituania 0-3 / Piti, Piti, Piti, lasa-neeee!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 11:04 Sport | Fotbal

Piturca mizeaza pe atac
Foto: Ager Press
Fara Mutu si Chivu, ciobanasii lui Piturca nu prea au nici un farmec. In teren, sunt doar 11 oameni deghizati in fotbalisti. Actori cu crampoane. Pe banca e Piturca, alintat Satana, imbracat in trening, doar doar sa ne faca sa credem ca el e antrenor...  Dupa o asa infrangere, ar trebui sa isi rupa legitimatia de serviciu!

Romania a pierdut in fata Lituaniei in primul meci in campania de calificare pentru Mondialul din 2010. Probabil ca tricolorii erau inca in meditatie dupa lectia de botanica pe care au servit-o inainte de meci. Au admirat petalele florilor din Gradina Botanica din Cluj si au aruncat cu pietre dupa ziaristi. Nu striviti florile, striviti capetele cameramanilor care nu va lasa sa povestiti peste masa de rummy ce femei ati mai agatat in discoteca! Nimic mai placut decat sa te descarci in mijlocul naturii: sa fugaresti ziaristii...

La meci, mai bine nu se prezentau. Nationala sufera cea mai penibila infrangere pe teren propriu din ultimii 20 de ani. Zambetul amar al lui Piturca nu tradeaza decat neputinta. Fara Mutu si Chivu, nationala nu inseamna nimic. Piti e cantitate neglijabila, mai bine ne-am retrage din aceasta campanie de calificare atat timp cat putem sa mai contemplam la cele doua puncte de la Euro. Atentie, vine Feroe!

Iar pentru meciul urmator de pe teren propriu, recomandam sa se joace cu portile inchise si sa nu fie nici transmis la televizor. Nici suporterii nu o sa va mai strige "Demisia" si asa ati scapat si de presa! Mai bine jucati in anonimat, ca acolo e locul vostru si acolo a ajuns aceasta nationala care ne scotea pe toti in strada.



'90+3 Final: Romania - Lituania 0-3
'89 Gol Lituania! Kalonas
se distreaza cu fundasii nostri si marcheaza cu un sut violent, sub transversala: Romania - Lituania 0-3
'69 Gol Lituania! Mikoliunas marcheaza cu un sut superb de la marginea careului, Lobont e doar spectator: Romania - Lituania 0-2
'63 Marius Niculae are sansa egalarii, dar trage peste poarta din interiorul careului
'49 sut puternic din lovitura libera trimis de Marius Niculae, portarul lituanian respinge acrobatic in corner
'45 a inceput a doua repriza

'45+3 Pauza: Romania - Lituania 0-1
'45+2 Contra centreaza in careu, Dica reia mingea cu capul, dar Karcemarskas respinge
'45 Dica suteaza din lovitura libera in transversala
'37 Stankevicius suteaza puternic, Lobont respinge cu greutate
'31 Gol Lituania! Stefan Radu l-a scapat din marcaj pe Stankevicius iar lituanianul a prins un sut senzational de la 25 de metri, mingea ducandu-se direct in vinclul din dreapta portii lui Lobont. Romania - Lituania 0-1
'23 Lobont apara senzational sutul lui Danilevicius
'19 Daniel Niculae primeste o pasa in adancime, dar sutul sau este prea slab
'13 contraatac frumos purtat de tricolori, Cocis ajunge la finalizare dar portarul Karcemarskas iese si apara in fata romanului
'11 Marica scapa de marcajul fundasilor lituanieni, centreaza in fata portii dar Dica nu ajunge la minge
'9 Cesnauskis s-a aflat intr-o situatie periculoasa din cauza marcajului larg al lui Radu Stefan, dar lituanianul nu a reusit sa impinga mingea in poarta
'7 nicio faza de poarta pana in acest minut, doar doua centrari nereusite ale lui Cocis dupa doua incursiuni pe partea dreapta'
1 a inceput partida

Romania:

Lobont - Sapunaru, Tamas, Goian, Radu Stefan ('45 M. Niculae) - Radoi ('71 Lazar) - Contra, Cocis, Dica, D. Niculae - Marica ('52 Bratu)

Romania debuteaza in aceasta seara impotriva Lituaniei in calificarile pentru Campionatul Mondial din 2010, care se va desfasura in Africa de Sud. Fara Mutu, Chivu, Rat, Nicolita si Ovidiu Petre care sunt accidentati, Piturca anunta: "voi folosi 11 atacanti!". Selectionerul pregateste o formula ofensiva, asa cum nu ne-a obisnuit in ultimul timp, renuntand la ideea jocului cu doi mijlocasi defensivi.

La antrenamentul de ieri seara, Piturca a incercat urmatoarea formula de joc, cea pe care ar putea sa o foloseasca din primul minut si cu Lituania. Surprinde deocamdata absenta lui Florin Bratu, in locul sau, urmand a fi pe banca de rezerve Florin Costea.



Partida cu Lituania va incepe de la ora 21:00, ora Romaniei.
























12719 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    catre "fiorosii" din carpati (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 11:15)

    sorinel [anonim]

    noi jucam ofensiv numai cu lituania, slovenia sau cu marea echipa REINTREGITA a insulelor feroe! daca e cumva un meci important cu franta sau cu olanda, nu mai jucam ofensiv.
    heck, nici fotbal nu mai jucam. :p
    • +1 (1 vot)    
      minutul 85... (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:48)

      marius [anonim] i-a raspuns lui sorinel

      Spectatorii romani pleaca. Lituania marcheaza. Spectatorii romani ramasi aplauda.
      3-0. Mai sunt 5 minute de jucat. Mi-e frica...
      • 0 (0 voturi)    
        Clasamentul grupei, complet ! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:54)

        Carpathia [anonim] i-a raspuns lui marius

        1. Lituania 3pct. +3
        2. Austria 3pct. +2
        3. Serbia 3pct. +2
        4. Franta 0pct. -2
        5. Feroe 0pct. -2
        6. Romania 0pct. -3

        Cine se astepta ca Franta si Romania sa fie la nivel de Feroe :))))?

