Adi Mutu, gol de poveste/ Fiorentina cu un pas in Champions League

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 13 august 2008, 10:34 Sport | Fotbal

Adrian Mutu, gol de poveste
Adrian Mutu a reusit un gol de senzatie in victoria, scor 2-0, obtinuta de Fiorentina impotriva Slaviei Praga, in prima mansa a turului trei preliminar al Champions League. Formatia Viola este marea favorita pentru calificare, returul urmand sa aiba loc pe 27 august, la Praga.

"Dupa doar trei minute, Mutu a transformat o lovitura libera acordata de arbitrul Webb dupa un fault asupra lui Gilardino. Mutu a marcat un gol de poveste, iar Fiorentina a avut un joc spectaculos", au scris jurnalistii de la Gazzetta dello Sport.

Adrian a primit nota 6.5 din partea site-ului violanews.com, in timp ce Fiorentina.it l-a notat cu 7. Mutu a deschis scorul in minutul 3, atunci cand a inscris superb dintr-o lovitura libera, in timp ce al doilea gol a purtat semnatura Gilardino, in minutul 58.

4003 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    Bravo Adi (Miercuri, 13 august 2008, 13:16)

raducanu [anonim]

Ma bucur enorm ca Mutu s-a maturizat. Tace in presa si da goluri pe teren. Cred ca daca o tine tot asa va fi mai mare decat Hagi.
      asa e... (Miercuri, 13 august 2008, 16:42)

Caligula [anonim] i-a raspuns lui raducanu

... doar ca are deja 29 de ani si e inspre asfintit... daca era la 23-24 de ani cel de-acum (macar ca atitudine, ca experienta de joc n-avea cum sa aiba cat are acum) era altceva..