Mirel Radoi: Plec cu inima impacata. Ma voi intoarce dupa medalia de campion

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 4 august 2008, 11:25 Sport | Fotbal

Mirel Radoi
Foto: AGERPRES
Mirel Radoi, capitanul Stelei, a precizat la sfarsitul partidei cu FC Brasov, castigata cu 2-1, ca este foarte fericit de faptul ca Jose Mourinho il doreste la Internationale Milano si ca la terminarea perioadei de imprumut se va intoarce in Ghencea pentru a-si lua medalia de campion.

"Sunt de acord sa plec. As fi bucuros sa joc alaturi de Chivu, ma onoreaza. Mourinho e un super-antrenor, nu ma asteptam sa ma doreasca. Chiar daca e vorba de un imprumut, Inter e o echipa prea mare ca sa o refuzi. Nu am vorbit cu Chivu, am vrut ca Inter sa ma doreasca pentru valoarea mea, nu sa intervina el. Plec cu inima impacata, cand imi va expira imprumutul ma voi intoarce ca sa-mi iau medalia de campion", a precizat Radoi.
 
In alta ordine de idei, internationalul roman a mai precizat ca formatia ros-albastra are sansa ei in dubla cu Galatasaray, indiferent de faptul ca vicecampioana nu se va mai baza pe serviciile sale si ale lui Nicolae Dica.  

Gigi Becali, finantatorul FC Steaua, a declarat ca a ajuns la o intelegere cu Inter Milano pentru trecerea lui Mirel Radoi, sub forma de imprumut pentru urmatoarele sase luni, la formatia lombarda.




















2212 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    (...) (Luni, 4 august 2008, 11:42)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Multumim Mirel.

    Un baiat muncitor si foarte devotat in ceea ce face (Nationala si Echipa de club).

    Mult succes la Internationale Milano.
  • +2 (2 voturi)    
    Bafta! (Luni, 4 august 2008, 12:03)

    marcel [anonim]

    Mult succes Mirel!
    Meritai sa ajungi la o echipa ca Inter.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu zi hop pana nu ai sarit gardul! (Luni, 4 august 2008, 12:17)

    Dani [anonim]

    Radoi va fi transferat atunci cand il vedem cu tricoul albastru-negru in mana la prezentare...
    Sa nu uitam cat de schimbator este boul...pardon...patronul
  • +2 (2 voturi)    
    SUCCES !!!!!!!!! (Luni, 4 august 2008, 12:18)

    just me [anonim]

    Mult succes Mirele!!!
    Itzi tzin pumnii, meritai!!!
    felicitari!!!!!!!
    Sper sa fii o surpriza placuta la Inter
  • +3 (3 voturi)    
    Mirel Radoi (Luni, 4 august 2008, 12:19)

    giungu05 [anonim]

    Desi Stelei ii va fi mult mai greu fara Mirel Radoi, chiar merita acest pas in cariera lui. Sunt convins ca se va adapta la Inter si, cu spiritul lui de luptator, chiar va deveni un om de baza al echipei (asa cum a facut-o si la Steaua si la echipa nationala). Mult succes, Mirel!
  • -1 (5 voturi)    
    rezultatul adevarat al partidei olanda-romania (Luni, 4 august 2008, 12:20)

    hapciu [anonim]

    si uite asa iese la iveala faptul ca partida olanda-romania de la europene a fost un MARE BLAT. acum se vede cati jucatori de-ai oierului pleaca in afara!!!! mi-e lehamite de toti fotbalistii. mai bine ati da stiri despre adevaratii sportivi care fac cinste romaniei, si nu despre astia care nu stiu decat sa se planga...au fost obositi saracii in meciul cu olanda:)). ce gluma buna! astia-s sportivi????pai asta fac toata ziua dau cu piciorul in minge.daca nu-i tin picioarele sa-i lase pe altii...mai sunt si altii gen banel :)))))
    • +1 (1 vot)    
      siiiiiigur ca da... (Luni, 4 august 2008, 15:20)

      Gogu [anonim] i-a raspuns lui hapciu

      hapciu amice... esti de pe alta planeta. Colegu' Radoi n-a jucat cu Olanda... pentru ca avea fata nitel sparta de la contactul cu Rat din meciul cu Italia...
      Si ia lumineaza-ne si pe noi, cam cati jucatori ai oierului au plecat afara...?? Si inca si mai corect: cati au plecat in Italia...??? Ca de fapt Italia era beneficiara "blatului".... Cu exceptia lui Dica transferat apoteotic la "mareata" Catania, pe bune ca nu imi aduc aminte de altu'!
      • 0 (0 voturi)    
        da, meciul cu olanda (Luni, 4 august 2008, 17:10)

        subtil [anonim] i-a raspuns lui Gogu

        Hapciu se referea la o serie de zvonuri legate de faptul ca nationala noastra a lasat-o cate de moale se putea in meciul cu olanda pentru a lasa italia sa treaca de grupe, performanata care avea sa fie rasplatita cu o serie de transferuri incampionatul italiei. o serie de evenimente te cam pun pe ganduri legat de aceasta teorie
  • +4 (4 voturi)    
    Romani de milioane ! (Luni, 4 august 2008, 12:35)

    Romanescu [anonim]

    Radoi la Inter Milan, Tamas la Celtic Glasgow, Sapunaru la FC Porto, Mutu la Fiorentina, Chivu la Inter si el, toate echipe de Liga Campionilor. In campionate diferite de cel romanesc prin calitate si forta competitionala. Toti (alaturi de altii care joaca la echipe de cupa europeana din Italia, Ucraina, Rusia) vor castiga experienta si valoare, daca vor fi titulari nationala noastra va fi mai puternica!
  • +2 (2 voturi)    
    foarte bine (Luni, 4 august 2008, 12:52)

    cristi [anonim]

    ma bucur pentru el.
  • 0 (0 voturi)    
    Incredibil (Luni, 4 august 2008, 18:58)

    Weather [anonim]

    Ca ziaristii o mai musca preluind chiflele lui Becali,mai inteleg,ca doar nu o fac gratis.Dar ca atitia vizitatori pretinsi inteligenti sa sara in sus cu felicitarile si pupaciunile asta nu mai pot pricepe.Ce sa caute mah asta in Il Calcio?Voi stiti ce se joaca acolo?In nici un caz K2.Of,cind vor pricepe toti naivii ca romani sint numai in Romania...
  • 0 (0 voturi)    
    Surprize,surprize! (Luni, 4 august 2008, 20:35)

    lonewolf [utilizator]

    Ma rog,surprize doar pentru cei care-l crezusera pe ciobanul-sef Jiji!
    Dind o raita pe site-urile unor publicatii de specialitate(Onlinesport,Prosport si GSP,sa ma documentez din 3 surse ) am aflat ca Mourinho a ramas acelasi tip cu capul pe umeri pe care il stiam (si admiram) eu si a declarat ca nu il intereseaza transferul lui Radoi.
    Deci ,se pare ca nici italienii nu au luat-o razna,nici Mourinho nu s-a scrintit de tot.
    O fi plecind Radoi cu inima impacata,dar nu se stie unde si cind.Cu stilul lui de kamikaze fara orizont,Radoi ar fi bun undeva prin campionatele din Cecenia sau Transnistria,daca tot vrea sa prinda un transfer in strainatate.....
  • 0 (0 voturi)    
    PLECAREA FINULUI (Duminică, 10 august 2008, 15:49)

    SIMO [anonim]

    MIREL A SPERAT SA SE DUCA LANGA CHIVU.ACUM S-A TERMINAT SUCCES LA TURCI.