        Ne asteapta un meci "infernal" in Feroe.
        Franta e obligata sa castige cu Serbia, acasa si poate daca o face si noi batem Feroe, ajungem sa avem toti cate 3 pct in grupa si totul se reia de la capat.

        Derbiul grupei va fi la..Mariampole, unde Lituania va intalni Austria :))) Un egal ar fi binevenit, insa poate totusi bate Austria :))
        Si daca bate Lituania e bine, ca Austria ramane la 3 pct. si totul se reia intre francezi, romani, sarbi si austrieci. Adica pentru baraj, Lituania e ca si calificata :)))))
        • +3 (3 voturi)    
          lasa ca merge si-asa (Duminică, 7 septembrie 2008, 4:59)

          bwahahahaha [anonim] i-a raspuns lui Carpathia

          o sa vina mircica sandel sa "esplice" cum ca piturca e cel mai bun antrenor si ca saracii jucatori cadeau din picioare de obositi (nu inteleg de ce recruteaza pensionari pt nationala. de fapt nici pensionarii nu cad asa repede din picioare ca-s obisnuiti cu cozile dinainte de '89) si ca de vina e frontul atmosferic rece (sau alta scuza penibila).

          in sfirsit foLbalul din ro a ajuns la nivelul general al tarii: in kkt. pina la urma incompetenta iese la suprafata ca uleiul in apa.

          atita timp cit traiti in romania, nu va mai plingeti. asta e nivelul.
          • 0 (0 voturi)    
            SANDU & DRAGOMIR (Duminică, 7 septembrie 2008, 22:51)

            Octavian Ion [utilizator] i-a raspuns lui bwahahahaha

            Mafiotii MIRCEA SANDU si DUMITRU DRAGOMIR sunt de vine DIRECT pentru tot acest CACAT din fotbalul romanesc!
          • 0 (0 voturi)    
            mim (Luni, 8 septembrie 2008, 8:55)

            mim [anonim] i-a raspuns lui bwahahahaha

            cred ca or sa dea vina pe stadion, poarta ghinion. ciobani fara valoare si plini de ifose (ca sa nu spun ba...).
            pentru a vedea fotbal in viitor, cel mai bun lucru ar fi sa nu ne mai uitam la el citiva ani.
    • 0 (0 voturi)    
      Surprize, surprize ! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:59)

      Carpathia [anonim] i-a raspuns lui sorinel

      Lituania, mult mai slab clasata in clasamentul FIFA, creeaza senzatia in grupa si umilieste Romania chiar la Bucuresti, un "dezastru" national fara precedent. Piturca e ca si mort, poate pleca la CheFeRe !

      La pauza, selectionata Austriei, mult mai slab clasata, conduce cu un incredibil 2-0, mult mai titrata echipa a Frantei. Domenech are zilele numarate la conducerea "cocosului african" :))

      Serbia se chinuie penibil chiar in momentul asta (minutul 80 si e doar 1-0 contra lui..Feroe :))

      Italia si Cipru sunt la egalitate 1-1, la pauza.

      Scotia a fost batuta de Macedonia, o alta mare surpriza !!

      Bulgaria a egalat in ultimul minut cu Muntenegru , 2-2 !

      Suedia n-a reusit decat un 0-0 cu Albania !

      O seara cu mari surprize, aceasta campanie pentru Mondiale se anunta foarte agitata in Europa :))
      • 0 (0 voturi)    
        Clasamentul grupei noastre ! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:47)

        Carpathia [anonim] i-a raspuns lui Carpathia

        1. Lituania 3pct. +3
        2.Serbia 3pct. +2
      • 0 (0 voturi)    
        La Cluj cetatzene (Duminică, 7 septembrie 2008, 10:29)

        m [anonim] i-a raspuns lui Carpathia

        O cam iei pe langa
    • +1 (1 vot)    
      rectificare (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:02)

      sorinel [anonim] i-a raspuns lui sorinel

      Scuzati, dar m-a luat valul si pe langa echipele pe care le putem bate (malta, feroe, lichtenstein) am mentionat si Lituania. Pardonati, se vede clar ca astia nu-s de nasul nostru. :)
  • +2 (2 voturi)    
    11 atacanti (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 11:20)

    cipri_ [anonim]

    "voi folosi 11 atacanti!"

    Acum depinde si la care poarta vor ataca acei 11 atacanti :))
    • -1 (3 voturi)    
      Clujul poarta ghinion (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:13)

      Gica-contra [anonim] i-a raspuns lui cipri_

      Echipa lor e in mizerie, cealalta echipa din Cluj a retrogradat, Andone a fost dat afara, sezonul asta e cu ghinion la Cluj.
      Sa caute alte stadioane, unde merge bine, la Vaslui de ex. :).

      A fost un meci penibil, va fi referinta-catastrofa pentru 2 ani de acum incolo:)), pana se termina "campania de calificare".

      Serbia a fost la fel de penibila dar tot a reusit sa dea 1 gol la pescarii aia amatori din Feroe :))

      Echipele care se laudau ca sunt alea care conteaza in grupa, Romania si Franta, au fost complet umilite in seara asta.
      Deocamdata pe primele 2 locuri se bat austriecii, sarbii si lituanienii.
    • 0 (0 voturi)    
      Gol Serbia ! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:15)

      Sarbescu [anonim] i-a raspuns lui cipri_

      In sfarsit, cu ultimele zvacniri au mai dat sarbii un gol contra pescarilor.
      Ne batem la golevaraj cu Feroe, dar in negativ, meciul decisiv pt. ultimul loc in grupa se joaca intre Feroe si Romania. Avem sansa a doua dar totusi ne vom prezenta, ca e bine sa participam la astfel de jocuri tari :))
  • +2 (2 voturi)    
    ora, locaul si postul tv (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 14:16)

    bt [anonim]

    de fiecare data cand ma uit pe net ma intereseaza numai ora, locul ziua si postul TV. Voi va feriti mereu sa le mentionati pe toate. Poor journalism.
  • +3 (3 voturi)    
    Sper sa o luam ... (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 17:11)

    El grande futador [anonim]

