Are patru selectii si se retrage de la nationala. Trica: Gata, nu mai vin!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 25 iulie 2008, 10:39 Sport | Fotbal

Trica, in meciul Belarus - Romania
Foto: Rompres
Eugen Trica, jucatorul lui CFR care a bifat doar patru convocari la echipa nationala, a declarat ca se retrage de la echipa nationala. Trica a avut un conflict cu Victor Piturca in primavara acestui an, in urma caruia selectionerul l-a lasat acasa, neconvocandu-l pentru Euro.

"Nationala e un capitol inchis pentru mine. S-a terminat pentru mine. Gata, nu mai vin", a spus Trica la lansarea noului magazin oficial al clubului CFR.




















923 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Asteptam si meciul de retragere (Vineri, 25 iulie 2008, 11:02)

    E [anonim]

    :))
  • +2 (2 voturi)    
    Dar cine l-a chemat???? (Vineri, 25 iulie 2008, 11:04)

    Cristian [anonim]

    Olteanul asta saracutz in gandire crede ca este cel mai bun...
    Nu l-a chemat nimeni asa ca sa stea linistit...
    Accidentul ala cu campionatul nu se mai intampla...
  • +2 (2 voturi)    
    Nu se poate (Vineri, 25 iulie 2008, 11:11)

    barbq [anonim]

    NUUUUUU!!!! Tricaaaaaaa.....si pe noi cui ne lasi? Vin Mondialele si nationala se baza pe tine. Cred ca Piturca se tavaleste, zguduit de plans.
  • +2 (2 voturi)    
    trica (Vineri, 25 iulie 2008, 11:47)

    trica [anonim]

    vai...dar ce jucator de valoare a pierdut nationala Romaniei.Adevarul este ca a jucat si mult pentru tricolor si probabil a zis sa se concentreze mai bine pe munca de la club.
  • +1 (1 vot)    
    Despre retrageri (Vineri, 25 iulie 2008, 12:13)

    suporter [anonim]

    Ce bine ar fi daca si alti jucatori de la Nationala ar da dovada de asa mult '' bun-simt '' :))
    Nu de alta dar mai sunt cativa pe acolo care ar trebui sa se supere si sa-i ia exemplu lui Trica .....
  • +1 (1 vot)    
    13 (Vineri, 25 iulie 2008, 12:14)

    nicu [anonim]

    A avut tricoul ghinionist. Un jucator de succes oricum... Ce valoare am pierdut!
  • +1 (1 vot)    
    mda ... (Vineri, 25 iulie 2008, 12:39)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Trica ... o sa-ti ducem dorul.


    Cine te mai intrece pe tine la flegme si injuraturi ?
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Vineri, 25 iulie 2008, 13:00)

    A [anonim]

    Mai bine s-ar retrage Piturca!
  • +1 (1 vot)    
    Halal suporteri! (Vineri, 25 iulie 2008, 15:34)

    maria [anonim]

    Cei opt de mai sus se considera, desigur, suporteri ai nationalei noastre de fotbal. Pai la vederea unor astfel de comentarii,toti componentii lotului ar trebui sa se gandeasca la retragere; ei se bat pe teren, isi rup oasele -fiecare cat il duce talentul -si vine "suporterul", care n-a dat in minge decat pe maidan sau, in cazul cel mai bun, in curtea scolii si isi bate joc de toata munca de-o viata a jucatorului!Imi vine sa spun ca asa suporteri chiar merita o echipa nationala dupa chipul si asemanarea lor!
    • 0 (0 voturi)    
      Bravo Mariaaaaaaaaaaa!!!! (Vineri, 25 iulie 2008, 17:19)

      cristian [anonim] i-a raspuns lui maria

      Excelent Maria!!!!
      De unde nu stii ca eu nu am jucat rugby?????
      Chiar si pt nationala si nu un an ci mai multi!!!!
      Ia ziii...ai terminat de cumparat meridele pt masa de maine???/Ce gatesti?????
      • 0 (0 voturi)    
        :))) (Vineri, 25 iulie 2008, 18:29)

        nicu [anonim] i-a raspuns lui cristian

        Maria Ioana, tu esti campioana...
      • 0 (0 voturi)    
        Imi pare rau (Vineri, 25 iulie 2008, 21:00)

        maria [anonim] i-a raspuns lui cristian

        Sa stii ca imi pare rau ca trebuie sa intru in polemica, dar trebuie sa intelegi ca nu sunt o gagicutza care nu are alta treaba decat sa stea pe net. Am postat mai sus gandindu-ma ca am un baiat care a facut sport de performanta si stiu ce sacrificii presupune acest lucru. Mai stiu ca si acum mi se strange inima cand imi amintesc cate "cuvinte dulci" am auzit din guri de asa-zisi suporteri cand jocul lui nu mergea cum ar fi vrut, pentru ca nu totdeauna reusesti chiar tot ce iti propui. Poate acum vei intelege de ce m-am declarat nemultumita de comentarii! Si sa stii ca merindea este cumparata, nu te ingrijora!