Gigi Becali: Ii urez lui Mutu ca la meciul cu Steaua sa isi rupa cealalta mana

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 1 septembrie 2008, 12:25 Sport | Fotbal

Gigi Becali, suparat nevoie mare pe Adrian Mutu
Foto: AGERPRES
Gigi Becali, finantatorul Stelei, nu se dezminte, intr-una din ultimele declaratii facute acesta spunand ca-si doreste ca internationalul roman Adrian Mutu sa isi rupa cealalta mana (fotbalistul a suferit o accidentare la antrenamentul echipei nationale) in partida pe care Fiorentina, actualul sau club, o va disputa cu formatia din Bulevardul Ghencea in Champions League.

"Ii urez lui Mutu sa stea o luna jumate pe bara, iar la meciul cu Steaua sa-si rupa cealalta mana pentru ca sa fiu sigur ca nu va juca. Vreau doar sa-si rupa mana. I-am zis si lui ca nu am nicio treaba cu parintii lui, eu nu merg la ei cu amenintari, ci doar voiam sa le spun ce a facut fiul lor. Fiindca m-a luat la misto, ii urez sa-si rupa si cotul. Dupa ce o sa trimita banii, atunci o sa vedeti ca ii va merge mai bine. E prea nenorocit", a precizat Gigi Becali la sport.ro.

Partida Fiorentina - Steaua se va desfasura in data de 30 septembrie, pe Artemio Franchi, in timp ce returul va avea loc pe arena din Bulevardul Ghencea, in data de 10 decembrie.
























2611 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Gigi, (Luni, 1 septembrie 2008, 12:34)

    eu [anonim]

    tu nu mai mori odata?
  • +6 (6 voturi)    
    adevarat crestin (Luni, 1 septembrie 2008, 12:34)

    adrian [anonim]

    intoarce si celalat obraz. doar ca nu e vorba de obrazul lui ci al celuilalt.
    • +4 (4 voturi)    
      mda (Luni, 1 septembrie 2008, 12:56)

      mda [anonim] i-a raspuns lui adrian

      dar ce e mai trist e ca inalte fete bisericesti din BOR se comporta ca niste veritabile prostituate de fiecare data cand creatura asta sinistra arunca cu bani pe ei, se intrec in linguseli cu fiecare ocazie si nu exista nici o voce din randul lor care sa ia atitudine impotriva borfasului asta parvenit
  • +5 (5 voturi)    
    bravo lui (Luni, 1 septembrie 2008, 12:36)

    geosan [anonim]

    Asa da urare crestineasca!
  • +6 (8 voturi)    
    Iar tie, la alegeri, iti uram sa-ti rupi gatul. (Luni, 1 septembrie 2008, 12:43)

    Electricianu [anonim]

    Sa behaiti bineeeee!
  • +3 (5 voturi)    
    ................. (Luni, 1 septembrie 2008, 12:49)

    liviu [anonim]

    o declaratie facuta de un o cu un Q de maxim 50 si peupra si nebun...
    este o decalaratie pentru care trebuia amendat/suspendat.

    nu este voie sa se faca asemeea declaratii... si se mai mira lumea d c se bate lumea pe stadin... pai daca becali e exemplul lor...

    speram ca steaua sa ajunga in uefa, dar pentru declaratia asta o sa imi dorect sa termine cu 0 puncte si 40 de goluri primite...

    asemenea declaratii sunt o rusine pentru fotbalul romanesc. chiar sunt rios cand o sa avem si noi niste patroni cu putin creier, nu d-al de copos, becali, borcea etc
    • +2 (2 voturi)    
      mutu (Luni, 1 septembrie 2008, 13:21)

      cata [anonim] i-a raspuns lui liviu

      Urare crestina .........!!!!!!!Rusine acestui om,care se pare ca nu-i nici pe departe asa crestin cum se da. Oricum deja era jalnic ......Un stelist care ii doreste multa sanatate lui ADI MUTU
  • +2 (6 voturi)    
    bai oaie vopsita (Luni, 1 septembrie 2008, 12:53)

    expertul [anonim]

    imi erai simpatic..acuma ...du-te cu averea ta cu tot
    singuri te ataci ........o sa te imbolnavesti de inima crapa-ti-ar inima in tine
  • +3 (3 voturi)    
    inainte sau dupa? (Luni, 1 septembrie 2008, 12:58)

    arabu [anonim]