    Sper sa bata Lituania si poate scapam de Putirca.
    Da' chiar si asa, ti-ai gasit. Cu toti nenorocitii astia care conduc fotbalul romanesc !!!
    Si daca ne calificam chinuit pana la urma? Ce mare scofala? Sa ne bata dupa aia toti in grupe, in Africa de Sud? Sa ne facem iar de rusine si marilor nationali sa nici nu le pese? Mai bine cumintei in fotolii, acasa.
    Sa le iasa odata fotbalul pe nas, jmecherilor astia de rahat.
    • +1 (1 vot)    
      da (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:06)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui El grande futador

      Subscriu total amice!! Nu te cunosc dar gandim la fel.
    • +1 (1 vot)    
      ...si de acum inainte (Duminică, 7 septembrie 2008, 0:43)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui El grande futador

      Chiar ma bucur pentru rezultatul asta.
      Adunatura asta de ingamfati si mitocani care s-a strans in fotbalul romanesc nu ma reprezinta pe mine, de-aia ma bucur.
      Le doresc mitocanilor sa o ia si ne acum inainte. Daca vreau sa vad fotbal, ma uit la alte echipe> Spania, Rusia, Germania, Croatia, Turcia etc.
  • 0 (0 voturi)    
    ora 21 (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 19:01)

    Empire [anonim]

    antena 1... sambata, ora 21
  • 0 (0 voturi)    
    live? (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 21:13)

    io [anonim]

    se poate vedea pe net meciul?
  • +2 (2 voturi)    
    haahahahahhahahahahaha (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 21:45)

    dovlecica [anonim]

    hai nea pitzurcateash arata-ne atacul romaniei ....loooooll. nici nu se merita sa ma uit la meci ... dupa declaratiile jucatorilor si dupa cum e scorul acuma ... mai bine vad nadal-murray (inregistrat) ...sau lord of the rigs, macar ala stiu ca e fantezie ( spre deosebire de matalutza care crezi ca mai stii fotbal)
  • +3 (3 voturi)    
    cineva viseaza (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 21:48)

    luxdesign28 [anonim]

    si Piturca Africa de Sud viseaza.
  • +2 (2 voturi)    
    :(( (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 21:48)

    Alia [anonim]

    Unde a gasit Antena1 acesti mari comentatori ???
    Ar fi fost mai potriviti pentru cascadorii rasului. Oricum, razand de comentatori, mai putem suporta jocul echipei noastre. Dar chiar joaca echipa noastra ?? Avem echipa ??
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo antena 1... (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:16)

    unu [anonim]

    de ce sa vada si romanii din diaspora meciul pe Net, asa prost cum se vede? mai bine sa intrerupem transmisia! Mai mare jena, in loc sa va mindriti sa transmite-ti sa se vada pe mapamond meciul, voi tot la bani va ginditi lichelelor!
    Cit despre Piti, acum se vede ce mare antrenor ai fost...Pina acum era vinovat Mutu... acum pe cine mai dai vina? Mai bine da un 6:6 la colt de strada, poate te descurci mai bine!
    Sper sa mai gasim si alti antrenori, caci la noi, orice functie se ocupa pe cel putin vreo 3 mandate!

    Hai Romania!
  • +4 (4 voturi)    
    Daca nu acum. atunci cind? (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:26)

    Leon [anonim]

    Hai Lituania, afara cu Piturca!!!
  • +2 (2 voturi)    
    muriti (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:35)

    cetateanul turmentat [anonim]

    sa te ia drak Piturca cu extremele tale, cand cu curu in poarta cand fara aparare... cum naiba sa ma las sa nu ma mai uit la fotbal ca imi fac nervi de imi vine sa....sau lasa
  • +2 (2 voturi)    
    demisia!!!!!! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:36)

    dovlecica [anonim]

    huuuuuuuuuuuuuuooooooooo demisia demisiaaaaaa huuuuuu maaaaaaaahhh
  • +2 (2 voturi)    
    ultimul meci ptr piti (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:36)

    cuc [anonim]

    gata piti, nea sandu, miticuta, e timpul sa ne parasiti ca noi ne-am saturat, voi nu?
  • +2 (2 voturi)    
    11 atacanti prostituati (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:39)

    007 a la CLUJ [anonim]

    PITI, SANDU, MITICA-----lasati-ne in plata noastra si mergeti sa pastoriti oile becaliene...

    Sunteti de toata jena si ne e rusine de voi.
    Poate haosul in care involueaza echipa nationala a impresarilor BECALI are la baza si fetele care i-au spalat pe spate cu bere de la URSUS .....SA VA FIE RUSINE !!!

    Cum de nu avem jucatori la echipa nationala cind in campionat avem 16 echipe de cite 11-15 jucatori .....sau voi stiind cum faceti jocurilor stiti clar ca nu va puteti baza decit pe clanul FECALI.

    Haosul in care ati bagat fotbalul se vede de la o posta si din "difuzarea in masa" a meciurilor din liga 1.....SA VA FIE RUSINE.
  • +2 (2 voturi)    
    Dezastru, iar nu ne calificam (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:45)

    john [anonim]

    Cel mai penibil meci, nici in divizia C nu cred ca se juca asa, urmeaza sa ne bata si Feroe ca sa fie totul complet.

    Hai romania :))))
    • +1 (1 vot)    
      Hai Romania (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:23)

      Cojones [anonim] i-a raspuns lui john

      Abia acum se va vedea daca au mentalitate de profesionisti si se pot ridica din noroiul in care i-a bagat Piturca cu tactica lui ultra-defensiva.
      S-a vazut ca daca le cere sa joace altceva, mai ofensiv, sunt buimaci, nici nu-ti vine sa crezi ca sunt cluburi care dau 5 milioane pe vreunul din ei !!

      OK sa fie dat afara Piturca care ne-a facut de ras si la Europene, insa cine sa vina in locul lui?

      Lucescu de la Sahtior? Un batranel ca Ienei? Aducem un mercenar strain ?
      • 0 (0 voturi)    
        Numai un antrenor strain... (Duminică, 7 septembrie 2008, 18:41)

        Onu [anonim] i-a raspuns lui Cojones

        ...de mizeriile si coruptia totala din fotbalul romanesc, cu "firma" si rezultate dovedite anterior, cu criterii de performanta stabilite prin contract (nu se califica la Mondiale nu-si ia decat salariul de baza, de exemplu) pe care sa nu-l aiba "la mana" impresarii hoti anchetati acum de DNA si care sa nu fie obligati sa dea sau sa primeasca "banul negru". Nu intelegeti???? Pana si Lituania tot cu antrenor strain ne-a batut, nu mai amintesc de Rusia, de Mexic si multi altii. Asadar, afara cu Piturca, care a facut din Nationala Romaniei "expozitia cu vanzare" a machidonilor Becali si imediat un antrenor strain de fotbalulu romanesc cel de "2 lei"!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Atat: (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:50)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    DEMISIA !

