Borcea: O sa ma uit la meciul Stelei doar daca va conduce Galata cu 3-0

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 12 august 2008, 11:47 Sport | Fotbal

Borcea si-a facut alt program
Foto: Rompres
Cristi Borcea va avea altceva de facut diseara. Nu se va uita la meciul Stelei. Va viziona in schimb meciurile CFR-ului din Liga si se mandreste in fata stelistilor cu victoria rusinoasa din Suedia, din Cupa UEFA, 1-0 in fata cu Elfsborg, echipa care a eliminat Dinamo in primul tur al competitiei.

"Nu ma intereseaza meciurile Stelei. Daca va fi 3-0 pentru Galata, atunci o sa ma uit la meci. Nu ma intereseaza nici daca vor face puncte. Dinamo e in Europa nu datorita Stelei sau Rapidului. Si noi am castigat puncte in ultimii cinci ani. Anul trecut, am fost singurii care am castigat, in Cupa UEFA. O sa ma uit in schimb la meciurile CFR-ului. Ne intereseaza ca ei sa faca puncte pentru ca si noi am avut o contributie la calificarea lor", a spus Borcea.
























1026 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    FORTZA STEAUA !!! (Marţi, 12 august 2008, 12:16)

    just me [anonim]

    Haide steaua si toate echipele romanesti!!!

    PT Borcea..., "Ar fi multe de spus, dar ti-am da prea multa importantza , bai zdreantza!!! "

    Sunt stelist, dar tin si cu Dinamo si cu cei din CLUJ si cu restul !!! SUCCES !!!
  • +1 (3 voturi)    
    borcea (Marţi, 12 august 2008, 12:17)

    dan [anonim]

    Cretin si infect ca de obicei. Ce sa astepti de la un maimutoi ca el ?
  • +1 (3 voturi)    
    Borcea (Marţi, 12 august 2008, 12:19)

    Ingineru [anonim]

    RUSINE!
  • +1 (3 voturi)    
    stupid people (Marţi, 12 august 2008, 12:30)

    cia [anonim]

    I meen borcea.
    hai ROMANIA!
  • +1 (3 voturi)    
    Militzianu'infatuat... (Marţi, 12 august 2008, 12:40)

    Cristian [anonim]

    Am jucat 6 ani la Steaua ,la rugby.
    Tin cu ei,sigur ca da.
    Dar din banii mei de elev am vazut meciurile lui Dinamo ca elev....in anii in care Dinamo mai juca ceva...
    Toti trogloditii astia sunt facuti "mari"de ziaristi...
    Jiji.romel,coposel,porcel,miticel,sandel...puahhhhhhhhhh!
  • +1 (3 voturi)    
    asta e ! (Marţi, 12 august 2008, 12:41)

    chibitzu' [anonim]

    nesimtit cu 7 ani de acasa facuti la fara frecventa !!!
    vezi si Fortza Steaua.
  • +1 (3 voturi)    
    mai bine il lasati in plata domnului ! (Marţi, 12 august 2008, 12:54)

    nu conteaza [anonim]

    o lepra, un nenorocit, un gunoi. daca ziaristii nu s-ar uita atit de mult in gura lui nu ar mai fi asa de cretin in declaratii. valabil cam pentru toti parvenitii care se dau mari filozofi.
  • +1 (3 voturi)    
    nu scapa asta de idiotenie (Marţi, 12 august 2008, 14:13)

    kllaus [anonim]

    am vazut destui indivizi ca asta, care daca le iasa banul de la o echipa o iubesc pana la moarte (la moartea afacerii desigur), dar daca ar castiga mai multi bani cu alta echipa ar beli toti cainii din lume, ar vinde-o me masa, si-ar pune copii sa se prostitueze s.a.m.d . E un mascarici ca multi altii din fotbalul romanesc.
  • 0 (2 voturi)    
    Nici eu... (Marţi, 12 august 2008, 15:16)

    Nea Caisa [anonim]

    .. nu ma voi uita diseara la meciul Stelei. Nu ca n-as tine cu Steaua, da' nu vreau sa fiu printe cei care se uita la tv diseara si injura ca nu se transmite nicaieri meciul... Eu sunt mai cu doua perechi si ma uit maine seara la meci. Poate si Borcea FaCe la fel, mai stii?
  • -1 (1 vot)    
    Interesant autodenunt . . . (Marţi, 12 august 2008, 18:14)

    pax.5 [anonim]

    Borcea dixit : "O sa ma uit in schimb la meciurile CFR-ului. Ne intereseaza ca ei sa faca puncte pentru ca si noi am avut o contributie la calificarea lor". Mai corect ar fi fost : contributie decisiva . . .
    Cu alte cuvinte, seku din Groapa recunoaste blatul kolossal cu CFR (1-2) în baza "antantei cordiale" cu alt seku - Muresan. Cartelul anti-Steaua a functionat si clujenii si-au facut un aliat redutabil - Dinamo.
    Inspirat de antanta lui Jiji cu Rednic & Co în campionatul 2006-2007, când clujenii au pierdut titlul la mustata, Muresan i-a propus în editia 2007-2008 lui Paszkany o alianta cu câinii (care nu mai puteau emite pretentii la titlu) pe banuti frumosi.
    Rezultatul se cunoaste : dinamistii au mimat jocul cu clujenii oferindu-le 3 puncte si au luptat din greu cu stelistii suflându-le 3 puncte. S-a "lucrat" discret, nu ca Jiji cu valize si alte accesorii "cash".
    Cum lucrez la DNA, am luat nota de declaratia dl. C. Borcea si îmi va face o deosebita placere sa-l convoc la un "interviu". S-auzim numai de bine !
    • 0 (0 voturi)    
      daca lucrezi la DNA (Miercuri, 13 august 2008, 13:10)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui pax.5

      mai bine v-ati ocupa intai de cazurile valiza.... sau in opinia voastra bkli e curat ca lacrima, saracutul....

      Si cand el declara anul trecut ca tine cu Lazio cum a fost? La becali ma refer.