Calciomercato: Mirel Radoi, pe lista de achizitii a lui Inter Milano

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 31 iulie 2008, 11:16 Sport | Fotbal

Radoi, pe lista Interului
Foto: calciomercato.com
Aflati in mare criza de fundasi, diriguitorii celor de la Inter Milano au inceput cautarea unui aparator pentru trupa pregatita de Jose Mourinho, unul dintre cei vizati fiind capitanul Stelei, Mirel Radoi.

Cu Marco Materazzi, Cristi Chivu, Ivan Cordoba si Walter Samuel accidentati, Interul se clatina serios in linia defensiva, Radoi putand fi una dintre solutiile viabile pentru campioana Italiei.

Jurnalistii din Peninsula precizeaza ca stelistul ar putea fi luat sub forma de imprumut, iar daca evolutiile sale sunt pe masura asteptarilor ar putea fi achizitionat definitiv.
Pe lista pentru un eventual transfer se mai afla Matteo Ferrari, Thiago Silva (Fluminense) si batavul Ron Vlaar (Feyenoord).

Andre Villas Boas, secundul lui Jose Mourinho, s-a aflat in tribunele stadionului din Ghencea, cu ocazia partidei amicale Steaua - AS Roma, pentru a-l urmari pe Mirel.

Informatia conforma careia nerr-azzurii sunt interesati de capitanul din Ghencea este confirmata si de Gazzetta dello Sport, jurnalistii acestei publicatii precizand ca urmatoarele zile vor fi hotaratoare in acest sens.

Pe 24 august Internationale va intalni pe AS Roma in Supercupa Italiei, tehnicianul Jose Mourinho dorind sa aiba lotul definitivat cat mai rapid cu putinta.




















1394 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Iar pleaca Radoi? (Joi, 31 iulie 2008, 11:29)

    flo [anonim]

    Hai lasat-ne...
  • 0 (0 voturi)    
    du-te vino du-te vino (Joi, 31 iulie 2008, 11:46)

    M M [anonim]

    se zvoneste iar :)) sa fim seriosi radoi o sa prinda radacini in careul de pe ghencea ... :)) nasol la pauza cand tre' sa schimbe jumatea ... :))


    hai hai radoi trebuia vandut cand dadea impresia ca are tangente cu basketu ....aaaa pardon fotbalu si cine stie poate chiar ar fi fost ceva de capul lui
    • 0 (0 voturi)    
      bine ca stii tu fotbal (Joi, 31 iulie 2008, 12:17)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui M M

      Toti se pricep la fotbal mai bine decat antrenorii si jucatorii....

      Joaca tu fotbal sau antreneaza tu, daca tot esti asa priceput.
      • 0 (0 voturi)    
        Poza speciala (Joi, 31 iulie 2008, 17:30)

        Cotoi [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

        Eu cred ca l-au vrut numai dupa ce l-au vazut mascat ca la europene nu s-a interesat nici dracu de el.
        Am auzit ca va juca pe post de rezerva si va fi trimis tot timpul la incalzire pe marginea terenului sa sperie echipa adversa.
  • 0 (0 voturi)    
    Radoi?!?!? (Joi, 31 iulie 2008, 12:09)

    Catalin [anonim]

    articolul asta e la fel cu ala cu Nicolita la Galatasaray. N-o sa plece nicaieri Radoi sunt numai zvonuri. Oricum daca ar avea minte nu l-ar lua pentru ca Radoi e mai tot timpul accidentat si in plus cand nu e accidentat rar cand prinde un meci ok. Face o gramada de gafe care duc la goluri primite aiurea, dar la steaua nimeni nu comenteaza ca doar de, e finu' latifundiarului.
  • 0 (0 voturi)    
    merita (Joi, 31 iulie 2008, 12:10)

    bogdan [anonim]

    aceasta informatie a aparut si in gazetta dello sport
    ..radoi are valoare de inter si merita sa evolueze in italia.
  • 0 (0 voturi)    
    de ras (Joi, 31 iulie 2008, 12:20)

    xxx [anonim]

    Nu stiam eu de ce era el asa "razboinic" nebunu' ieri in timpul meciului. Si-a aruncat masca de "zoro al luminii bacalice" si : PE EI!!! si au luat bataie :)))
    Am ras si cu .....
    Asta e in fotbal ca e fin de cioban nu ca ar fi fotbalist. Nu ati vazut ce fizic de durduliu are si fata tampa. :))) Rad numai cand aud ca ar fi cineva interesat sa-si manance meciurile cu asta

    Buna gluma!
    :)))

    Nu sunt stelist!
    • 0 (0 voturi)    
      re: de ras (Joi, 31 iulie 2008, 13:15)

      \m/ [anonim] i-a raspuns lui xxx

      > Nu sunt stelist!

      Serios? Daca tot iti place sa scrii chestii evidente la sfarsit, puteai sa adaugi si "Habar n-am ce vorbesc"...
      • 0 (0 voturi)    
        habar n-am ce vorbesc (Joi, 31 iulie 2008, 13:49)

        xxx [anonim] i-a raspuns lui \m/

        :))
  • 0 (0 voturi)    
    io cred (Joi, 31 iulie 2008, 13:58)

    ioi [anonim]

    ca secundul lui inter a fost in Ghencea ca sa-i vada pe cei de la Roma cum joaca.
    in cur il doare pe el de Radoi.
    iar finutu' e departe de valoarea lui Chivu cind a ajuns la inter.
  • 0 (0 voturi)    
    ehhehehe (Joi, 31 iulie 2008, 19:12)

    gabbone [anonim]

    pai cine shtie cunoaste, giovanni a facut multe "afaceri cu fotbalisti" cu moratti la viatza lui . Auzi tu cica 15 meleoane pentru mirela. nu m-ar mira chiar sa se intample datorita cardashiei dintre cei doi mai sus mentionati nu pt ca ar fi radoi mare fotbalist.

    PS: se retrage cumva materrazi si au nevoie de un ciomagar la echipa? :)
  • 0 (0 voturi)    
    Valea Radoi (Joi, 31 iulie 2008, 20:38)

    Pantera Roz [anonim]

    Se duce la Inter ca e mai aproape de clinica de la Bologna.Cu el sau fata el,Steaua este o echipa de impotenti.Mama,si cit am iubit echipa asta.Unde esti Voinescule,Jenei,fratii Tataru,Negrea,iordanescu,Marcel raducanu,doamne Hagi,Lacatus,Balint,unde esti tu tineretea noastra...Nuface si Dumnezeul fotbalului un bine sa-l ia Dracu de Cioban?