    Pitzurca - Demisia !
    Mircea Sandu - DEMISIA !
    PRUNEA - DEMISIA !
    KASAI - DEMISIA !
    DRAGOMIR - DEMISIA !
    LUPESCU - DEMISIA !
    • 0 (0 voturi)    
      solutia = demisia sandu&co (Duminică, 7 septembrie 2008, 10:15)

      Benedict [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      acum e momentul.
      sa cerem demisia la toti mafiotii din fotbal.
      incepand cu Sandu Mircea in primul rand.
      acest nevinovat al fotbalului romanesc.
      chiar inocent era sa zic.
      atat de inocent si nevinovat incat nu are onoarea de a ne lasa.
      Sandu Mircea lasa-ne!
      Ibidem Piturca.
  • +4 (4 voturi)    
    DEMISIA !!! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:51)

    007 a la CLUJ [anonim]

    PITI, SANDU, MITICA-----lasati-ne in plata noastra si mergeti sa pastoriti oile becaliene...
  • 0 (2 voturi)    
    Unde sa jucam meciul urmator? (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 22:52)

    Leon [anonim]

    Cum sa strige publicul "Demisia" in loc sa-si incurajeze favoritii? De acum trebuie sa facem ca la handbal, sa acceptam o suma de bani pentru a juca ambele meciuri in deplasare.

    Daca ma gindesc insa bine, nici asa nu merge, ca tot se string vreo 10000 de suporteri in deplasare, si aia sint si mai ai dracului.
    • +1 (1 vot)    
      Gresiti (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:10)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Leon

      Cred ca gresiti... intr-adevar Piturca a ales prost tactica la meciul asta, dar sa recunoastem ca a avut nenumarate meciuri (atat la steaua, nationala mica si nationala mare) in care a gandit bine.
      Mi se pare aiurea sa nu observati ca jucatorii sunt de vina... poate o sa fiu luat la negative insa evenimentele in care jucatorii au aruncat cu pietre si au adus injurii unor ziaristi (poate verze de ziaristi nu zic nu) arata cata trufie si pseudo importanta denota jucatorii... Vreau sa va reamintiti 2 lucruri ce le-a zis Piturca despre jucatori la euro:
      1) nu trebuiau sa vada meciul franta - italia
      2) mutu nu trebuia lasat in state.
      ACUM consider ca a avut dreptate... avem prea multe "vedete", care nu facut nimic azi ... nu cred ca erau 10 portari romani in teren ce puneau osul si nuavea cine sa dea gol ... erau 11 jucatori ce castiga sute de mii de euro anual pe putin ce au devenit penibili... nu e piturca de vina.
      • 0 (0 voturi)    
        Pai baaaaa!!! (Duminică, 7 septembrie 2008, 4:03)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        Jucatorii sunt de vina, dar cine a adus jucatorii la nationala, nu antrenorul?...

        Trebuie cautati jucatori motivati, fara fite si figuri, cu mai multa modestie si daruire. Indiferent de cum sunt ziaristii, nu arunci cu pietre dupa ei. Nu ca ar fi o scuza, dar la valoarea lor de fotbalisti, ei ar trebui sa fie cei luati la pietre.

        Trebuie schimbati cu totii: antrenor, jucatori, Dragomir, Sandu..
  • +2 (4 voturi)    
    sanpitisburg (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:05)

    nicu [anonim]

    sandu si piturca sunt cele mai mari nulitati ale fotbalului. ... niste ratati... niste rahat
  • 0 (0 voturi)    
    asta e realitatea ! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:05)

    Haisan [anonim]

    fiasco total! nu numai piti e de vina. ce el joaca. probabil iq-ul echipei nu il depaseste pe cel al unei oi sterpe. asta e !!! sa speram la o victorie cu redutabila echipa din feroe.speram ca de toti sa fie 11 ca sa inceapa jocul. ca si asa multi locuitori tara asta are. toti frati intre ei.aceasta e perioada de decadere a fotbalului romanesc!! nimic rasunator, deoarece nu prea avem cu ce sa ne laudam!!! pacat
  • 0 (2 voturi)    
    divizia... (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:06)

    LP [anonim]

    B engleza..
  • 0 (0 voturi)    
    ha ha ha ha (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:09)

    adrian [anonim]

    Felicitari domnului Putzirca care probabil a obtinut cel mai bun rezultat din cariera, evident raportat la valoarea lui. Faptul ca echipa lui nu a luat decat 3 goluri de la o echipa foarte bine cotata in zona marii Baltice este stimabil si daca reusim un egal cu Feroe suntem pe calea cea buna. Bravo Putzirca si nu ne lasa. Fotbalul romanesc are nevoie de tine!!
  • +1 (1 vot)    
    romaniPA! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:09)

    bitzu fotbalistu' [anonim]

    Daca nu ne-ar lipsi realismul, am constata ca in tot ceea ce ne priveste am fost, suntem si vom fi ROMANI. Deci PA!

    Felicitari nationalei de fotbal a Lituaniei!
    • 0 (2 voturi)    
      GaboriiPA ! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:35)

      Romanescu [anonim] i-a raspuns lui bitzu fotbalistu'

      Dupa mentalitatea ta de complexat, iata si alte rezultate din seara asta:

      "asta e, suntem luxemburghezi", Luxemburg a luat tot 3-0 acasa, de la Grecia aia lesinata de care s-a ras si la Europene !

      "asta e, suntem maltezi", Malta batuta cu 4-0 acasa la ea de catre Germania.

      "asta e, suntem armeni", super-umilire pt. Armenia, in meciul "urii istorice", batuta de Turcia la Erevan, cu 2-0, in fata presedintilor Armeniei si Turciei!

