In prologul etapei a 2-a din campionatul national de fotbal, Gloria Bistrita a invins cu 2-0 Universitatea Craiova. Bistritenii au deschis scorul in minutul 58 prin Hora - lovitura libera lateral stanga, centrarea-sutata a pacalit defensiva Universitatii, iar portarul Bornescu nu a reusit sa inchida coltul scurt. Gloria a majorat in minutul 65 cand Miclaus, scapat pe flancul stanga, a centrat in fata portii, insa mingea a fost deviata de fundasul craiovenilor Mitchell in propria poarta.

Oltenii sufera o dezamagire similara celei din sezonul trecut - dupa un debut cu victorie, urmatoarea deplasare i-a readus cu piciarele pe pamant: in 2007, Poli Iasi, in acest sezon Gloria Bistrita au pedepsit jocul avantat, insa insuficient de rodat, al tinerei garnituri craiovene.

Click aici pentru rezultatele si programul rundei a 2-a, precum si pentru ierarhia golgeterilor.