Mircea Sandu: Steaua are sansa a treia, CFR-ul nu va depasi locul patru

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 28 august 2008, 20:15 Sport | Fotbal

Mircea Sandu
Foto: AGERPRES
Presedintele FRF, Mircea Sandu, a precizat, imediat dupa tragerea la sorti, ca cele doua reprezentante ale Romaniei in Champions League, CFR Cluj si Steaua, au sanse foarte mici de a se califica din grupele A si F in care au fost repartizate.

"Singura echipa pe care nu o vroiam pentru Steaua era Fiorentina. Dar important este ca nu sunt echipe englezesti, cele mai periculoase. Eu ii vad pe Lyon principalii favoriti ai grupei. Eu vad Steaua cu sansa a treia, in fata Fiorentinei. Cat despre CFR, nu cred ca vor putea depasi locul patru. Sper sa scoata unu-doua puncte, iar Steaua macar patru", a precizat Sandu la gsp.tv.

CFR Cluj va evolua in Grupa A, alaturi de Chelsea, AS Roma si Bordeaux, in timp ce Steaua va juca in Grupa F, acolo unde va da piept cu Lyon, Bayern si Fiorentina.
























1442 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Parsivism (Joi, 28 august 2008, 20:30)

    Otto Hay [anonim]

    Esti un parsiv ma...ai fost tot campionatu trecut, nu iti poti depasi conditia mizera, din cauza celor ca tine si Dragomir sunt toate mizeriile in fotbal. Sper ca si CFR cat si Steaua sa faca treaba buna si sa incurce planurile mai marilor. In genunchi cu tine....
  • 0 (0 voturi)    
    ...da! (Joi, 28 august 2008, 20:43)

    y [anonim]

    CFR-ul nu prea are sanse! Eu zic ca nu o sa faca nimic. Cu parere de rau spun ca nu are fatza de Champions League. Nici Steaua nu e departe de CFR. Are un plus de experientza, dar tot slaba este! E cred ca ambele vor termina pe 4! Asta e parerea mea!
    • 0 (0 voturi)    
      SI EU (Vineri, 29 august 2008, 11:30)

      golanu [anonim] i-a raspuns lui y

      SI EU cred la fel, e dureros dar e realitatea. La fel ca la Europene... atata am vorbit si tot cu coada intre piciorele ne-am intors...
  • 0 (0 voturi)    
    Teleormanean (Joi, 28 august 2008, 20:59)

    Adi [anonim]

    se vede ca este presedintele unei federatii teleormanene.

    Rusinos, Iresponsabil si inca o data teleormenean.
  • +1 (1 vot)    
    numai în România.. (Joi, 28 august 2008, 21:22)

    Radu [anonim]

    .. se poate întâmpla ca un PREŞEDINTE de federaţie de fotbal să-şi îngroape anticipat echipele din propria ţară într-o competiţie internaţională.

    Înainte, Steaua! Înainte, CFR!

    Mircea Sandu, du-te mă la ţară.
  • 0 (0 voturi)    
    Cred ca se poate (Vineri, 29 august 2008, 0:36)

    Catalin I. [utilizator]

    Cred ca Steaua poate trece de Fiorentina si Bayern.
  • 0 (0 voturi)    
    00000000000000000 (Vineri, 29 august 2008, 6:28)

    lucian blaga [anonim]

    Sanse?!
    Zero suna bine...sunt roman...ardelean...o sa trebuiasca sa mai trecem printr-o noua umilintza si sa ne spunem fie ca e normal,fie ca e nedrept,fie ca nu mai intelegem nimic din fotbal,bani si viatza..:))
    Da' mai mult de atata oricum nu o sa putirim...:)
    Bafta!!!
    L.
  • 0 (0 voturi)    
    nu va mai luati dupa el (Vineri, 29 august 2008, 9:31)

    eu [anonim]

    de cand este el expert in fotbal?
    daca ar fi fost bun de ceva romania nu se scalda in rahatul asta in care echipele incearca sa scoata capul singure sa se investeasca si sa se faca performanta. sandu si ai lui stau pe posturi caldute si vin sa ceara cotizatiile de la cluburi atat...in rest ZERO.
    NU VA MAI LUATI dupa el ca nu este avizat sa isi dea cu parerea despre cluj si steaua
    Sunt increzator in aceste echipe, ca vor face figura buna si rugati-va pt binele tuturor sa faca puncte multe.
    sandu-le ia-te de mana cu borcea si emigrati in tashkent.
    La fel as fi spus si daca in UCL era rapid, dinamo sau alte echipe bune din RO