      "asta e, suntem italieni", Cipru a facut spectacol, a avut numeroase ocazii si a fost la un pas de a invinge Italia, care cu greu reuseste un 1-1. Lippi era transpirat de nervi.

      Dupa 5 ani, Ungaria obtine in sfarsit un egal in meci de calificare, numai ca e acasa, la Budapesta, 0-0 :)
  • +1 (3 voturi)    
    Iesiti dracului in strada .... (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:12)

    AntiPiturca [anonim]

    Ti-ai gasit, sa-si dea demisia ghertoii care conduc fotbalul romanesc, in frunte cu Piturca?!
    Jigodiile se acopera intre ele. Nu-si da nimeni demisia chiar daca tipa zece milioane de romani.
    Sunt prea nesimtiti si corupti.
    Poate doar daca iesim in strada si le dam peste bot.
  • +1 (1 vot)    
    Nimic de adaugat... (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:14)

    Ka un As [anonim]

    Asa antrenor, asa echipa.... Sau invers. Acum imi dau seama a nu doar Piturca e de blamat. Nici echipa nu avem. Pentru noi nici o grupa nu era convenabila. Toate sint grupe cu lei pentru oile noastre.
  • +1 (1 vot)    
    Sunt (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:15)

    Anonim [anonim]

    We won! Woohoo! I was angry at you before romanians for disrespecting us! Now we crushed you

    Viva Lithuania!
    • +1 (1 vot)    
      correct! (Duminică, 7 septembrie 2008, 8:32)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      you gave a very important lesson to our idiot players, coach and leaders of the Romanian Soccer Federation; thanks
  • +3 (3 voturi)    
    gretosul si aruncatorii de pietre (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:16)

    cititor [anonim]

    Atitudinea publicului este incorecta zice Gradinescu nu ar trebui sa aplaude asa a treia reusita a lituanienilor. Dar ce trebuiau sa faca sa planga?Nu era cazul , trebuiau sa se tina cu mainile de burta de ras.
    Grtosul Piturca va trebui sa rezolve cele mai importante caracteristici ale jocului nationalei numite elegant de catre comentatori astfel: PRELUAREA LARGA (adica nestiinta stopului si taria trimeterea pasei catre coechipier), SUTUL CENTRARE (adica pasa transmisa nimanui) si mai nou DEGAJARE SAU PRELUARE IN ORB (adica neputinta si disperare in joc) in rest totul e perfect. Astazi am jucat numai cu vreo trei fotbalisti (din cei sase, sapte numarati de Domnul Dragomir) restul fiind doar sportivi. Sper ca marele Tamas sa exerseze pe langa datul cu pietre in ziaristi si ceva plasamente sau ceva vioiciune ca treceau lituanienii pe langa el de parca erau pe role. MARI "SUCSEURI " Don PITZI
  • +2 (2 voturi)    
    demisia!!! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:18)

    adrian [anonim]

    piturca da-ti demisia, tati....0-3 cu lituania e de toata jena....hai, lasa-ne !!!
  • +3 (3 voturi)    
    TI_MI_SOA_RA (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:18)

    berti [anonim]

    Te-a batut Dumnezeu ma Sandule, pe tine si pe toti infractorii din FRF pentru ce ati facut cu Timisoara. Acum se strange latul, toata tara e impotriva voastra si ar trebui sa va carati de la federatie. Sunteti niste hoti care nu respectati nici o lege, dar aveti pretentia sa vi se cante imnul acestei tari. La jilava cu voi, militieni si barbugii imputiti.
  • +3 (3 voturi)    
    o singura solutie... (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:21)

    terminator [anonim]

    pentru fotbalul romanesc: inc-o revolutie!
    altfel o sa ne bata si Insulele Feroe!

    Nu uitati: pestele de la cap se impute! (alo, federatia si LPF, se aude?)

    Oameni buni, voi chiar credeati ca mai avem echipa de fotbal ("nationala")! Asta e rezultatul politicii dezastruoase din ultimii 15-20 ani in fotbalul romanesc! Nu sunt vinovati doar Piturca si "echipa". Ei atata pot duce; asta e limita lor de performanta! Problema majora e ca nu avem cu ce sa-i inlocuim! Treptat, treptat, tot fotbalul nostru s-a becalizat.

    Altfel cum explicati ca in absenta a 5-6 jucatori mai "rasariti" luam bataie crunta de la niste out-sideri. Eu zic ca scoala de fotbal nu a mai produs nimic valoros in ultimii 15-20 ani. De ce oare?

    Ma opresc aici. Raspundeti voi la intrebare! Si nu uitati: inc-o revolutie!
  • +2 (2 voturi)    
    barbuterfuck (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:21)

    nicu [anonim]

    oare cate trebuie sa luam de la faeroe ca sa-si dea boul demisia...ce moaca de imbecil avea la 0-3!...pariez ca nu stia ce cauta acolo... sandu e cu 1(unu) neuron mai destept... ala-l ajuta sa numere pana la 3









    -
  • +2 (2 voturi)    
    in strada (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:22)

    suporter [anonim]

    ieri in Timisoara, azi in toata tara. toata lumea in strada. jos cu cei care conduc fotbalul romanesc la ora asta.
    haideti sa-i trimitem acasa pe Sandu. Mitica si restul de borfasi.
  • +1 (1 vot)    
    Sa nu ne parasiti! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:26)

    Lista [anonim]

    Daragii si mult iubitii conducatori ,ce truditi din greu pentru fotbalul iubit de fani,sa nu ne parasiti ca nu stiim ce vom face fara voi!.Poporul nu va intelege geniul pierdut in strategii"manarii".Lasa fraierii sa plateasca bilete si voi petreceti linistiti!
  • +1 (1 vot)    
    Retardati in crampoane (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:28)

    vimux [anonim]

    Desfiinta-ti acesta nationala de nimic si zero.SE vede clar ca, la fel ca in viata de toate zilele romanii nu realizeaza nimic din munca decat din smecherii.Vom deveni cat de curand cel mai urat popor din lume,poate intr-o buna zi vom disparea din Europa.
    FRF sa fac bine si sa retraga nationala din competitie ca suntem ZERO la toate capitolele.Si voi ziaristilor nu mai scrieti nimic de anonimii lui Piturca si nici nu mai televizati nici un meci,sa se duca dracu cu fotbalul lor la ruleta ruseasca.
  • +1 (1 vot)    
    cand scriu aceste randuri (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:44)

    directia 5 [anonim]

