Cu trei goluri superbe si o pasa de gol Alex Curtean a batut de unul singur Poli Timisoara, desi Luchi deschisese scorul in minutul 60.

Prima repriza aproape ca nici nu a contat, festivalul de goluri a inceput in minutul 60, atunci cand fundasul Luchi a deschis scorul pentru Poli. Atunci s-a declansat si furia gazdelor, care au marcat gol dupa gol si au umilit vedetele lui Marian Iancu.

Desi in prima parte timisorenii puteau sa rezolve meciul iar cu 30 de minute inainte de final aveau avantaj pe tabela, jucatorii lui Uhrin au cazut inexplicabil imediat dupa gol. Grillo a egalat cu o lovitura de cap din marginea careului de 6 metri ('63). A intrat apoi in scena Curtean. Sut senzational de la 30 de metri, mingea loveste bara transversala si poposeste in poarta ('65). S-a multumit cu atat? Nicidecum! Boaru si Curtean combina la marginea careului, ultimul scapa singur cu Taborda si lobeaza mingea peste portarul lui Poli ('75). Nici spectatorilor nu le vine sa creada! Si asta nu e tot. Curtean nu se satura si mai inscrie o data din lovitura libera, plasand mingea in vinclul portii ('85): e 4-1! Si totusi... Tabela e inchisa de Ciprian Prodan in ultimul minut de joc, iar timisorenii intra in sedinta.