Suparat pe Inter, Radoi ataca: Nu am ajuns servitor, pana la urma raman la Steaua

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 6 august 2008, 12:25 Sport | Fotbal

Mirel Radoi va ramane in Ghencea
Foto: Rompres
Anuntata plecare a lui Mirel Radoi in Italia pare sa fi luat sfarsit. Suparat peste masura de tergiversarile campioanei din Serie A in legatura cu achizitionarea sa, capitanul din Ghencea precizeaza ca nu a ajuns servitor, preferand sa raman la Steaua si sa evolueze in Champions League.

"Nu am ajuns servitor, pana la urma raman la Steaua, joc in Liga Campionilor, nu ma mai intereseaza pe mine Interul", a precizat Radoi, citat fiind de Gigi Becali la Sport.ro.

Italienii nu erau hotarati sa-l ia pe internationalul roman, acestia declarand ca mai au nevoie de timp pentru a-l urmari pe fundas si ca ar fi bine ca acesta sa nu joace impotriva Galatei.

"Am auzit ca Inter ar fi cerut ca Radoi sa nu joace cu Galatasaray, ca sa aiba timp sa-l urmareasca. Oricum, m-a deranjat. Vroiam sa joace Radoi la o echipa mare, sa ia salariu mare, pana la urma sa iau si eu bani multi. Nimeni nu ma poate sfida, nici Abramovici. Adica Inter e Inter si Steaua e nimeni?", a marturisit Gigi Becali la sport.ro.























3920 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    radoi (Miercuri, 6 august 2008, 12:35)

    al bundy [anonim]

    ha,ha,ha! el s-a saturat? ha,ha,ha! pai radoi e o relicva. cine nu recunoaste aste e tampit sau fanatic steaua. genunchiul lui drept e varza. la noi in romanica joaca asa, pentru ca fotbalu-i de rahat, dar daca pleaca intr-un campionat tare o sa stea mai mult in spital. si ce, aia de la inter nu au facut si o analiza mai amanunyita ca sa-si dea seama ca, comportamentul lui radoi pe teren e de criminal sau de k 1? pai aia iau retarzi de-astia frustrati ca radoi? ha,ha,ha!
  • +1 (7 voturi)    
    ar trebui sa joace cu Steaua (Miercuri, 6 august 2008, 12:40)

    elis [anonim]

    Ar trebui sa joace cu Steaua in CL, in ei nu putem avea incredere, nu uitati ce ne-a facut presa italiana la Euro! Asa ca mare atentie.
  • -4 (8 voturi)    
    Bravo (Miercuri, 6 august 2008, 12:43)

    iou [anonim]

    Bravo Mirele! Sa le dam praf la caini anu asta!
  • +6 (12 voturi)    
    Saddam (Miercuri, 6 august 2008, 12:53)

    Weather [anonim]

    Asta seamana cu amenintarile trimise de Saddam americanilor.Saracu Radoi n-are dupa ce bea apa si se da balena.Un sentiment mai degraba de mila decit de indignare la adresa acestui frustrat.
  • +2 (4 voturi)    
    Nu ma vreti? (Miercuri, 6 august 2008, 13:03)

    Raboi [anonim]

    Atunci , na , ca nu va vreau nic io...apropo, daca va razginditi dati-mi de veste ca m-ar interesa...
  • +5 (9 voturi)    
    ratoi (Miercuri, 6 august 2008, 13:20)

    m [anonim]

    kiar credeati k o sa plece? nu v-ati saturat de telenovela rasuflata a plecarii lui in strainatate? pai...el ar pleca, problema e ca nu il vrea nimeni :))))
  • +6 (6 voturi)    
    nu e suficient sa ai tupeu (Miercuri, 6 august 2008, 13:26)

    kllaus [anonim]

    nu poti spune ca Radoi nu are valoare , dar trebuie urmarit intr-un campionat puternic, nu in unul in care alearga valizele mai ceva ca jucatorii. De aceea au retineri italienii in a accepta un jucator care are pretentii la bani multi.
  • +3 (7 voturi)    
    sa fim seriosi (Miercuri, 6 august 2008, 13:40)

    radu [anonim]

    radoi e de maxim 2 milioane USD, nici vorba de 13. povesti cu pesti toata treaba cu inter. si daca mergea statea pe banca, prindea vreo 2 meciuri cu echipe de subsol si se intorcea la oile lui de acasa peste 2 ani.

