Cosmin Contra: Am avut oferte bune din tara, dar in fotbalul romanesc se petrec lucruri ciudate...

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 23 iulie 2008, 12:09 Sport | Fotbal

Internationalul roman Cosmin Contra vorbeste in cotidianul spaniol AS despre ofertele bune pe care le-a avut in aceasta vara din Romania si despre faptul ca a ezitat sa se intoarca acasa din cauza faptului ca in fotbalul romanesc se petrec lucruri ciudate.

"Am o problema familiala si de aceea intentionam sa ma intorc acasa, dar la final ideile mele nu au coincis cu cele ale conducerii sportive. Am avut oferte bune din Romania. Dinamo imi oferea un contract bun ca jucator si apoi sa raman ca antrenor. Am decis sa continui pentru ca imi place aici, am o relatie buna cu presedintele si cu coechipierii mei. Apoi in fotbalul romanesc se petrec lucruri ciudate...", a precizat Contra jurnalistilor iberici.
 
Pentru a fi mai clar, fundasul echipei nationale a Romaniei a explicat si ce inseamna din punctul lui de vedere lucrurile ciudate din Liga 1: "Ce s-a intamplat la meciul pierdut de Rapid cu Steaua si cu Becali, proprietarul clubului, pe care l-au prins incercand sa premieze echipele care jucau contra Clujului, adversara la titlu. Nu exista profesionalismul de aici", a conchis Gurita.

Cosmin Contra va mai continua la Getafe cel putin un sezon, dorinta fostului jucator al Milanului fiind aceea de a juca cat mai mult timp posibil pentru gruparea de Primera Division.




















665 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    i se pare... (Miercuri, 23 iulie 2008, 12:43)

    CLAUDIU [anonim]

    Noooo... nu e nimic ciudat in fotbalul din RO, i se pare lui Contra...
  • 0 (0 voturi)    
    Ce sa iti povestesc... (Miercuri, 23 iulie 2008, 12:57)

    Eclesiastul [utilizator]

    Uite unde era profesionistu' ... iar noi nu ne dadeam seama. Dupa parerea mea este bine ca dl. Contra sa isi vada de cariera sa. Daca il doare sufletul ca se intampla "lucruri ciudate" in forbalul romanesc, poate candida pentru un post la federatie. Ar putea in felul acesta sa aduca un plus fotbalului romanesc. In rest declaratia pe care a dat-o, o cataloghez drept: IMPRESII DE BUFTEA.
  • -1 (1 vot)    
    Re; declaratia lui Cosmin Contra (Miercuri, 23 iulie 2008, 14:11)

    Tanasa Dumitru [anonim]

    Cand sunteti analfabeti, nu aveti simtul masurii ,simtul relitatii simal masurii ar fi bine sa nu facetii comentarii. Cosmin Contra are perfecta dreptate. Este internationalul roman care depune cel mai mult suflet si multa pasiune. Este mai util echipei decat Mutusau Chivu. In ceea ce priveste fotbalul din Romania are perfecta drptate. Cu oameni de nimica ca miitici, sandici, prunicii,lupicii si alti pupincuristi , sa nu mai vorbim de becalizarea acestui nobil sport nu vom putea face performanta.Imi este greata cand ii vad pe analfabetii si cei mai mari profitori acesti beeecali.presa ar trebui sa-i ignore complet ,iar toti jucatoriisa paraseasca Steua si sa nu-i mai recunoasca pe ceilalalti doi beeecali ca impresari,ca fara explaoatare nerusinata a jucatorilor ar fi fost muritori de foame cu "inteligenta " pe care o au. Ceva trebuie facut cu aceste gunoie si sa nu denigram un mare fotbalist!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      . (Miercuri, 23 iulie 2008, 15:06)

      Eclesiastul [utilizator] i-a raspuns lui Tanasa Dumitru

      Dumitru, pentru o asemenea jignire puteai primi o palma peste bot daca vorbeam fata in fata pe strada. Nu inteleg de ce trebuie sa ne jignesti. Ideile pe care le promovezi in mesajul tau sunt cu MULT departe de realitate. Hai sa incercam sa ne exprim mai la subiect si sa nu batem campii. Dl. Contra sa se concentreze mai mult la joc (chiar are nevoie de mai multa concentrare la cum joaca) si mai putin la tiganii specifice golaneilor care se vad deja legende.
  • 0 (0 voturi)    
    fatalaul (Miercuri, 23 iulie 2008, 16:43)

    saracul [anonim]

    analfabetul asta isi da cam des si inconstant cu parerea
    ce dracu sa caute si toti analfabetii in federatie nu avem deja destui ?
  • 0 (0 voturi)    
    Are dreptate! (Miercuri, 23 iulie 2008, 22:13)

    Eu [anonim]

    offf...ce-i mai deranjeaza pe unii adevarul...are dreptate Cosmin...si imi place ca o si spune!!! e curajos...oameni asa ca el am avea nevoie, dar de unde?
    • 0 (0 voturi)    
      . (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 14:19)

      Eclesiastul [utilizator] i-a raspuns lui Eu

      Doamne fereste...eu nu spun ca nu are dreptate...spun doar ca ptr.moment, principala lui activitate este sportul nu PRul. Sportivii ar trebui sa o lase mai moale cu interviurile si sa se ocupe mai mult de performanta.