    Dl. Becali, ati facut urarea asta inainte sau dupa slujba de duminica... Sau poate ati dat si la preotii Dvs.ceva bani ca sa se roage ca sa vi se indeplineasca dorinta ?
  • +3 (3 voturi)    
    asta-i menit.... (Luni, 1 septembrie 2008, 13:00)

    egroeg [anonim]

    de asta o sa ai parte...ca nici banii care-i dai la Athos nu te vor salva.N-ai sa cumperi cu ei mila Domnului, cand vede cat de nenorocit poti fi dorind accidentarea sau moartea unei persoane.Nu faci nici doi bani cu toate palatele tale...esti ca ala din poveste care s-a cocotat pe 7 perne...dar si cand o sa cazi....
  • +2 (2 voturi)    
    Intr-adevar... (Luni, 1 septembrie 2008, 13:02)

    X [anonim]

    ... un "adevarat" crestin Gigi asta. Te "unge" la suflet. :))))
  • +1 (1 vot)    
    gigiiii (Luni, 1 septembrie 2008, 13:09)

    florin [anonim]

    esti un idiot...
  • +1 (1 vot)    
    returul cand ? (Luni, 1 septembrie 2008, 13:10)

    andrei [anonim]

    Returul la doua luni jumate diferenta ??
  • +2 (2 voturi)    
    VINOVATI (Luni, 1 septembrie 2008, 13:31)

    moroshanu [anonim]

    ...sunt cei din media care l-au facut pe acest oier de tip fanariot un subiect de presa. O stire ca asta se vinde, si gigi nu vrea altceva decat prima pagina....cat de mult.
    Lasati-l in colo cu "cre(s)tinismul" lui....ca alti "crestini" au platit slujbe sa-i moara ce are (?!) el mai draq.
  • +1 (1 vot)    
    JIJI (Luni, 1 septembrie 2008, 13:34)

    MUTU [anonim]

    MULŢUMESC, ASEMENEA
  • +3 (3 voturi)    
    "Urarea" dlui Becali (Luni, 1 septembrie 2008, 13:35)

    Traian [anonim]

    Dl Becali este bolnav. Cum poate dari cineva in campanie de calificare a nationalei la mondiale ca unul din pionii de baza ai nationalei sa se accidenteze? Cred ca FRF si Liga trebuie sa ia masuri drastice contra dlui Becali. Dansul face mai mult rau decat bine STELEI/ Se pare ca dansul a lipsit dela lectia de omenie si bun simt.Ne miram cum mai poate vorbi de Dumnezeu un om care se roaga pentru raul altuia.
    Traian
  • +1 (3 voturi)    
    Uite cum comentez.... (Luni, 1 septembrie 2008, 13:38)

    liviol [anonim]

    Sunteti cei mai penibili "jurnalisti" care pot exista pe fata pamantului...asa comentez!
    Adica...voi nu scrieti un cuvant despre unul din cele mai frumoase si spectaculoase meciuri din liga 1 de cand a inceput acest campionat(Poli _Rapid) si ma puneti sa comentez aberatiile unui oier!??????
    Nesimtitilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    VOI reprezentati cel mai mare rau al acestei natiuni!!!!!!!!!!!!!!
    Sa va fie rusine! Daca stiti ce este rusinea!
  • +1 (3 voturi)    
    Atat Becali cat si Mutu (Luni, 1 septembrie 2008, 13:56)

    gabifm [utilizator]

    sunt acelasi tip de om. Pe Becali il vedem zilnic de aceea ni se pare mai jos decat Mutu.
    • 0 (0 voturi)    
      sa iti rupi si tu mana (Luni, 1 septembrie 2008, 14:24)

      mutu [anonim] i-a raspuns lui gabifm

      daca sunt la fel ca gigi
  • +1 (1 vot)    
    Mana lui Mutu (Luni, 1 septembrie 2008, 14:29)