    Austria-Franta este 3-1 si la felu l cum se joaca Ro nu are nici o sansa in fata celor 2 echipe ,fara sa vad Serbia care a castigat cu 2-0 si este o forta in fotbal. Cred ca echipa Ro si a aratat limitele in jocul de azi, si cred [acum dupa ce am jucat cu Lituania] ca mandatul lui Pitzi trebuia sfarsit la meciul cu Olanda. I mi pare rau ca acest esec al nationalei v a fi speculat de clanu Becali,Dragomir[militianul],Iancu 'petrolistul',Mititelul 'brutaru',Borcea+Turcu si alti trepadusi,nu ca celalalt clan Sandu-Gheara este mai bun
  • +1 (1 vot)    
    piti&sandu lasati-ne (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:48)

    mario [anonim]

    exista Dumnezeu!
    din acest motiv se intampla toate cele rele cu saraca asta de Romanica...
  • +1 (1 vot)    
    Romania !!!!! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:48)

    Agrastat [anonim]

    Lasati ziaristilor ca ati avut ce ati cerut. Sunteti foarte agresivi.

    Cetateni cinstiti din Romania (atatia cati mai sunteti), faceti ceva cu tara aia ca nimic nu merge acolo. Nu va mai bateti joc de cei care vor sa faca ceva pentru voi si nu-i mai votati pe toti ofiterii de securitate si pe informatorii lor.

    TRAIASCA ROMANIA !
  • +1 (1 vot)    
    popice cu fileu (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:51)

    gigi [anonim]

    La o asemenea atmosfera in fotbalul romanesc nici nu ma mir... prea multa lume isi traieste viata la tv mancand cacat.
  • +1 (1 vot)    
    DEMISIA !!! (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:54)

    ZOLY [anonim]

    NO COMMENT ! DEMISIAAAAA !!!
  • +1 (1 vot)    
    cine i-a antrenat? (Sâmbătă, 6 septembrie 2008, 23:57)

    egroeg [anonim]

    Pitzurca?...aaa.. rezultat normal.
  • +1 (1 vot)    
    previzibil (Duminică, 7 septembrie 2008, 0:12)

    Robbie [anonim]

    Bine le-a mai dat-o in nas Esteban Vigo cand a venit la Dinamo. Dupa ce jmecheriile se facusera si i-au zis sa plece le-a zis ce este de fapt reprezentativ pt tot sportul romanesc:"(Voi) no tengos cojones". Fotbalul se joaca cu mingea nu cu valiza ;)
  • +2 (2 voturi)    
    Rusine!!! (Duminică, 7 septembrie 2008, 0:15)

    Mirciuca [anonim]

    Lupescu: ""Ne aşteaptă un meci foarte greu în Feroe.."
    Am trait sa o aud si pe asta... la asa echipa sa nu luam bataie si acolo.
  • +2 (2 voturi)    
    ANUNT!!! (Duminică, 7 septembrie 2008, 0:19)

    assaltdog [anonim]

    Vand ,echipa nationala ,federatie ,jucatori(tupeisti,impertinenti,amatori),ptr. echipe nationale din Congo,insulele Fiji,Mongolia,Somalia,Afganistan ...............pret 0,30 centi..negociabil.Asa ar trebui,sa ajungeti toti in jungla.Ne-am saturat de acesti oameni.Lasati-ne,bai,cu impresiile voastre.pitiiiiiiiiiiii,pleaca ,frate,i-al si pe "nasul",si pe toate hahalele de pseudofotbalisti si lasa-neeeeeeeeeeeeee,ca ne-am saturat de tine.................
  • +2 (2 voturi)    
    asta e piturca (Duminică, 7 septembrie 2008, 0:29)

    FB [anonim]

    Auzi obraznicia dracului: La remarca unui reporter ca la un moment dat erau 6 fundasi in teren, piturca cica "pai asa imi place mie sa joc, defensiv"... Mai are rost sa mai urlam pe forumuri, in piata, la tv cu nesimtiti ca asta??? Cu Lituania, acasa joci defensiv ?!? DEMISIA! ACUM, PINA IN MECIUL CU FEROE!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    rusine (Duminică, 7 septembrie 2008, 0:36)

    vali [anonim]

    RUSINE.....RUSINE.....RUSINE
    pentru toti cei care conduc fotbalul in aceasta tara
  • -1 (1 vot)    
    jurnalisti sub valoarea fotbalistilor (Duminică, 7 septembrie 2008, 0:55)

    cristian -montreal [anonim]

    Dincolo de rezultatul meciului (care e un sport la urma urmei intre doua echipe ce pornesc cu aceleasi sanse), articolul scris de Vlad Epurescu este extrem de slab. Sunt convins ca unii dintre "ciobanasii" lui Pitzurca au mai mult talent sau bun simtz in sportul cu pixul decat acest jurnalist.

    Vlad, nu stiu ce tzi s-a predat la clasa de ziaristica (daca ai trecut prin asa ceva), sau poate esti un ing., dr. sau mai stiu eu ce convertit la slove, dar incearca ceva mai de bun simtz (din nou).

    Articolul tau nu e decat o "stire de la ora 5 despre fotbal" un" viol al babei de 100 de ani asupra inocentului tanar de 20", o "gaina care a nascut pui vii" ,...etc. Doar ca-i despre fotbal. La care totzi se pricep, ca si la sex, scuipatul cojilor de semintze sau alte romanisme nemasurabile in unitatzi de masura din sistemul internatzional.

