Becali: Hagi e un caracter murdar, iar Dan Petrescu daca vrea la Steaua nu trebuie sa critice echipa vreo patru ani

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 23 mai 2008, 11:19 Sport | Fotbal

Momente Kodak...
Foto: Rompres
Gica Hagi si Dan Petrescu au fost pusi la colt precum niste scolari de Gigi Becali. Fostele glorii ale Stelei nu au loc in Ghencea, cel putin, Dan Petrescu trebuie sa respecte niste conditii impuse de finantator daca vrea peste patru ani sa antreneze Steaua.

"Hagi este un caracter murdar. El crede ca sunt la pamant acum cu anchetele astea pe cap, dar nu e asa. Am vazut ca da declaratii cum ca oricine, indiferent de nume, e implicat in "Scandalul valiza", sa fie sanctionat drastic. Nu o sa ma mai impac niciodata cu el, pentru ca ma face de ras in familie, rade lumea de mine ca el, nasul meu, da in mine", a spus Becali despre nasul sau la Sportro.

Apoi, si-a adus aminte de Dan Petrescu. I-a promis ca va antrena Steaua peste vreo patru ani, dar pana atunci nu mai trebuie sa spuna nimic rau de formatia din Ghencea si sa nu mai fie rautacios. "Inaintea meciului cu Urziceni ne-am vazut la un botez si i-am spus in gluma sa nu joace cu rautate impotriva noastra, pentru ca el va fi urmatorul antrenor al Stelei. Daca vrea aici, nu trebuie sa ne vorbeasca de rau niciodata. S-a uitat ca a pupat steagul Rapidului, dar vreo 4 ani pana pleaca Lacatus nu trebuie sa critice Steaua."
























3189 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Propun un gigi-embargou (Vineri, 23 mai 2008, 11:59)

    Ager Press [utilizator]

    Ce-ar fi daca macar HotNews ar institui un embargou privind stirile despre acest umanoid care nu are nimic comun cu Hagi, Dan Petrescu sau echipa nationala? Credeti ca ar scadea numarul cititorilor? Eu ma indoiesc, deoarece toate comentariile la articolele despre becaloid emana un dispret amarnic si manios al cititorilor.
    De asemenea, propun ridicarea embargoului numai cu ocazia condamnarii definitive si fara suspendare a brutei pentru coruptie - dosarul "terenuri MApN", sau dosarul "valiza", sau altul.
    Ma scoate din sarite faptul ca acum sunt 2 articole despre ipochimen pe Actualitate, ceea ce nu e un caz rar. Mai am putin si cred ca HN a luat-o pe urmele "stirilor din sport" de la ProTv, urmate cu sarg si tot pe bani jegosi de celelalte televiziuni... Aveti macar minima decenta si puneti-le pe Sport, nu la Actualitate!
    Sunt si voi ramane stelist. Ma consolez numai cu faptul ca, atunci cand pierde Steaua un meci cu miza mare, am ajuns sa ma bucur doar pentru ca se oftica "patronul". Oare asa o fi? Ma tem tot mai tare ca lui, de fapt, nici nu-i pasa. Foloseste Steaua doar ca vehicul de popularitate...
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Vineri, 23 mai 2008, 15:08)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui Ager Press

      Foarte buna ideea. Subscriu.

      Domnule Epurescu, noi, cititorii, va rugam sa nu mai dati "stiri", declaratii cu si despre Gigi Becali decat daca privesc condamnarea lui penala sau vreun filmulet cu el reparandu-si masina cu ranga. E foarte usor si nu o sa va scada ratingul si in schimb noi, cititorii o sa va fim recunoscatori si o sa cresteti in ochii nostri si in recomandarile noastre.

      Ce ziceti, batem palma?
    • 0 (0 voturi)    
      Subscriu si eu (Sâmbătă, 24 mai 2008, 8:35)

      Razvan007 [utilizator] i-a raspuns lui Ager Press

      Nu imi aduc aminte sa fi auzit vreodata ceva util sau interesant din gura lui Becali.

      De regula afirmatiile lui se reduc la "daca eu am bani pot spune orice" si "daca eu am bani pot face orice".
    • 0 (0 voturi)    
      w4e5ysdftu76 (Sâmbătă, 24 mai 2008, 11:10)

      je [anonim] i-a raspuns lui Ager Press

      propunerea a fost facuta in urma cu 2 saptamani. ma bucur ca subscri. si apropo... hotnews continua sa persiste.
    • 0 (0 voturi)    
      VOTATI EMBARGOUL ! Spneti NU becalizarii Romaniei (Sâmbătă, 24 mai 2008, 14:31)

      avb [anonim] i-a raspuns lui Ager Press

      Promovarea unor asemenea personaje este o insulta pentru marea masa a romanilor.Este o idee foarte buna ca mass media sa instituie un emargou la adresa sa.E singura arma importiva unui parvenit semianalfabet ca Becali.Oierul poate cumpara orice insa atunci cand e ignorat, cand cei din jur nu intra in jocul sau, cand nu este incurajat in propriul cult al "personalitatii" sufera cel mai mult. Ei bine aceasta suferinta de a nu-si putea exhiba imagina (auto)construita este singura pentru care banii lui nu pot fi un leac. Votati embargoul !!!
  • +7 (7 voturi)    
    Sustin embargoul (Vineri, 23 mai 2008, 12:21)

    dan [anonim]

