Dinamovistul Florin Bratu nu va merge la EURO

de Sorin Niculescu     HotNews.ro
Marţi, 27 mai 2008, 23:03 Sport | Fotbal

Florin Bratu, noul jucator al Mediasului
Foto: Rompres
Florin Bratu va fi al doilea jucator, dupa Ciprian Deac, la care selectionerul Victor Piturca va renunta pentru turneul final, anunta TVR1. Pana miercuri seara, Piturca trebuie sa anunte lotul de 23 de jucatori cu care va merge la EURO, iar momentan are 24 de fotbalisti la dispozitie, in cantonamentul de la Mogosoaia.

Odata cu renuntarea la Bratu, Romania va ramane cu cinci atacanti: Mutu, Marica, Daniel Niculae, Marius Niculae si Dica.

Alaturi de acestia, in lotul pentru EURO vor fi trei portari: Lobont, Marius Popa si Stancioiu, noua fundasi: Cosmin Contra, Cristian Sapunaru, Gabriel Tamas, Dorin Goian, Cosmin Moti, Sorin Ghionea, Stefan Radu, Cristian Chivu si Razvan Rat, si sase mijlocasi: Mirel Radoi, Paul Codrea, Razvan Cocis, Adrian Cristea, Banel Nicolita si Florentin Petre.
























1184 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Nationala manjita. (Miercuri, 28 mai 2008, 0:14)

    Michell [anonim]

    Iata si dovada ca Piturca este omul lui Becali.( dupa faza cu servieta )
    Dica la lot iar Bratu acasa.
    Va invit sa comentati care din cei doi merita sa ramana la lot dupa prestatiile de anul acesta.
    Becali incepe sa murdareasca si NATIONALA ROMANIEI.
    Oare pana cand ???????
    Voi mai suportati ?
    Eu nu !!!!!!!!!
    • -1 (1 vot)    
      E na.. (Miercuri, 28 mai 2008, 9:53)

      Eclesiastul [anonim] i-a raspuns lui Michell

      Daca Romania mai face asa figuri frumoase cum a facut in calificari...eu mai suport...
  • +1 (1 vot)    
    ce prostie (Miercuri, 28 mai 2008, 0:21)

    wstorm [anonim]

    sunt stelist, dar cum Dumnezeu sa-l lasi pe bratu afara din lot si sa il tii pe marius niculae?? toata tara a vazut in derbyurile cu steaua & rapid ca bratu e cel mai in forma atacant roman. si daca stim cu totii ca piti tot va incepe cu marica-mutu, de ce sa nu ai cel mai in forma atacant roman intrand ca rezerva?? Doamne, ajuta-ne!
    • 0 (0 voturi)    
      corectie (Miercuri, 28 mai 2008, 13:19)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui wstorm

      Cred ca cel mai in forma atacant roman la ora aceasta e Danciulescu, care a si fost lasat acasa de selectioner. Asa ca nu ma mira ca a ales sa renunte si la Bratu. Doar joaca la Dinamo, nu?
  • +1 (1 vot)    
    aiurea (Miercuri, 28 mai 2008, 1:28)

    Stelist [anonim]

    Daca nici Bratu nu merita.......offfffff
  • 0 (0 voturi)    
    nationala (Miercuri, 28 mai 2008, 9:02)

    egroeg [anonim]

    Credeam ca in interesul nationalei este sa se aduca jucatorii in forma nu sa-i trimita acasa.
    Sau Piti s-a gandit sa-i dea o sansa lui Dica sa joace cateva minute intr-un meci sau altul ca poate prinde o lovitura buna si mai uita lumea de figuratia
    care a facut-o pe teren in tot returul.Cel putin pe Bratu,daca pleca cu mingea ,greu il mai prindea cineva din urma si mai aveam o sansa.
  • 0 (0 voturi)    
    . (Miercuri, 28 mai 2008, 10:11)

    Claudiu Vasilescu [anonim]

    Interesant....Banel nu e bun, pentru ca...nu stie decat sa alerge tot meciul...Dar Bratu E bun, pentru ca...alearga tare...
    • +1 (1 vot)    
      Nu zau ? (Miercuri, 28 mai 2008, 10:45)

      becke [anonim] i-a raspuns lui Claudiu Vasilescu

      Diferenta este urmatoarea: Bratu alearga cu mingea, Banel fara.
  • 0 (0 voturi)    
    mdea (Miercuri, 28 mai 2008, 12:33)

    MNK [anonim]

    Bratu, desi nu il suport , pentru ca are un caracter infect, totusi este mult mai bun decat M.Niculae sau D. Niculae...si decat Dica...desi eu cred ca isi va reveni...eu cred in el...toti avem momente mai bune si mai rele...
    si sa fim seriosi...Moti si Sapunaru in lotul pentru EURO?
    Am observat ca multi se iau de Banel...nu uitati ca Bratu e atacant si Banel mijlocas...asa ca daca nu va convine Banel...alegeti alt mijlocas si nu mai faceti comparatia cu un jucator care joaca pe un alt post.Oricum, Hai Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    dinamovist (Miercuri, 28 mai 2008, 17:04)

    Royce [anonim]

    Rusine mare......Piturca este manipulat de Becali..........urmatorii pe lista sunt Lobont si Moti......Brtatu nu merita sa nu prinda Euro.....