VIDEO Wesley Sneijder, atacat violent de Diaby/ Sase luni de pauza fortata

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 4 august 2008, 12:09 Sport | Fotbal

Momentul in care Sneijder este faultat de Diaby
Olandezul Wesley Sneijder a suferit o leziune la ligamentele genunchiului drept in partida amicala Arsenal - Real Madrid, scor 1-0, dupa ce a fost atacat violent de tunarul Abou Diaby. Mijlocasul madrilenilor va fi nevoit sa ia o pauza de cel putin sase luni de zile.

In minutul 70 al partidei de pe Fly Emirates, Sneijder a fost faultat de catre Diaby, intrarea fotbalistului pregatit de Arsene Wenger lasandu-i pe cei de la Real Madrid fara unul dintre cei mai buni oameni ai lor.

"Dupa ciocnirea cu Abou Diaby, Sneijder a suferit o grava leziune la ligamentele genunchiului stang", se precizeaza intr-un comunicat postat pe pe site-ul oficial al celor de la Real Madrid.