Corespondenta din Germania

VIDEO Ciprian Marica a marcat doua goluri si a calificat VfB Stuttgart in turul 2 din Cupa UEFA

de Dani Rockhoff     HotNews.ro
Luni, 28 iulie 2008, 9:10 Sport | Fotbal

Dupa un joc inceput mediocru, VfB Stuttgart a reusit victoria impotriva echipei rusesti Saturn Ramenskoe datorita celor doua goluri ale lui Ciprian Marica si celui al lui Jan Simak. Echipa svabilor s-a calificat in turul 2 al Cupei UEFA dupa prelungiri dramatice, in care Ciprian Marica a fost vioara intai. Echipa antrenata de Armin Veh pierduse turul cu 0-1.

Jocul de pe stadionul din Stuttgart, unde au fost prezenti peste 12.000 de suporteri, a trenat pana in minutul 83, cand cehul Simak a transformat in gol o superba lovitura libera.

Vezi golurile meciului:

Meciul a intrat in prelungiri si, in minutul 108 si in ovatiile galeriei, Marica a inscris al doilea gol, cu capul, preluand pasa lui Roberto Hilbert. Doar doua minute mai tarziu, romanul de la VfB a marcat al doilea sau gol, profitand de o greseala de portar.

Toti au rasuflat usurati dupa meciul de uzura practicat de rusi la Stuttgart. Managerul Horst Heldt a spus, la pauza, ca „pur si simplu nu gasim metoda ca sa demontam blocajul rusilor, iar cand avem o sansa, nu suntem suficient de consecventi“.

2649 vizualizari

Odihnit... (Luni, 28 iulie 2008, 13:53)

Cony [anonim]

Nea Piti, bine ca nu l-ai folosit la Euro, uite ce odihnit este...
    marica the best (Luni, 28 iulie 2008, 16:41)

adi [anonim]

Pacat ca specialistul nostru in 6-6 nu-l stie pe acest baiat.Probabil ca e nul la zaruri.Asteptam sa vina si vremea lui la nationala.
    super jucator (Luni, 28 iulie 2008, 17:05)