Steaua e favorita la castigarea titlului de campioana a Romaniei

de Sorin Niculescu     HotNews.ro
Luni, 14 iulie 2008, 23:42 Sport | Fotbal

Steaua are cea mai buna cota
Foto: Rompres
Agentia de pariuri BWin a anuntat cotele de pariuri pentru urmatorul sezon al Ligii Intai. Principala favorita la obtinerea titlului este vice-campioana editiei precedente, Steaua, in timp ce campioana din 2008, CFR Cluj, are doar a treia cota la titlu. Cei mai multi bani pot fi castigati daca Gaz Metan Medias va deveni campioana.

Cotele BWin pentru Liga I:

1. Steaua - 2.75
2. Dinamo - 3.25
3. CFR Cluj - 4.30
4. Rapid - 5.00
5. FC Timisoara - 34.00
6. Unirea Urziceni - 41.00
7. U. Craiova - 100.00
8. FC Vaslui - 100.00
9. Poli Iasi - 100.00
10. Gloria Bistrita - 100.00
11. Otelul Galati - 100.00
12. FC Brasov - 150.00
13. Gloria Buzau - 150.00
14. Pandurii Targu Jiu - 150.00
15. CS Otopeni - 150.00
16. Farul Constanta - 150.00
17. FC Arges - 150.00
18. Gaz Metan Medias - 250.00




















863 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Punem pariu (Marţi, 15 iulie 2008, 11:14)

    georgio [anonim]

    Punem pariu ca nu prinde locul 5 :) ? Nu mai faceti dragilor stiri din ce a zis nu stiu ce "firma" anonima de pariuri care vrea reclama. La noi nu e deloc relevant, cum numarul pariorilor in randul suporterilor e de sub 0.01%. Poate in UK sau SUA dar nu in RO.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 15 iulie 2008, 11:32)

    Marabona [anonim]

    HaHaHaHaHaHa. Va rog nu mai faceti glume din astea ca era sa ma prapadesc de ras.
  • 0 (0 voturi)    
    total aiurea! (Marţi, 15 iulie 2008, 12:37)

    liviol [anonim]

    daca vreti sa pierdeti bani, pariati pe stoaia!.
    Ma surprinde cota lui Poli!Daca prind un sezon bun...avand unul din cei mai buni antrenori...pot sa realizeze marea surpriza!Un pariu pe ei te poate imbogati!
    Totusi..mai realist..lupta se va da intre Rapid si CFR!
  • 0 (0 voturi)    
    e serios! (Marţi, 15 iulie 2008, 12:45)

    mozzy [utilizator]

    nu radeti, e serios! in fiecare an e favorita.
  • +1 (1 vot)    
    nu cred (Marţi, 15 iulie 2008, 15:26)

    livius [anonim]

    Desi sunt stelist de cand ma stiu, informatia din articol este de tot rasul, la ce si cum joaca Steaua in prezent. Mai degraba, cele mai multe sanse la castigarea titlului de campioana le au, in ordine, Rapid, CFR Cluj, Dinamo si abia apoi celelalte. Insa, vom trai si vom vedea. Oricum, cu Gigi Becali in frunte ne ducem catre prapastie, din pacate pentru noi stelistii
    • 0 (0 voturi)    
      Bravo ! (Marţi, 15 iulie 2008, 21:24)

      Cometa [utilizator] i-a raspuns lui livius

      Un stelist realist.... intr-adevar... dupa plecarea lui Dica, probabila plecare a lui Goian.... steaua ramane cam schiopa.... nici dinamo nu o duce prea bine....la rapiduletzu e liniste cat de cat... la CFR se cumpara o gramada de no-name din nou, care probabil ca vor face, ca si anu trecut, cand un cadu, didi, semedo, necunoscuti au castigat campionatul...Cred ca se va repeta clasamentul de anu trecut CFR-Steaua-Dinamo-Rapid (fara urziceni pt ca e o echipa de un sezon)
  • 0 (0 voturi)    
    mai in gluma mai in serios (Joi, 17 iulie 2008, 13:57)

    cristi [anonim]

    eu pun pe Brasov :))