Adrian Ilie si-a dat demisia de la Steaua

de C.M.,D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 9 iulie 2008, 20:16 Sport | Fotbal

Adrian Ilie
Foto: Rompres
Managerul sportiv al Stelei, Adrian Ilie, a anuntat in miercuri seara ca demisioneaza de la Clubul Steaua. "Le multumesc tuturor celor de la Steaua pentru anul petrecut aici. Am avut o colaborare foarte buna cu toti angajatii clubului si satisfactii profesionale deosebite. Le multumesc si suporterilor pentru ca au fost alaturi de echipa", a declarat Ilie, citat de Gazeta Sporturilor.

Adrian Ilie nu a dorit sa dezvaluie motivele care au stat la baza demisiei, dar a precizat ca decizia sa este definitiva.

"Consider ca anul petrecut la Steaua a fost unul in care am invatat foarte mult. Le doresc succes jucatorilor, precum si staff-ului tehnic, in anul care vine. Sper sa se califice in UEFA Champions League si sa castige campionatul. Fiind un fost jucator la Steaua si un stelist adevarat, gandurile mele vizavi de aceasta echipa vor fi mereu pozitive si pline de respect. A fost o onoare sa lucrez la Steaua", a spus Ilie pentru site-ul oficial al clubului.

Adrian Ilie a preluat functia de manager sportiv al FC Steaua in iunie anul trecut.

Meme Stoica nu va fi manager la Steaua, a declarat Gigi Becali la Realitatea TV. Reactia vine pentru ca la scurt timp dupa demisia lui Adrian Ilie, presa a speculat ca Meme Stoica ar putea fi viitorul manager al Stelei.




















3508 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    Prea tirziu (Miercuri, 9 iulie 2008, 20:23)

    Weather [anonim]

    Oricum s-a compromis destul in anul in care a fost cirpa de sters picioarele lui Becali.
  • +2 (2 voturi)    
    A bagat si el mana in banii patronului ca Meme? (Miercuri, 9 iulie 2008, 20:23)

    Manel Autogol [anonim]

    Oricum sunt prea multi in clubul ala si nu se vede nimic !Mananca banii lui Becali
    • -1 (3 voturi)    
      bani lui becali? (Miercuri, 9 iulie 2008, 21:55)

      becali [anonim] i-a raspuns lui Manel Autogol

      evident, lipsa dumneavoastra de cultura sociala a ultimilor 15 ani e mare (sau poate intentionat e mare) deoarece becali nu are bani, bani pe care ii vezi tu la becali sunt de fpt banii armatei (mapn)...probabil ca esti membru png, altfel nu sar explica ...
      • +2 (2 voturi)    
        Inteligenta sublima (Joi, 10 iulie 2008, 1:06)

        George [anonim] i-a raspuns lui becali

        In urma unor investigatii financiare ce le-ai facut in timpul liber ai tras tu concluzia ca banii lui Becali defapt nu sunt banii lui Becali.

        Sunt curios de unde ai aceste informatii si cum ai intrat in posesia lor. Probabil insusi C.V. Tudor ar fi invidios pentru ca secretii sai generali nu l-au informat corespunzator cu privire la averea latifundiarului din Pipera.

        Nu-l simpatizez pe Becali si nu sunt afiliat nici unui partid politic, dar imi displac enorm oamenii care jignesc in mod gratuit o persoana (n.r. Manel Autogol). Nu-l cunosc pe "Manel Autogol" dar sunt curios de unde ai tu idee cat de mare sau de mica e asa zisa cultura sociala a dansului.

        Nu stiu cum stai tu acest subiect (n.r. cultura sociala), dar un lucru stiu sigur: cu gramatica si limba romana nu prea te intelegi.

        Asta e una din probemele noastre, ale romanilor. Ne place sa jignim pe toata lumea avand impresia ca noi suntem VARFUL piramidei.

        Aaaa, sa nu uit, informatiile tale despre averea lui Becali sunt vai de mama lor.
        • -1 (1 vot)    
          sigur ai nevoie de probe? (Joi, 10 iulie 2008, 11:48)

          kllaus [anonim] i-a raspuns lui George

          cateodata chiar nu trebuie sa ti se puna documente in fata ca sa intelegei un mecanism foarte simplu: de multe ori oamenii cu bani sunt fatada pentru afaceri murdare ale celor din umbra, care vor sa-si pastreze o imagine buna(pentru viitoarele alegeri de ex.). Gandeste-te doar la prietenul foarte bun al lui Becali (undeva prin zona rozatoarelor), al carui fiu isi permite sa traiasca pe picior mare din salariu de parlamentar al lui tac-su. Si pot fi multi altii.
  • +2 (4 voturi)    
    din cauza lui berbecali (Miercuri, 9 iulie 2008, 21:59)

    piti_lasa_ne [anonim]

    Probabil l-a balacarit si pe el Becali, cum a facut-o si cu Hagi, cum o face cu toate valorile din fotbalul nostru.
  • +4 (4 voturi)    
    Ilie (Joi, 10 iulie 2008, 7:51)

    Gogu Ion [anonim]

    Fraierilor. E singurul baiat destept din clubul Steaua. A fost primit, a acceptat, stia ca nu o sa stea mult. De ce a facut-o? Pleaca de la un club mare, elegant, treaba asta ii da bine in CV, manager la Steaua. Bravo lui.
  • +1 (3 voturi)    
    Pacat! (Joi, 10 iulie 2008, 9:26)

    gabifm [utilizator]

    Este jegul de MM Stoica care (cacofonie voita si necesara) amusina pe langa Steaua. A aranjat clar cu ceva jurnalisti "independenti" sa i se ceara parerea despre Steaua, sa il filmeze pe langa garduri cand Steaua joaca vreun meci sau se urca / coboara din vreun avion, etc.
    Adrian Ilie este un om de calitate si si-a dat seama ca urmatorul pas al lui MM ar fi fost bascalirea lui in media.
    A trecut perioada de normalitate de la Steaua.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Vineri, 11 iulie 2008, 10:42)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui gabifm

      La Steaua nu a fost niciodata normalitate si, intr-o mai mica masura, niciunde in fotbalul de la noi: de la presa sportiva, la suporteri, arbitri si cluburi.

      Si teoria asta cu Adrian Ilie caruia ii e frica ca MM Stoica il poate injura prin presa si prefera sa-si dea demisia decat sa indure "urgia" e aberanta...eu cred ca a plecat datorita politicii de transferuri adoptata de Fecali, fara sa intrebe pe nimeni si fara sa tina seama de nimic. Adrian Ilie a preferat sa se distanteze tacut de porcaria care va fi echipa Stelei si sezonul care vine.

      Auzi, cica MM Stoica sperie lumea prin presa...hahahahaha esti tare gabifm.
  • +1 (1 vot)    
    clonati-l! (Joi, 10 iulie 2008, 14:19)

    A [anonim]

    Ilie a fost cel mai tare jucator pe care l-am avut in ultimii 15 ani. Super atacant, pacat ca a stat cam mult accidentat.

    Un fan Cobra