    radoi nu e de inter.
  • +4 (6 voturi)    
    Blaturi peste tot (Miercuri, 6 august 2008, 13:47)

    does not matter [anonim]

    Asta-i clanul lui Becali! nu stiu decat sa manipuleze prostimea (aici e inclus si Radoi). Ei nu doresc decat publicitate si bani, pac, pac!
    Inter vs Steaua Bucuresti sau Mourinho vs Becali? Cred ca nu suporta comparatie.
  • +3 (5 voturi)    
    strugurii sant acri (Miercuri, 6 august 2008, 13:47)

    Bogdan [anonim]

    in principiu atitudinea este corecta dar pe de alta parte nu e frustrant sa te laude toti la tine in tara si sa nu te vrea nimeni afara ?
  • 0 (4 voturi)    
    HaHaHa (Miercuri, 6 august 2008, 16:53)

    BigBrother [anonim]

    Deznodamant deloc, dar deloc surprinzator. Ar mai lipsi decat sa-l intrebe cineva pe Murinho daca a auzit vreodata de un individ zis Radoi, ar raspunde nu, decat de unul zis Mutu, zis Liniuta...game over
  • -1 (5 voturi)    
    Radoi (Miercuri, 6 august 2008, 16:57)

    Etre [utilizator]

    Atitudinea lui Radoi este demna. Suntem oameni cu totii si nimeni nu trebuie sa faca plocoane in fata nimanui. Nu conteaza cine cati bani are, sau ce nume are.

    O luare de pozitie normala, fie ca e sincera sau nu.

    Felicitari.
  • +2 (4 voturi)    
    Radoi, mare teapa (Miercuri, 6 august 2008, 16:59)

    Franky [anonim]

    Pe Sapunaru l-a luat Porto, pe Radu St. Lazio, Benfica pe Sepsi, Ajax pe Ogararu, si asta ca sa vorbim de ultimii 2 ani. Si marele Radoi, El Fino, nu prinde nici macar Ucraina.. daramite Inter. Becali e nebun sa vb asa ceva, si presa e prea lesinata ca sa mai faca rationamente si arunca pe hartie ineptiile becaliote.
  • +1 (1 vot)    
    servitorii (Miercuri, 6 august 2008, 18:55)

    olu [anonim]

    inter are nevoie de servitorii, interul de fotbalisti.
    cat de transferul oriunde al lui radoi.....e deranj cu comisionul impresarilor. se stie.
  • +1 (3 voturi)    
    Radoi plateste blaturile... (Joi, 7 august 2008, 1:35)

    ddd [anonim]

    ... zecile de blaturi la care a luat parte aranjate de nasicu lui. Joaca in Liga Campionilor olaie ca n-are cum sa prinda grupele...
    Radoi, puiule, ca fotbalist esti un ratat. Apuca-te de popice da stai de parte de nasicul tau investitor ca te ratezi si acolo.
    Fotbalistii romani din generatia de paie chiar si dupa ce au jucat ani buni in campionate grele au aratat ca nu au psihic de luptatori. N-au ei caracter de invingatori Mutu si Chivu, de unde sa aiba Radoi? De la blatu' cu Craiova din retur?
    Chestia e ca au inceput sa se prinda si altii ca astia sunt stricati pana in maduva oaselor si nu mai dau banii aiurea...
    Las' ca a inceput turu. Mai un blat la Buzau mai o bricheta strategica, timpu trece, leafa merge...
  • +2 (2 voturi)    
    Niciodata Radoi (Joi, 7 august 2008, 9:18)

    gabifm [utilizator]

    nu va juca afara pentru simplul motiv ca valoarea lui este submedie. Tot ceea ce vedem in presa, "mare valoare", "capitanul", etc. este mana fratilor / verilor Becali.
    Daca avea o minima valoare nu astepta nimeni sa faca 25 ani ca sa-l cumpere!!
    A!! Si sa nu uitam ca vorbim de un jucator, care pe langa faptul ca e batran, si-a petrecut si mare parte din timp in clinici de recuperare. Cat a jucat anul trecut? Dar acum doi ani? Si intrebarile pot continua.