    Dragilor, lasati-ne cu ce mai debiteaza maimutoiul asta. Pur si simplu ne-am saturat. Pana peste cap. Intelegeti ? Nu-l mai vrem !!! Poate sa spuna orice, sa faca orice, scutiti-ne ! Gata ! E mult prea mult.
    Nici n-am citit articolul, si n-am sa-l citesc.
    La revedere !
  • +6 (6 voturi)    
    subscriu! (Vineri, 23 mai 2008, 12:44)

    roman [anonim]

    lasa-ne lasa-ne.......
  • +5 (5 voturi)    
    au perfecta dreptate colegii (Vineri, 23 mai 2008, 13:04)

    liviol [anonim]

    Insa...daca as fi rautacios, as spune ca ..e bine asa...asistam la AUTODISTRUGEREA STELEI!
    Vb serios....Voi chiar ati innebunit cu totii- gazetari de paie, manageri idioti....chiart credeti ca acest oier aduce atata audienta???
    Un om care vrea sa vada sport si i se serveste in fiecare zi cate o fecaliada(peste tot, la orice stire) el, ce vina are?
    Va face audienta pt ca incearca sa gaseasca intr-un morman de gunoi ceva despre fotbal, ceva interesant despre echipa lui?
    Sunteti cu totii niste c.retini si nu exagerez cand folosesc acest termen.
  • +4 (4 voturi)    
    Uite cine vorbeste (Vineri, 23 mai 2008, 13:22)

    Transilvanian man [anonim]

    cine vb de caracter berbecaliiiiiiii cel mai mai josnic om din romania???beeeeeeeeeeeeeee
  • +4 (4 voturi)    
    incredibil... (Vineri, 23 mai 2008, 14:35)

    manu [anonim]

    ...cat tupeu murdar are acest individ pe numele lui Becali....incredibil
  • +3 (3 voturi)    
    Fara stiri despre pitecantrop (Vineri, 23 mai 2008, 14:37)

    pixel [anonim]

    Subscriu si eu acestei idei. Mi se pare geniala propunerea. Propun inclusiv infiintarea unui fond din care sa fie platite acele publicatii care nu publica stiri cu pitecantropul.
    • 0 (0 voturi)    
      si DNA-ul? (Vineri, 23 mai 2008, 16:38)

      :)) [anonim] i-a raspuns lui pixel

      Pai vrei sa ajunga si ei la DNA? Asta nu e mita? Sau in acest caz plimbatul valizei este permis, ca e un scop nobil...
  • +3 (3 voturi)    
    sustin embargoul ... (Vineri, 23 mai 2008, 15:02)

    d [anonim]

    ... si ma bucur ca in ultimul timp nu am mai prea vazut stiri despre ceilalti catzavenci (VC Tudor si Voiculesu)! Adica pe langa ca fura ca-n codru dar la lumina zilei (sub nasul DNA), mai au parte si de publicitate gratis!
  • +3 (3 voturi)    
    NO MORE BECALI! (Vineri, 23 mai 2008, 15:07)

    D. [anonim]

    ...
  • +3 (3 voturi)    
    fara becali (Vineri, 23 mai 2008, 15:18)

    johny [anonim]

    sunt de acord, deja incepe sa fie rasuflat... mai lasati-ne cu oamenii astia redusi... ne-au amuzat destul, acum devin plictisitori...
    • +3 (3 voturi)    
      Subscriu (Vineri, 23 mai 2008, 16:00)

      Eugen [anonim] i-a raspuns lui johny

      Va rog nu mai publicati stiri despre acest individ. Multumesc.
  • +2 (2 voturi)    
    presa: schimbati subiectul dejectiilor! (Vineri, 23 mai 2008, 21:29)

    curva de la Nasul [anonim]

    subscriu la boicot!

    RUSINE realizatorilor de emisiuni ca Radu Moraru , Robert Turcescu, si Dan Diaconescu si alte ''somitati media'' care-si tot pompeaza ''rating-ul'' de emisiuni cu Becali si se mai si lauda ''extraordinar, il avem in direct pe domnul Gigi Becali - numai la emisiunea noastra in aceasta seara''.

