LPF a rezolvat: Becali poate sa vina pe stadion! Vali Alexandru: Va merge ca un simplu suporter

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 24 iunie 2008, 12:38 Sport | Fotbal

Becali are liber pe stadion
Foto: Rompres
Vali Alexandru, secretarul general al LPF, a precizat ca Gigi Becali va putea sa vina in continuare la stadion, numai daca renunta la functiile oficiale pe care le detine in club. "Poate sa vina ca orice suporter in acest caz", a spus Alexandru.

De ce poate Becali sa vina la stadion, chiar daca s-a decis la Comisia de Disciplina ca patronul Stelei sa aiba interzis pe arenele din tara? Simplu! Sanctiunea a fost data pe cale sportiva si nu este aceeasi sanctiune prevazuta de Legea 4, cea a interzicerii pe stadioane pentru suporterii recalcitranti, care instiga sau comit fapte de violenta. "Nici clubul nu ar putea fi sanctionat", a mai spus oficialul LPF.
























1364 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Asta e buna:(( (Marţi, 24 iunie 2008, 12:51)

    adik [anonim]

    D'aia se alege prafu' de toate.
    Ei fac legile, ei fac portitzele pentru a le evita.
    Asta e nesimtire.

    Cel mai grav este ca astora nu le mai este frica de nimic. Da' de nimic.

    Eeei, in conditziile astea incepe sa mi se faca mie frika.
    ;-((
  • +2 (2 voturi)    
    LOL (Marţi, 24 iunie 2008, 12:59)

    tar [anonim]

    Deci asta a fost prima reactie.

    FRF: nu poate sa vina la meci.

    LPF: poate sa vina.
  • +1 (1 vot)    
    Suporter (Marţi, 24 iunie 2008, 13:08)

    Ha [anonim]

    Parca si vad, la ProTV titlul: Becali, suporter infocat Steaua.
    Ca atunci cand din patron a ajuns... finantator.
    De la finantator la suporter.
    • +1 (1 vot)    
      da, becali nu-i patron (Marţi, 24 iunie 2008, 13:45)

      oldman [anonim] i-a raspuns lui Ha

      adica, becali, conform declaratiei de avere de cand au fost alegeri europarlamentare, nu a bagat in club banii (ca aport de capital, sponsorizari, etc) ci a facut imprumuturi clubului steaua, in valoare de multe miloane de euro. adica, oricand poate cere stelei sa-i returneze banii, ca-s ai lui, de la oi si de la mama oilor.
  • +1 (1 vot)    
    GGGI (Marţi, 24 iunie 2008, 13:08)

    Nicolae [anonim]

    Cine e Becali ???
    ( a nu se citi cu F)
  • +1 (3 voturi)    
    mda... (Marţi, 24 iunie 2008, 13:21)

    liviu [anonim]

    romania ce sai ceri...
    comisia de anularea pedepselor sia facut iar treaba...
    adica cu alte cuvinte steaua si becali nau patit nimic si becali poate face blaturi in continuare in liniste
    • 0 (2 voturi)