    Te rog, lasa pe altul mai bun la masina de scris! Merci!
  • +4 (4 voturi)    
    La nimica nu mai suntem buni (Duminică, 7 septembrie 2008, 1:01)

    Florin_Oradea [anonim]

    La nimica nu mai suntem buni. Si asta din cauza coruptiei care este prezenta peste tot.
    Cred ca nu mai merita sa stea nimeni in tara asta de arhat.
    • 0 (0 voturi)    
      iesiti in strada si dati jos tot sistemul din Rom (Duminică, 7 septembrie 2008, 3:07)

      ieri in Timisoara [anonim] i-a raspuns lui Florin_Oradea

      nu de fotbal vorbesc, pt ca este o mica ramurica din marea coruptie, politicieni, parlamentari, Top300.
  • +1 (1 vot)    
    fotbal (Duminică, 7 septembrie 2008, 1:05)

    lituania [anonim]

    va taip reikia zaisti futbola. Greetings from Lithuania. Look for another trainer. Romania still have chances to help Lithuania to take a first place in group by beating France, Serbia and others. Thank you for three points.
    • 0 (0 voturi)    
      thanks (Duminică, 7 septembrie 2008, 8:36)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui lituania

      your victory was necessary; so, we have a (little) chance to crush the Mob which dominates our football
  • +1 (1 vot)    
    :) (Duminică, 7 septembrie 2008, 1:41)

    radukku [anonim]

    pe bune daca nu imi fac probleme de meciul cu Feroe :)) o echipa de rahat, antrenor barbutar, conducatori ai federatiei cu un creier scurtcircuitat. doar la nationala ma uitam la meciuri dar acum am ramas fara nimic bun in fotbalul romanesc. stie cineva cand e cupa africii pe natiuni? acolo se joaca fotbal mult mai bun decat nationala noastra. se spune de jucatorii africani ca nu sunt cerebrali, dar macar nu sunt: badarani, alcoolisti sau niste imbogatiti ai vremii care uita de unde au plecat cand de foame bateau mingea pe coclauri.
  • +1 (1 vot)    
    piti lasa-ne (Duminică, 7 septembrie 2008, 2:22)

    Romani in Spania [anonim]

    demisia frate ca asa nu se mai poate. sa vina lucescu, sa plateasca federatua penalizarea pt contractul care il mai are cu sahtior.
    • 0 (0 voturi)    
      :))) (Duminică, 7 septembrie 2008, 7:59)

      MeXy [anonim] i-a raspuns lui Romani in Spania

      cam tarziu dar am ajuns la concluzia ca fara mutu si chivu echipa asta nationala e praf, pulbere....cum vreti voi:)))
      nici in cupa africi pe natiuni nu face fata
  • 0 (0 voturi)    
    Mda...vai de capul lor de "fotbalisti". (Duminică, 7 septembrie 2008, 4:18)

    Alius [anonim]

    Cand cu meciurile din Campionatul European, mai erau unii care ziceau ca rezultatul conteaza, nu cum joaca si ca ce buni suntem si ce pragmatic este .. nea Piturca. ..

    Cand joci prost, joci prost, indiferent de rezultat. Chiar daca bateam cu Lituania, tot prost jucam. As prefera sa fi jucat bine si sa fi luat bataie. Ar mai fi fost o sansa, dar dupa cum joaca... nu exista sperante.
  • 0 (0 voturi)    
    romanii sunt rabdatori (Duminică, 7 septembrie 2008, 6:08)

    "parerea mea" [anonim]

    Ce se intimpla in tara asta?Selectioner barbugiu,prim-ministri spagari,primari gargaragii.Pina la urma unde o sa ajungem?
  • +1 (1 vot)    
    rusine... (Duminică, 7 septembrie 2008, 8:04)

    jony [anonim]

    jucatori cu fite...Antrenor cu greata....Echipa slaba...
    Sunt altii si mai buni dom. PiTURCA...Angaeaza-i la constructii {in afara de Lobont}...
  • +1 (1 vot)    
    10 Mutu (Duminică, 7 septembrie 2008, 8:25)

    anonim [anonim]

    S-a implinit dorinta lui Piturca, aceea de a avea 10 Mutu pe teren. A avut 11 muti.
  • +1 (1 vot)    
    limitele lui piturca (Duminică, 7 septembrie 2008, 8:25)

    iulian [anonim]

    acum s-a vazut cat poate piturca
    acestea sunt limitele lui
    fara 4 jucatori de baza nu mai stie ce sa ceara altora
    n-a stiut sa-i puna in teren
    n-a stiut sa exploateze aptitudinile fiecaruia
    si mai ales n-a avut curajul sa cheme la echipa jucatorii din campionatul intern care sunt in forma si care dau goluri
    lipsa de curaj si mai ales blaturile pe care le are piturca cu fratii becali si altii rusine sa va fie
    SI INCA CEVA : NU-I MAI SPUNETI ''PITI'' CA ASTA E UN APELATIV DE ALINT SI NU CRED CA MAI MERITA ASA CEVA ACEST ASA ZIS ANTRENOR, SELECTIONER
  • 0 (0 voturi)    
    tragedie???? (Duminică, 7 septembrie 2008, 8:28)

    alpha [anonim]

    nu e nicio tragedie,nicio catastrofa e doar un meci jucat de niste impotenti infatuati plini de pretentii pe care indignatii de ziaristi ni-i baga pe gat zilnic alaturi de becali,guta si elodia.ei-toti-sunt reprezentantii de vaza ai acestui neam de manelisti,iar rezultatele-in toate domeniile- sunt pe masura.lipsa de onoare-vezi piturca si "declaratiile" de dupa meci -se incadreaza perfect in peisajul sordid in care ne trezim in fiecare dimineata.
  • 0 (0 voturi)    
    este doar un joc, sa-i lasam in pace! (Duminică, 7 septembrie 2008, 9:26)

    mgh [anonim]

    Si ce daca au pierdut un meci! mai sunt destule Piturca acum intelege si mai bine pe cine se poate baza si ce ar trebui sa caute, se vede clar ca avem jucatori vanduti pe milioane de bisnitarii barbugi cu ajutorul ziaristilor.
    Haide baieti tot inainte ati facut de ras Romania cu mentalitatea voastra adica dupa un gol,doua sunteti terminati. Ar fi cazul sa mai naturalizam cativa straini de prin campionatul nostru care oricum este supraevaluat
    si doar aducerea strainilor l-a ridicat din praful in care se afla; ai nostrii oricum nu stiu decat sa alerge dupa salarii mari dar nu le au cu mingea.
  • +1 (1 vot)    
    0-3 (Duminică, 7 septembrie 2008, 10:40)

    toma arnautu [anonim]

