La 18 ani diferenta, patronul Stelei indeamna la o noua revolutie

Gigi Becali: Voi veni la fiecare meci al Stelei, chiar cu riscul de a pierde trei puncte!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 5 iunie 2008, 10:20 Sport | Fotbal

Gigi Becali trebuie sa plateasca bani Armatei
Foto: Rompres
Gigi Becali socheaza din nou. Finantatorul Stelei a precizat ca daca jucatorii sai vor fi de acord, el va fi prezent in tribune la fiecare meci al ros-albastrilor chiar cu riscul de a pierde fiecare meci la masa verde.
 
"O formula de protest voi decide impreuna cu echipa Steaua. Daca jucatorii vor fi de acord, atunci voi veni la fiecare meci al Stelei, chiar cu riscul ca ei sa piarda 3 puncte la fiecare partida", a declarat Becali la Realitatea TV.

In acelasi timp, omul de afaceri le care suporterilor din Ghencea sa protesteze impotriva deciziei Comisiei de Disciplina a FRF prin iesirea pe strazi: ""Daca milioanele de suporteri nu vor fi de acord, sa iasa pe strazi, la revolutie. Daca vom fi toti o familie, putem face revolutie".

Miercuri, Comisia de Disciplina a FRF a santionat Steaua cu 7 puncte de penalizare, in timp ce Gigi Becali va plati o amenda de 200.000 de lei si va avea interdictia de a merge pe stadioane doi ani pentru implicarea in cazul Servieta de la Cluj.






















1970 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Sa vina! (Joi, 5 iunie 2008, 10:38)

    Eddy [anonim]

    Din partea mea, n-are decat! Dar nu era vorba ca boicotam ciobania, prostia si lipsa de bun simt? Adica becalismul?
    • 0 (0 voturi)    
      Zici tu? (Joi, 5 iunie 2008, 10:45)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui Eddy

      Cred ca existe ceva legi si pt instigare.
  • +1 (1 vot)    
    curatenie pe stadioane (Joi, 5 iunie 2008, 10:47)

    cezar [anonim]

    Bravo comisiei.
    Ne-am saturat de acest individ!
  • +1 (1 vot)    
    Jiji (Joi, 5 iunie 2008, 10:50)

    ramona [anonim]

    in sfarsit, cineva se incumeta sa ii tina piept lui Jiji!!!
  • +1 (1 vot)    
    INSTIGARE (Joi, 5 iunie 2008, 10:55)

    coco [anonim]

    INTRE 2 SI 5 ANI INCHISOARE PENTRU INSTIGARE !
    ASA CA HAIDETI IN STRADA POATE ASA SCAPAM DE CIOBAN!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Daca... (Joi, 5 iunie 2008, 11:06)

    OZ [anonim]

    "Daca milioanele de suporteri nu vor fi de acord, sa iasa pe strazi, la revolutie." A mai incercat unu' s-o imite pe Bunicuta si a incasat 18 ani...
  • +1 (1 vot)    
    lasa-ne , lasa-ne (Joi, 5 iunie 2008, 11:31)

    igorov [anonim]

    Daca nu as mai auzi de el nimic, mai ales in politica, cred ca ar fi f. bine.
  • +1 (1 vot)    
    Asta e rezultatul jumatatilor de masura (Joi, 5 iunie 2008, 11:48)

    mithrill [anonim]

    Din cauza ca steaua inca mai exista pe prima scena. din cauza ca oaia cu maybach e tolerat peste tot. din cauza ca este bagat in seama si i se cere parerea in tot felul de emisiuni la tv etc.
    Ia sa fi primit steaua ce merita, adica cel putin retrogradarea cu o liga si retragerea din liga campionilor, sa vedem, la matineu mai facea valuri?! ii mai stateau jucatorii de nationala la echipa?
    sa fiu bine inteles: salut decizia comisiei, dar inca este o jumatate de masura... si de aici tot ce urmeaza.
  • +1 (1 vot)    
    nu dorim sa mai auzim de asesta perso-nulitate (Joi, 5 iunie 2008, 12:03)

    ionel [anonim]