    Cris [anonim]

    Raman perplex la eculubratiile acestui milionar. Sa dai toti banii pe care ii ai la saraci nu ai sa faci tu ce a realizat deja Mutu. Tu esti un mitic adevarat cu gura mare. Altceva decat gura nu ai. Miercuri spunea ca Dumnezeu ia dat s pare ca greseste el este prietenul dracului si nu al lui D. Gigel pacat ca nu te poti lua de mana cu nea Ilici sa sa plecati impreuna. Suneti raul cel mare al societatii.
  • 0 (0 voturi)    
    draga gigi (Luni, 1 septembrie 2008, 15:04)

    fredylor [anonim]

    iti urez ca atunci cand tia fi lumea mai draga, sa ti se rupa, mana dreapta, dupa aia stanga, si in final capu...


    inca ceva...ai grija ca ce zic, se cam intampla :P destinul...asa e el
  • 0 (0 voturi)    
    Gigi ce zici daca joaca Steaua la matineu ? (Luni, 1 septembrie 2008, 15:05)

    Ciobane,iar te ia gura pe dinainte? [anonim]

    Nea JIJI ,cred ca de data asta ai mers cam departe cu jignirile la adresa lui Mutu,iar blestemele tale se vor intoarce asupra ta ,sa fii convins de asta ca exista acolo sus un Dumnezeu care vede tot ce se intampla aici si intotdeauna exista un echilibru.
    Asa ca sa nu te miri daca Steaua se va bate in curand ca sa joace in cupa Intertoto daca mai continui asa .

    Ciobanii n-au ce cauta in fotbal .
    Nea Gigi ce zici daca ma ajuti cu niste cashcaval ?
  • 0 (0 voturi)    
    mintedeoaie (Luni, 1 septembrie 2008, 15:41)

    beee [anonim]

    un bou! sau berbec!
  • 0 (0 voturi)    
    Gigi, salveaza-te.... (Luni, 1 septembrie 2008, 15:44)

    Claude [anonim]

    prin sinucidere!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    BECALI .... (Luni, 1 septembrie 2008, 16:46)

    Dan [anonim]

    toata lumea este de acord:

    BECALI e un MAAAAARE BOOOOUUUUU .... cu bani !!
  • 0 (0 voturi)    
    Becali un clown cu banii (Luni, 1 septembrie 2008, 17:57)

    Tantza si Costel [anonim]

    Becali un clown cu banii. Asta este, nu se va schimba
    In schimb nu inteleg de ce mass-media romaneasca il baga in seama pentru ca sint convins ca se pot gasi in Romania 1001 de stiri mai interesante decit ce delireaza acest clown.
  • 0 (0 voturi)    
    jiji.... (Luni, 1 septembrie 2008, 18:30)

    popa [anonim]

    dumnezeu a umplut gradina cu ce a avut la indemana,i-a dat oierului bani dar a uitat sa-i dea si nitica minte asa ca asta este altul mai bun nu mai poate face,pacat ca nu-l ia sa-l duca.......acolo sus.
  • 0 (0 voturi)    
    dilema (Marţi, 2 septembrie 2008, 14:18)

    arletty [anonim]

    Acest domn zice ca ar fi crestin ?!? Cum se impaca "urarile" de rau cu prima conditie in a fi crestin (iubirea aproapelui, urmeaza iertarea neconditionata, scl, scl...)
  • 0 (0 voturi)    
    Esti tare!!! (Marţi, 2 septembrie 2008, 17:29)

    Clujean [anonim]

    Fa-ne mosule o placere si crapa!!!DA CRAPA!!!!Esti o rusine pentru toti cei care te cunosc, monstrule!!!!