    Cu asa echipa, sa nu mai vina nimeni la Cluj !
    Se aude ?
  • 0 (0 voturi)    
    daca tot iesiti in strada (Duminică, 7 septembrie 2008, 12:32)

    the [anonim]

    si rezolvati conducerea actuala a fotbalului , poate va ocupati un pic si de Parlament ?
    Daca-i trimiteti pe primii la maturat strada, s-or mai gasi niste locuri de munca si pentru niste imunitari parlamentari ordinari ...
    multumiri anticipate !
  • +1 (1 vot)    
    frumos... (Duminică, 7 septembrie 2008, 13:35)

    liviu [anonim]

    tamas a fost nemultumit ca au fost injurati... nu se mai joaca nici la bucuresti, nici la cluj nici la constanta... la cum joaca nationala o sa joace la stana lui becali, macar alea behaie si nu injura "magnificii" mercenar.... pardon mascarici... pardon jucatori...

    kahn intr-o declaratie zicea "daca nu te califici la mondiale esti un ratat", noi ziceam ca nu e nici o problema ca nu suntem echipa mare...
    ceea ce ma oftica e ca noi aveam individualitati mai bune ca germania... dar nu avem determinare antrenor sef la FRF si LPF si pe jucaotri in doare-n dos de nationala...
  • 0 (0 voturi)    
    zgura (Duminică, 7 septembrie 2008, 16:52)

    zsoltanu [anonim]

    sunteti de zgura baieti
  • 0 (0 voturi)    
    n-ai cu cine (Duminică, 7 septembrie 2008, 17:31)

    tarabostes [anonim]

    ce sa-i faci?! n-ai cu cine, niste analfabeti, niste pastilati, niste betivani...
  • 0 (0 voturi)    
    CASTIGA ROMANIA - A FOST BUNA ECHIPA ! (Duminică, 7 septembrie 2008, 19:19)

    Baragladinu' [anonim]

    CASTIGA ROMANIA - ESTE BUNA ECHIPA!
    PIERDE ROMANIA - NU ESTE BUN ANTRENORUL!

    Ce doobitoci cei care gandesc asa inclusiv semnatarul articolului !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Fotbal .... (Duminică, 7 septembrie 2008, 19:51)

    PAPAIANOPOL Dan Florin [anonim]

    O gasca de pseudosporivi ,de javre cu bani ,autoturisme de lux si vacante la care romanul de rand nici nu ar visa . 22 de debedei intertinuti de alta gasca din conducerea FRF ,o conducere aleasa prin frauda si aranjamente de grup . SPORTIV : niste nulitati ,agramati , fara educatie cu pretentii de a fi respectati dar care nu stiu sa respecte pentru ca scoala nu a reusit sa lase urme in singurul neuron de care dispun . REZULTATE : pe masura minimei educatii , vulgaritati , cocaina ,betii , comportament in afara bunului simt , exemplul luat de la antrenor , conducatori din FRF sau parati lucratori in fotbal ; impresari, directori sau investitori . MASURI ; izolare totala organizata de spectatori , presa scrisa sau vorbita ,pentru ca aceste scursuri din sportul romanesc sa se mai creada " zei " .
    Sunt campioni olimici care au dreptul la mai mult respect si recompense decat aceste surogate de mingicari . Iar in final populatia este vinovata de obraznicia acestor amarati de practicanti ai fotbalului , care de fapt ce reusesc :
    uneori se califica la un campionat european sau mindial unde fac de ras ROMANIA !!!
  • 0 (0 voturi)    
    trebuia sa ne lase de mai mult timp (Duminică, 7 septembrie 2008, 23:09)

    dan [anonim]

    trebuia sa ne lase de cand a mintit pt. becali
  • 0 (0 voturi)    
    demisia lui piturca - http://antipiturca.blogspot. (Luni, 8 septembrie 2008, 9:32)

    Adrian [anonim]

    Votati petitia online.. Vom trimite acest link in fiecare zi celor de la FRF pana cand vor tine cont si de noi suporterii.. Cerem demisia lui Victor Piturca!

    http://antipiturca.blogspot.com/
  • 0 (0 voturi)    
    normalitate (Luni, 8 septembrie 2008, 10:03)

    anonimus [anonim]

    rezultatul meciului cu Lituania este unul normal, nu cred ca cineva care stie sa aprecieze corect nivelul echipei nationale se putea astepta la un alt final ... a fost ceva previzibil, nici un fel de surpriza ... iar meciul cu Feroe va fi unul si mai "greu" ... deja au inceput sa se vaite cum ca va fi dificil, adica pregatesc terenul pentru un nou rezultat de "cacao" ... si daca le-ar da 10-0 la Insulele Feroe tot nu inseamna nimic ... nationala este "zero" in momentul de fata
  • 0 (0 voturi)    
    de rasul curcilor (Luni, 8 septembrie 2008, 11:20)

    asdS [anonim]

    nu mai inteleg nimic nu mai si=untem in stare de fotbal sa jucam barbut sau orice altceva la ce poate castigam RUSINE de la Ienei plecare tot incercam solutii cred ca ne-am cam diluat.
  • 0 (0 voturi)    
    rectific (Luni, 8 septembrie 2008, 13:34)

    cipri_ [anonim]

    "Piti, lasa-neeee!"

    Cred ca de fapt au vrut sa zica altceva, ceva de genul:
    "Piti, lasa-neeee, sa te felicitam din toata inima!"
    :)))
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Feroe !!! (Luni, 8 septembrie 2008, 15:33)

    mircea [anonim]

    Exista o singura dar ce e drept mica sansa ca acesti indivizi fara coloana (Mircea Sandu, Piturca etc) sa plece.
    Sa ne bata Feroe. Si asa nu mai avem ce pierde. Calificarea s-a dus. Relatii de joc la pamant, pregatire fizica la pamant, scheme de joc la pamant, moral la pamant, dar balacareala, ingamfare, vedetism de la Mircea Sandu pana la jucatori, cu carul.
    Concluzie.
    HAI FEROE !!!
  • 0 (0 voturi)    
    cine va pune sa mergeti la meci? (Luni, 8 septembrie 2008, 15:37)

    florin [anonim]

    din banii vostri de natarai fac ei milioanele de euro!
    nu mai mergeti la meciuri si priviti pe eurosport meciuri adevarate!