Surpriza in lotul Frantei: Domenech a renuntat la Mexes si la Djibril Cisse!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 28 mai 2008, 15:25 Sport | Fotbal

Selectionerul Frantei, Raymond Domenech, a anuntat lotul cu care Cocosul Galic va incerca sa castige EURO 2008, mare surpriza fiind faptul ca Philippe Mexes si Djibril Cisse au fost lasati acasa.

Pe langa cei doi, antrenorul francez a mai renuntat si la Mathieu Flamini, Mikael Landreau, Alou Diarra, Hatem Ben Arfa si Julien Escude.

Iata lotul echipei nationale a Frantei:

Portari: Gregory Coupet (Olympique Lyon), Sebastien Frey (Fiorentina/Italia), Steve Mandanda (Olympique Marseille)
 
Fundasi: Eric Abidal (FC Barcelona/Spania), Jean-Alain Boumsong (Olympique Lyon), Francois Clerc (Olympique Lyon), Patrice Evra (Manchester United/Anglia), William Gallas (Arsenal/Anglia), Willy Sagnol (Bayern Munchen/Germania), Lilian Thuram (FC Barcelona/Spania), Sebastien Squillaci (Olympique Lyon)
 
Mijlocasi: Lassana Diarra (Portsmouth/Anglia), Claude Makelele (Chelsea/Anglia), Jeremy Toulalan (Olympique Lyon), Patrick Vieira (Inter Milano/Italia)
 
Atacanti: Nicolas Anelka (Chelsea/Anglia), Karim Benzema (Olympique Lyon), Bafetimbi Gomis (Saint-Etienne), Thierry Henry (FC Barcelona/Spania), Florent Malouda (Chelsea/Anglia), Sidney Govou (Olympique Lyon), Franck Ribery (Bayern Munchen/Germania), Samir Nasri (Olympique Marseille).























875 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Hmmm (Miercuri, 28 mai 2008, 16:12)

    Mario [anonim]

    Pe astia vrem sa-i batem?
  • 0 (0 voturi)    
    mda (Miercuri, 28 mai 2008, 16:55)

    tero [anonim]

    uitandu-ne la numele care apar acolo, e greu de crezut ca vom putea castiga. totusi, avem sansa noastra, poate iese ceva bun, cine stie.
  • 0 (0 voturi)    
    singura sansa... (Miercuri, 28 mai 2008, 18:53)

    optimist [anonim]

    e sa se incaiere intre ei care sa ne dea gol mai intii, ca valoric oricare dintre atacanti, de exemplu, face cit toti atacantii nostri la un loc.

    ce e cel mai nasol e ca in afara de Mutu si Chivu n-avem nici un jucator cu atitudine de invingator, romanii merg mereu la ciupeala, poate ii pacalesc pe adversari si le fura un punct-doua, "sa ne ajute dzeu sa trecem de grupe, ar fi mare izbinda, ar ramine in istorie scris ca la Euro 2008 Romania, eroii nostrii, au trecut de grupe" etc...
    zdreanta de natiune
  • 0 (0 voturi)    
    vaicaritorii de profesie ... (Miercuri, 28 mai 2008, 18:57)

    Marse [anonim]

    ... sa astepta macar pana dupa meci. Cam asa pronosticau si inainte de meciul cu Columbia lui Asprilla si Valderrama .. in sfarsit, unii chiar s-au nascut cu gena infrangerii in sange ...
  • 0 (0 voturi)    
    comparatie (Miercuri, 28 mai 2008, 21:45)

    Tudor - tpk [anonim]

    noi mergem cum 4 atacanti de la fiorentina, iverness, stugart si auxerre.

    ..si franta vine cu 8 atacanti de la echipe ca barcelona, chelsea, lyon sau bayern.

    cred ca e clar pentru raportul ocaziilor la meciul romania-franta. 1-20?
    • 0 (0 voturi)    
      franta (Joi, 29 mai 2008, 9:18)

      gorbaciovsky [anonim] i-a raspuns lui Tudor - tpk

      franta are 2-3 echipe... voi ati vazut ce jucatori si-au permis sa lase acasa?????
  • 0 (0 voturi)    
    iubesc fotbalul ... (Joi, 29 mai 2008, 12:57)

    luci [anonim]

    si nici cand joaca nationala sau o echipa romaneasca si ia bataie, nu-mi pare rau, daca pierde onorabil...