Procurorii au primit vibratoare in gura de la patronul Stelei

CSM il ancheteaza pe Becali dupa afirmatiile facute la adresa DNA

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 15 mai 2008, 14:05 Sport | Fotbal

Becali si-a pus DNA-ul in cap
Foto: Rompres
Lidia Barbulescu, presedintele CSM, a comandat o ancheta cu privire la afirmatiile defaimatoare facute de Gigi Becali la adresa procurorilor anticoruptie, despre care a precizat ca sunt niste carpe.
 
"In doua zile acest dosar a fost desfiintat. S-au adus injurii procurorilor, au fost facuti carpe. S-a zis ca in acea valiza mai bine erau vibratoare pe care sa le ia in gura procurorii. Asa ceva nu este normal. Trebuia sa va autosesizati din oficiu", a precizat Daniel Morar, seful DNA, catre procurorii de la CSM.

Patronul Stelei i-a jignit pe procurorii anticoruptie dupa ce in data de 9 mai DNA a inceput urmarirea penala a omului de afaceri pentru dare de mita in cazul valiza de la Cluj. Pe langa acesta mai este anchetat si Anton Dobos (presedintele U Cluj) pentru complicitate la luare de mita.
























3647 vizualizari

  • -3 (3 voturi)    
    Ce comici santeti vi astea de la csm. (Joi, 15 mai 2008, 14:52)

    Moldovan [anonim]

    O sa ajungeti sa va cereti iertare in genughi de la
    razboinic, ha, ha , ha.
  • 0 (0 voturi)    
    Caracter de ...mitic (Joi, 15 mai 2008, 15:18)

    TRANSILAVANIAN MAN [anonim]

    ba ba ba ba ...pac pac pac ...banii vorbeste ....razboinicul luminii cu vaccin tudor cei mai tari de pe planeta ...maimutelor
  • +2 (2 voturi)    
    Cat dureaza sa il ascundeti o data (Joi, 15 mai 2008, 15:30)

    Mike [anonim]

    Ma mira ce fac procurorii pentru gravele acuzatii aduse de Oier. Domnilor, da duceti-l o data la racoare sa se astampere. Traiesc de cativa ani buni aici in N America dar ce aud si vad e incredibil. D-lor faceti o data sa existe si legi in Romania. Inca nu am auzit aici ca un inculpat sa ii ceara unui Judecator sa isi dea demisia ca il ancheteaza. Mi se pare ca nu vreti sa existe legi in Romania.
    Toronto
    • -1 (1 vot)    
      Mike, ajuta-ne tu ! (Joi, 15 mai 2008, 17:00)

      Steve [anonim] i-a raspuns lui Mike

      Ce-mi plac astia ca tine care au plecat dar ne cer noua sa facem ordine. Vino tu inapoi si fa.
      • +2 (2 voturi)    
        pe bune, bah? (Joi, 15 mai 2008, 17:28)

        zaboo [anonim] i-a raspuns lui Steve

        pai sa faca ordine cine a dat 40% PSD-ului (ca banuiesc ca 1% a fost pentru PUR) si 13% PRM-ului si/sau cine n-a iesit la referendum cand era nevoie... ca doar cine a riscat si a plecat sa o ia de la zero in alta parte n-o sa vina sa va bata si covoarele de prin casa!!! Organizati-va si invatati sa va cereti drepturile si sa cereti celor 322 de maimutoi legi si pentru VOI - aia multi - nu doar pentru smecheri!! Am vazut ca oamenii de rand se multumesc cu pomeni electorale. Si am mai vazut ca profesorii intind mana la Vanghelie - ce pretentii sa am de la unul care nu stie carte??? Am mai vazut intelectuali demni de tot respectul spurcati fara jena de vadimi cu spume la gura si forumisti incruntandu-se scandalizati catre Marie Rose Mociornita - cam cine e doamna si in ce calitate apare una ca ea sa dea lectii...
  • 0 (0 voturi)    
    d.Becali audiat la CSM (Joi, 15 mai 2008, 15:57)

