Fluier final al partidei, Steaua invinge cu 2-1 pe FC Brasov.

S-au aratat 4 minute de prelungire

Min 88 GOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua! A marcat Bernhardt!

Min 87 Sutul lui Mirel Radoi este prins fara emotii de Stelea. Pe final de meci si aude si micuta galeria a brasovenilor

Oaspetii se apara cu intreaga echipa, fiind clar faptul ca sunt multumiti cu rezultatul inscris pe tabela

Min 83 Zapata pareaza un sut periculos al brasovenilor. Ramane 1-1.

Min 82 Iese Lovin (in fluieraturile intregului stadion) si intra Ionut Rada

Min 82 Moreno si Bernhardt se incurca reciproc la o centrare venita de pe partea dreapta

Min 81 Maldarasanu primeste cartonasul galben

Min 80 Centrare a lui Dayro Moreno in fata portii dar Bernhardt rateaza inexplicabil

Min 78 Acelasi Badea rateaza executia de la 7 metri de buturile portii echipei brasovene. Scorul ramane 1-1.

Min 76 Vali Badea reia pe spate din interiorul careului de 6 metri al stegarilor, dar balonul trece pe langa poarta lui Stelea

Min 72 iese Adrian Neaga si intra Vali Badea

Min 70 Iese Ovidiu Petre si intra Thiago

Steaua preseaza de minute bune poarta stegarilor, Ovidiu Petre, Szekely si Bernhardt trec pe langa gol. Oaspetii se multumesc numai sa se apere

Min 55 GOOOOOOL FC Brasov! A marcat Roman!

Min 51 Acelasi Bernhardt nu ajunge la o centrare venita de pe partea dreapta. Presiunea Stelei este din ce in ce mai mare

Min 49 Mare ocazie de gol Steaua. Bernhardt trimite cu capul putin pe langa poarta brasovenilor

Min 48 Sutul lui Golanski este aparat in doi timpi de Bogdan Stelea. Steaua a trecut pe langa 2-0

Min 46 Schimbare la FC Brasov, a intrat Mihai Roman (14) si a iesit Paulo Adriano

Fluier final de prima repriza, Steaua - FC Brasov 1-0.

Min 45 Stelea prinde cu siguranta un sut al lui Dayro Moreno

Brasovul nu a avut nicio faza de poarta in primele 45 de minute ale partidei de pe stadionul Ghencea

Min 40 Faza spectacol a Stelei, centreaza Moreno iar Bernhardt trimite frumos cu capul si il evidentiaza pe Stelea care scoate in corner cu un reflex ca in zilele bune

Min 31 GOOOOOOOOOOOL Steaua! A marcat cu un lob superb Dayro Moreno! Steaua - FC Brasov 1-0.

Min 28 Adrian Neaga primeste ingrijiri medicale dupa o ciognire involuntara cu Bogdan Stelea

Min 23 Faza frumoasa a lui Neaga, dar mingea nu ajunge la Dayro Moreno. Ramane 0-0

Min 21 ocazie de gol a gazdelor, dar apararea brasoveana respinge din interiorul careului de 6 metri

Min 20 Marius Lacatus protesteaza la decizia centralului Draganescu care nu a lasat avantaj la o faza de atac a Stelei

Min 14 cartonas galben primit de Catalin Munteanu dupa un fault dur asupra lui Golanski

Dupa primele 10 minute de joc nicio ocazie importanta de gol, se joaca mult la centrul terenului

Steaua incearca sa-i surprinda pe brasoveni prin combinatii pe marginile terenului, dar deocamdata echipa vizitatoare nu lasa prea multe spatii

Tehnicianul oaspetilor, Razvan Lucescu, este apostrofat de tribune pentru trecutul sau rapidist

Inceput echilibrat de partida, cele doua echipe se studiaza

Partida a inceput la ora 21.00

Arbitru Mugurel Draganescu (Breaza), ajutat de asistentii D. Iliescu (Craiova) si I. Onicas (Zalau)

STEAUA: 1 Zapata, 3 Goian, 4 Golanski, 6 Radoi (cpt), 7 Szekely, 8 Ovidiu Petre, 10 Dayro Moreno, 11 Bernhardt, 18 Petre Marin, 20 Lovin, 25 Adrian Neaga. Antrenor Marius Lacatus.

FC BRASOV: 16 Stelea, 2 Duarte, 6 Adriano, 7 Catalin Munteanu, 10 Ilyes, 11 Dorel Zaharia, 12 Cristian Ionescu, 15 Oros, 23 Nicolae Constantin, 25 Senin, 27 Maldarasanu. Antrenor Razvan Lucescu.