Prima repriza a fost echilibrata si presarata cu o serie de greseli de ambele parti. Rantala, portarul lui Larvik a aparat senzational, apararea avansata a norvegiencelor a fost de netrecut, iar contraatacurile devastatoare. Momentul psihologic s-a produs in debutul reprizei secunde. Gogarla si Neagu au marcat doua goluri, romancele gresesc un contraatac si in doar trei minute, norvegiencele rasturnasera rezultatul inregistrat in acel moment pe tabela. Larvik a castigat practic confruntarea in doar zece minute. In intervalul minutelor 35-45, norvegiencele au marcat 9 goluri, in timp ce fetele Marianei Tarca nu au punctat decat de 3 ori! Mai mult decat atat, pivotul Damian a reusit primul gol de pe semicerc abia in minutul 54!

"Nu pot sa exprim ce simt. Imi pare rau de atmosfera din aceasta sala. Nu am avut puterea sa castigam. Am pierdut o lupta, dar echipa merge mai departe. Sper ca vom iesi mai puternice din aceasta infrangere si sa stim de-acum incolo cum sa evoluam intr-o finala. Trebuie sa avem un psihic puternic", a spus Mariana Tarca la finalul meciului.

Final: Rulmentul - Larvik 19 - 25. Pentru romance au mai marcat Damian si De Sousa, iar pentru Larvik au punctat Rieghelhuth (3) si Flapness.

In minutul 49, scorul este 17-21! Pentru Rulmentul au marcat Neagu si Alexandrescu (3), iar pentru Larvik au inscris Larssen (2), Breistol (2), Johanssen si Rieghelhuth.

In minutul 40 al partidei, norvegiencele au un avantaj de doua goluri: 13-15. Pana acum, au mai marcat pentru Rulmentul Gogarla (2) si Neagu, pentru Larvik au inscris Johanssen (2), Larssen, Kristiansen si Rieghelhuth.

La pauza, scorul este egal, 10-10. Pentru Rulmentul au mai marcat Alexandrescu si Neagu, iar Larssen a punctat pentru Lavrik.

In minutul 20, scorul este 8-8. Partida este foarte echilibrata, pentru formatia noastra au marcat Gogarla (2), Neagu si Niculae, pentru norvegience Rieghelhuth (3) si Breivang (2).

Gogarla a ratat o lovitura de la 7 metri in minutul 13!

In minutul 10, scorul este egal, 4-4. Pentru Rulmentul au marcat Alexandrescu si Damian, pentru norvegience Flapness si Rieghelhuth. Natalia Spirova, portarul Rulmentului a avut o interventie buna in fata unei adversare, scapata singura pe contraatac. Barcan a fost eliminata pentru doua minute, la fel si Righelhuth.

In minutul 4, Rulmentul este condusa cu 3-2. Gogarla a deschis scorul, Barcania a ratat de doua ori singura cu portarul, norvegiencele au reusit trei goluri consecutive, insa Cristina Neagu a redus diferenta, printr-un lob frumos de la marginea semicercului!