Macel in Cluj: fanii Universitatii s-au batut cu cei ai lui CFR

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 5 mai 2008, 12:37 Sport | Fotbal

Lupte de strada in Cluj
Foto: Ziua de Cluj
Victoria "cainilor" din meciul cu Steaua i-a facut aproape campioni pe cei de la CFR, care mai au nevoie de o victorie in derby-ul istoric cu Universitatea Cluj. Fanii CFR-ului au urmarit Dinamo - Steaua in barurile din Cluj si au iesit in strada sa se bucure pentru victoria "cainilor".

Orgoliosi, suporterii Universitatii nu au acceptat ofensa si i-au luat la bataie pe sustinatorii CFR-ului. Scenele de violenta au fost incredibile si doar o singura persoana a fost amendata cu 200 de lei, intocmindui-se si dosar penal.























3751 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Exagerare (Luni, 5 mai 2008, 13:49)

    Ro [anonim]

    Daca s-au batut doua maimute nu inseamna ca a fost bataie de strada.
  • +3 (3 voturi)    
    Da, da, baaie intre marmote.... (Luni, 5 mai 2008, 14:23)

    Stoewer [anonim]

    Tocmai am vazut "incredibilele" scene de "violenta"a TV. Intr-adevar, incredibil de exagerata relatarea. Pentru cine e fricos ca un Epure (scu), o fi fost "macel".

    Oricum, daca asta a fost macel, atunci de 1 Mai la Hamburg ce o fi fost? Holocaust?
    • 0 (0 voturi)    
      Zurich (Luni, 5 mai 2008, 14:55)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui Stoewer

      Cam asa a fost la Cluj?

      http://my.break.com/content/view.aspx?ContentID=496856

      Asa este, nici eu nu cred.
  • 0 (0 voturi)    
    "macel" (Luni, 5 mai 2008, 16:14)

    john [anonim]

    cica "macel" :)) ce tare ii reporterul asta ... te umfla rasul numai cand citesti titlul
  • 0 (0 voturi)    
    Sistem... (Luni, 5 mai 2008, 16:24)

    Opposite [anonim]

    Propun un sistem de rating a articolelor similar cu cel de rating a comentariilor. Pana acum articolul a strans -4 puncte daca e sa judecam dupa comentarii.
    • 0 (0 voturi)    
      buna idee (Luni, 5 mai 2008, 17:06)

      goe [anonim] i-a raspuns lui Opposite

      chiar buna ideea, acest vlad e. ar sta constant la minus la ce articole scrie ...
  • 0 (0 voturi)