    directia 5 [anonim]

    pe lista de audieri la CSM se mai afla S Andon,Bolcas,Nicolicea ,asta da stire, si cei enumerati mai sus au avut declarati acuzatoare ,este drept ambalate mai frumos decat ale ciobanului, la adresa procurorilor DNA, acuzatii care se pot usor indentifica cu presiuni politice.Dar si procurorul general Kovesi a reclamat ingerintele d.Olteanu in anchetele DNA, insa scornicesteanca a adoptat pozitia strutului,sa speram ca totusi este un inceput de bun augur audierea Oierului
    • -1 (1 vot)    
      Toata fosilele comuniste au ajuns la conducere (Joi, 15 mai 2008, 16:45)

      George [anonim] i-a raspuns lui directia 5

      Romania este un stat mafiotot politienesc. Adica cum nu ai voie sa spui nimic de procurori.
      Libertatea de exprimare garantata de constitutie imi da voie sa spun orice. Pai fosila asta comunista de Barbuleasca este invidioasa ca nu a pus ea mana pe valiza de vibratoare. Asta a inteles tamplita din declaratia lui Becali ca in valiza se aflau vibratoare.

      Pai daca un ziarist spune ca procurorii DNA sunt carpele mafiotilor si asta este un lucru evident daca ne gandim ca nici un mare mafiot nu a fost judecat si trimis la parnaia, atunci madam barbuleasca ma poate ancheta.
      Normal daca un procuror se simte lezat poate sa ma dea in judecata si sa-mi ceara despagubiri morale dar in nici un caz nu e de competenta CSM sa se autosesizeze.
  • 0 (0 voturi)    
    nu va alarmati.... (Joi, 15 mai 2008, 18:01)

    egroeg [anonim]

    Becali doar se distreaza...parca asa spunea.
    Dar eu i-am spus ca fiecare distractie costa,numai ca sunt prea mic sa ma fi luat in seama.
  • 0 (0 voturi)    
    pun pariu (Joi, 15 mai 2008, 18:35)

    catalin [anonim]

    pun pariu ca va fi gen "cainii latra caravana trece?" pnem pariu ca Becali va ramane neatins pana la alegerile viitoare, unde, datorita scarbei populatiei fata de restul "gerlitei politice", acest va fi peste pragul electoral?
  • 0 (0 voturi)    
    Romanii au in camentalitate de sluji (Joi, 15 mai 2008, 21:55)

    George [anonim]

    Asta e adevarul. Brucan a avut dreptate. Romanii traiesc inca sub teroarea mentalitatilor si fricilor din perioada comunista. Mafiotii securisti care conduc tara stiu asta si profita din plin. Pe vremea comunista procurorii erau persoane foarte de temut care puteau sa-ti fabrice un dosar si sa te bage in puscarie. Era o nebunie sa jignesti un procuror.
    Un alt lucru era ca daca erai prin cu valuta faceai puscarie. Imi amintesc de o bibliotecara de la caminul R14 din regie care a facut puscarie pentru ca a fost prinsa cu imensa suma de 70$. Era o bucatica buna rau de tot, avea vreo 50 de ani si din cate imi amintesc nu era maritata. Si-o punea si ea cu negri din camin pentru bani si de placere. A turnat-o cineva si au pitito comunistii.
    Astazi romanii traiesc aceleasi frici. E uluitor cum s-au transmis genetic. Mare majoritate a forumistilor sunt tineri si totusi au mentaliatea comunista.
    A avea bani cash la tine fie ei si un milion e un fapt penal. A-i injura pe procurori e alt caz penal.
    Fosila asta comunista de la CSM se crede inca in comunism. Cum adica sa-l anchetezi pe cineva ca te-a injurat? Aberant. Romanii sunt insa prosti asa cum a spusn Brucan . Inca au reflexele de scalvi la comunisti
  • +1 (1 vot)    
    uitati-va bine la incheietura 'razboinicului' (Vineri, 16 mai 2008, 15:48)

    misa [anonim]

    I-A SUNAT CEASUL !!!