Gigi Becali: Ii felicit pe cei de la CFR ca au castigat campionatul

de Sorin Niculescu     HotNews.ro
Miercuri, 7 mai 2008, 19:30 Sport | Fotbal

Felicitari de la Gigi
Foto: Rompres
Patronul Stelei, Gigi Becali, a avut puterea de a felicita pe CFR Cluj pentru titlul de campioana obtinut in ultima etapa. Steaua a invins pe Gloria Buzau cu 5-0, dar pierde titlul pentru un singur punct.

"Am sperat pana in ultimul moment, dar asta e fotbalul. Eram aproape de titlu. Daca marca U in minutul 93, asta era rezultatul. M-am uitat la televizor la meciul CFR-ului, am trait intens. Acum ne ramane Liga Campionilor. Ii felicit pe cei de la CFR ca au castigat campionatul, e normal sa o fac. Nu mai conteaza cine merita sau nu, ci cine castiga. Daca ne uitam la meciurile CFR-ului cu Bistrita si Rapid, n-ar merita felicitari, dar au castigat campionatul si asta conteaza", a declarat Becali.

Patronul Stelei a fost injurat de cativa suporteri ros-albastri la iesirea din tribuna oficiala a stadionului Ghencea.























1813 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    jiji (Miercuri, 7 mai 2008, 19:42)

    Silviu [anonim]

    Felicitari Jiji. A avut puterea sa-si felicite adversarii. Este fff fair play.As fi vrut sa castige Steaua,dar sunt fericit ca oricum joaca in cupa campionilor.
    • 0 (0 voturi)    
      nu prea a fost dreptate (Joi, 8 mai 2008, 17:10)

      giu [anonim] i-a raspuns lui Silviu

      din moment ce oamenii lui becali au fost prinsi cu bani...is curios cate meciuri a mai platit becali...dar a facut bine ca i-a felicitat parerea mea au meritat campionatul mai trebuie cupa:>
  • 0 (2 voturi)    
    :D (Miercuri, 7 mai 2008, 19:43)

    jim [anonim]

    ole ole ole ole CAMPIOANA alta e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Felicitari CFR CLUJ!!!!
  • +1 (3 voturi)    
    S-a facut dreptate! (Miercuri, 7 mai 2008, 19:48)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Si poate pentru prima oara in Romania, sistemul de tip mafiot din fotbalul romanesc este anihilat cu inteligenta de cei de la Cluj. Sunt bucurestean si ii felicit pentru asta.
    Deasemenea azi este ziua in care un om care s-a folosit de toate mijoacele penale pentru a cuceri campionatul, Gigi Becali, este invins pe teren si aruncat la gunoiul istoriei. Gigi Becali este terminat nu numai ca finantator de balci ci si ca om politic.
    Este un nou inceput, iata ca jigodiile pot fi infrante, tot inainte oameni buni! Se poate!
  • 0 (0 voturi)    
    Paszkany n-ar fi facut asta ! (Miercuri, 7 mai 2008, 20:01)

    Becalian [anonim]

    Oricum, Becali ar trebui sa-si vada de "politica" sau de afaceri sale de miliardar, a cam shifonat imaginea unui club de fotbal foarte iubit in Romania.
    Insa recunosc ceva in favorea lui, e cel care a bagat o multime de bani in club si a obtinut cu echipa acele puncte de coeficient pt. Romania, coeficient care acum da posibilitatea la 5 echipe romanesti sa joace in Champions League si UEFA Cup.
    El a fost un fel de deschizator de drumuri, ala care a spart gheata cu "complexul de inferioritate" fata de cupele europene. Insa fotbalul nostru ar castiga in plan intern daca indivizi ca el, ca Dragomir, Borcea si alti infractori ar iesi din Liga, pt. ca se tin numai de dat la giole pe la comisii, de dat plicuri la arbitri, de manarii, shpagi, etc.
    Apropo de shpaga, uitati-va atent la cum a retrogradat Ceahlaul:)), reuseste 2-2 la Craiova si in min. 82, cand tensiunea era maxima si Gloria Buzau era ca si retrogradata vine unul din propria echipa nemteana si da autogol :)))). Cat credeti ca a primit de la Becali sa salveze "stelutza"?
    • 0 (0 voturi)    
      nu dati cu piatra degeaba! (Miercuri, 7 mai 2008, 20:32)

      george [anonim] i-a raspuns lui Becalian

      autogolul a fost inevitabil,Bornescu respingand mingea cu putere in jucator si aceasta a ricosat in poarta,dar amarul retrogradarii in acest mod este si mai crunt.
  • 0 (2 voturi)    
    jiji (Miercuri, 7 mai 2008, 20:13)

    lul [anonim]

    oLe! oLe! S-au stricat butoanele!
  • +1 (1 vot)    
    dat fiind ca sunteti un credincios... (Miercuri, 7 mai 2008, 20:40)

    george [anonim]

    Dle.Becali,daca vreti ca CEL DE SUS sa va ierte toate pacatele facute in acest campionat si sa va ajute echipa in continuare,va sugerez ca cele 3 mil de euro cu care voiati sa-i stimulati pe cei de la "U" sa-i dati napastuitilor din Moldova care au ramas fara case si agoniseala dupa inundatiile recente.
  • 0 (0 voturi)    
    milioane (Miercuri, 7 mai 2008, 20:55)

    EccE [anonim]

    Vezi ca alea 3 milioane erau doar unu si acum trebe sa le ceri de la DNA, care le-a interceptat intre timp, nu de la Becali..care a ramas si batut si cu banii luati..