    Poi daca tot se face rating pe seama comportamentului antisocial si a jegului, sa inceapa sa-si aduca violatori si criminali gen violatorul austriac (or fi si la noi specimene, no worries) - poate au ocazia sa ia parte personal la niste perversiuni in direct (dupa o scurta pauza publicitara).
  • 0 (0 voturi)    
    sa facem un exercitiu, renuntati la imagine! (Vineri, 23 mai 2008, 21:49)

    mgh [anonim]

    adaugare de imagini cu persoana respectiva face tot "ratingul", incercati a scrie fara adaugarea imaginii si traficul va fi exact cat procentul png-ului adica 0.5%.
  • +1 (1 vot)    
    Sa Boicotam (Vineri, 23 mai 2008, 22:26)

    Iorg [anonim]

    Sa boicotam toate articolele cu acest individ Becale ar fi cea mai buna solutie caci nu pot sa deschid pagina de stiri (hotnews) caci imi apare toate comentariile cu individu si imi strica toata ziua cu acest individ, chiar nu se poate face ceva?D-nule Epurescu fa ceva mai placut pentru noi cititorii.
  • +1 (1 vot)    
    huuoooo la oi (Vineri, 23 mai 2008, 23:27)

    securistul [anonim]

    ciobane
  • +1 (1 vot)    
    de acord cu boicotul (Sâmbătă, 24 mai 2008, 2:52)

    andrei d. [anonim]

    de acord cu boicotul. ar trebui facut un protest public (pe net) la adresa stirilor cu Berbecali.
  • 0 (0 voturi)    
    Hai sa incepem Boicotul (Sâmbătă, 24 mai 2008, 6:31)

    Iorg [anonim]

    Dupa parerea mea acest D.. Vlad Enachescu nu are scrupule caci el este platit de cioban si pentru bani el si cel care aproba articolul ce sa mai spun ....... se .............asa sint unii hai sa facem ceva si sa-l aducem la tacere pe acest Enacescu.
    • 0 (0 voturi)    
      Propun... (Sâmbătă, 24 mai 2008, 17:35)

      Sburatoru [anonim] i-a raspuns lui Iorg

      sa incepeti coibotul:))))...hehehe...hai ca m-am distrat si cu voi;)
  • 0 (0 voturi)    
    Vai, vai.......si iar vai! (Sâmbătă, 24 mai 2008, 9:24)

    Vali Cel Batran [anonim]

    Cata indignare, ce infierare de tip comunist la vajnicii posteuri. Mai ca iti vine sa mergi la Becali si sa il linsezi. Este clar omul nu prea aavut parte de instruire dar fratilor are un cap BRICI. Va spun eu ca e asa si cam seamana in afaceri cu Bill Gates (care nici ala nu prea are multa scoala) . Nu diploma iti da inteligenta comerciala, aceasta este nativa. Eu cred dragii mei posteuri ca sunteti cam marcati de invidie decat de prea mare cinste. La urma urmei ce ar fi Steaua in ziua de astazi (in plin capitalism) fara banii lui Becali. Zero bani zero lei. Si asta v-o spune un fost sportiv al carui sport a murit in Romania pentru ca nu a avut finantatori. Injuraturile si etichetarile se primesc la masa mirelui( adica le primesc cu placere) Multa stima tuturor!
  • +1 (1 vot)    
    oaia tot oaie... (Sâmbătă, 24 mai 2008, 10:01)

    vio64 [utilizator]

    " Hagi e un caracter murdar, iar Dan Petrescu daca vrea la Steaua nu trebuie sa critice echipa vreo patru ani"
    bai oaie cu soric,cei doi sunt OAMENI ADEVARATI nu lepre si jigodi ca tine,idiot frustrat ce esti.Ai distrus spiritul STELEI cu marsaviile tale,din cea mai iubita echipa nu peste mult timp o sa ajunga cea mai urata,si asta numai din cauza ta libidinos jugos ce esti...
  • 0 (0 voturi)    
    vai de capu nostru (Sâmbătă, 24 mai 2008, 10:01)

    rekul05 [anonim]

    Asa se intampla intr-o tara cu asemenea caractere!
    Cu acest individ care tot incearca sa-l discrediteze pe Hagi si nu reuseste... macar de-ar face cunoscut lumii acest Becali numele Romaniei asa cum a facut-o Hagi si fosta generatie de aur... sincer, a inceput sa-mi displaca acest om din momentul in care a inceput afrontul impotriva lui Hagi... Una peste alta sa-i fie rusine, macar putea sa se abtina, dar deh, in Romania actuala doar ce-i cu bani si valize multe au putere si vorbesc, restul gunoi...
  • 0 (0 voturi)    
    Petrescu si Hagi vs becali (Sâmbătă, 24 mai 2008, 10:42)

    Creanga [anonim]

    Pentu mine Dan Petrescu si Gica Hagi sunt niste oameni unici prin lucrurile care le-au facut ei in cariera lor fotbalistica si nu numai, dar acest becali este un nimeni.
    A-si vrea ca presa sa aduca in fata valorile nu toti eronatii cum ar fi acest jiji.
  • 0 (0 voturi)    
    Jos Cenzura (Sâmbătă, 24 mai 2008, 12:31)

    manelistu83 [anonim]

    Eu vreau s-a aud cat mai multe despre ce spune Nea Gigi pentru ca le zice pe bune si nu mai el ar putea salva Romania! Numai fitii invidiosi pe el si pe puterea lui si lua-ti aminte la sfaturile lui ! Forzza Steaua FOUR EVER!