Echipa nationala a Romaniei a invins cu 1-0, gratie reusitei lui Nicolae Dica din lovitura de la 11 metri, o selectionata a Letoniei care a venit la Urziceni in excursie, aparand mai degraba ca o echipa care a jucat in aceasta formula pentru prima data. Tricolorii au intrat in jocul apatic al adversarilor, avand o prestatie extrem de slaba in perspectiva preliminariilor pentru Mondialul din 2010.

Final slab de partida, fara ocazii la cele doua porti. Romania invinge Letonia cu 1-0.

Min 80 Costea dribleaza doi adversari dar suteaza mult peste poarta lui Vannis

Letonii echilibreaza disputa, tinandu-i pe tricolori la 30 de metri de poarta lui Lobont

Min 72 Iese Radoi si intra Florin Costea, varful Universitatii Craiova debutand in prima reprezentativa

Romanii evolueaza haotic in fata unui adversar care a venit la Urziceni cu gandul sa incaseze cat mai putine goluri

Min 63 Iese Tamas si intra Moti

Min 58Karlsos scapa singur cu Lobont dar transversala il salveaza pe portarul echipei nationale. Oaspetii au trecut pe langa egalare.

Dupa evolutia buna din partidele cu Galatasaray si FC Arges, din Liga 1, Banel Nicolita este din nou unul dintre cei mai buni de pe teren

Min 51 Suteaza Dica si GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Romania!

Min 51 Banel Nicolita este faultat de portarul Vannis, lovitura de la 11 metri pentru Romania

Min 46 Nicolita nu ajunge la o centrare buna a lui Bratu. Ramane in continuare 0-0.

Min 46 intra Nicolita, Bratu, Lazar si Ogararu, ies Pulhac, Mrica, Paraschiv, Contra

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Romania - Letonia 0-0, dupa 45 de minute de fotbal de slaba calitate

Min 45 Karlsos trimite pe langa poarta lui Lobont dupa o actiune periculoasa a letonilor

Min 43 Contra centreza, Dica trimite cu capul spre careul oaspetilor, dar apararea letonilor respinge pericolul

Min 38 Cocis cere o lovitura de la 11 metri, dar arbitrul face semn ca jocul sa continue

Min 34 Paraschiv trimite frumos cu capul, dar mingea ocoleste poarta Letoniei

Min 29 Marica centreaza periculos in fata portii letone, dar Gorkss intervine si indeparteaza pericolul

Min 25 Sapunaru suteaza puternic, dar portarul oaspetilor respinge cu mare dificultate

Min 23 Lovitura libera pentru Romania, suteaza bine Dica, dar Vannis respinge in corner

Dupa primele 20 de minute partida este una anosta, cu putine ocazii de gol de ambele parti

Min 12 Radoi suteaza dar mingea trece departe de poarta lui Vannis

Min 11 Tamas respinge cu pretul unei accidentari sutul lui Karlsos, iar un minut mai tarziu primeste cartonasul galben pentru un fault comis asupra unui fotbalist leton