    Parca era vorba sa nu mai scrieti si sa afisati articole despre acest individ. Om nu pot sa-i spun.
    Chair asa de ahtiat dupa rating e HotNews de nu poate sa se abtina de la astfel de lucruri ?
    Multumesc anticipat!
  • +1 (1 vot)    
    indemn (Joi, 5 iunie 2008, 12:09)

    mutu a lu chioru [anonim]

    JOS BECALI !
    pleaca ciobane !
  • 0 (0 voturi)    
    Becali,dumnezeul Romaniei! (Joi, 5 iunie 2008, 12:16)

    Victor [anonim]

    Asta de prost ce este nici nu mai poate sa gandeasca. Cu asemenea comportamente si declaratii dauneaza acestei echipe de renume,fata de care cat de cat(si-n Europa)exista un respect mare.
    De aici se poate trage concluzia analfabetismului sau si a interesului, pur a banului si nu a sportului.
    El are nevoie de o masinarie unde sa-si spele banii murdari,de acea este Steaua(sau orice alta echipa)interesant.Restul ciobanas la oi m-am dus!
  • 0 (0 voturi)    
    valiza (Joi, 5 iunie 2008, 13:47)

    Dan [anonim]

    Am tinut cu Steaua, am votat cu Basescu si nu sunt din Bucuresti. Pentru a pastra regulile jocului, ma astept ca Presedintele sa-i invite urgent pe membrii comisiei si sa-i DECOREZE. Daca nu o face, pentru mine vorbeste degeaba de acum inainte. Oare e mai important cazul "bricheta" decat un caz flagrant de coruptie? Chiar isi bate joc ciobanul de toata lumea? Daca da, meritam ce avem. Si pe Steaua si pe Presedinte.
  • 0 (0 voturi)    
    Becali ar trebui in sfirsit blocat ! (Joi, 5 iunie 2008, 14:01)

    gion [anonim]

    Ar fi dureros ca Steaua sa fie scoasa din Liga Campionilor,cu toate ca,ar fi o lectie pentru orgoliul nemasurat al lui Becali.
    In orice tara civilizata declaratii ca acelea care le face ar fi atras o scoatere a lui de pe scena publica.
    dar televiziunile in goana dupa ratiing l-au ridicat si astfel crede in continuare ca este intangibil,indiferent ce injurii scoate pe gura.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa il salte (Joi, 5 iunie 2008, 14:10)

    Imperialistu' [anonim]

    Cum a calcat pe stadion, sa il salte si sa il duca la sectie pe marele roman Gigi Becali! Cine se crede papagalul asta? Ia sa-i trimita pe cap Garda Financiara, sa il mai cheme si pe la DNA, sa termine o data cu circarul asta penibil.
    • 0 (0 voturi)    
      Sustinatorul PDL la Capitala (Joi, 5 iunie 2008, 16:11)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui Imperialistu'

      Becali a spus ca il sustine pe Blaga in turul II, iar PDL intentioneaza sa se alieze la Consiliul General al Municipiului Bucuresti cu PNG - CD (partidul lui Becali).
      Asa ca lamuriti-va si voi cine il incurajeaza si cine sustine pe Becali!
      Votati Blaga = Votati Becali!
  • 0 (0 voturi)    
    GIGI BECALI SI ECHIPA (Joi, 12 iunie 2008, 15:11)

    SIMONA [anonim]

    eu ii dreptate domnului gigi.
  • 0 (0 voturi)    
    da, n-ai nici o treaba, ai bani... (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:18)

    danq [anonim]

    ai bani ceea ce in romania te cam lasa sa faci ce vrei, inclusiv lucruri ilegale...

    nu te intreb cum ai facut primul milion de dolari...