Surpriza de proportii in semifinale

VIDEO Zenit - Bayern 4-0!!!/ Rusii joaca finala Cupei UEFA!

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 1 mai 2008, 21:06 Sport | Fotbal

Echipa rusa Zenit Sankt Petersburg a spulberat masina de fotbal a lui Bayern Munchen in mansa-retur a semifinalei Cupei UEFA: rusii au castigat pe propriul teren cu 4-0 si vor disputa finala competitiei. In primul meci, disputat pe terenul bavarezilor, scorul fusese egal, 1-1.

Zenit a deschis scorul prin Pogrebniak (4) si a majorat inaintea pauzei (Zirianov 39). La reluare, rusii aduc scorul la 3-0 prin Fayzulin (53) si au inchis tabela prin Pogrebniak (73), jucator care a atins cota 11 in clasamentul golgeterilor din competitie! Din pacate pentru Zenit, Pogrebniak nu va disputa finala Cupei UEFA din cauza unui cartonas galben pe care l-a primit in mod stupid, cu 12 minute inaintea finalului.

Zenit - Bayern/ Golurile primei reprize (Pogrebniak si Zirianov)

Zenit - Bayern/ Golurile reprizei secunde (Fayzulin si Pogrebniak)

In cealalta semifinala, Fiorentina intalneste Glasgow Rangers (joi, ora 21,45). In meciul-tur, in Scotia, cele doua echipe au incheiat la egalitate, 0-0.

3335 vizualizari

echipe romaneshti (Vineri, 2 mai 2008, 1:27)

papagali [anonim]

nu au ajuns in nici o finala in ultimii 19 ani. Rusii au facut-o
    echipe (Vineri, 2 mai 2008, 8:54)

liolik [anonim]

au ajuns rusii in finala si inca in ce mod....
    vreau sa vad cind o echipa romaneasca o sa bata o echipa ca bayern cu 4 :0
      bugete (Vineri, 2 mai 2008, 10:36)

Mircea [anonim] i-a raspuns lui liolik

omiti faptul ca Zenit are buget anual de 50.000.000EUR..
    romanii (Vineri, 2 mai 2008, 11:24)

dinu [anonim]

Daca o echipa romaneasca obtinea (prin absurd!) 1-1 la Bayern, pai acasa juca clar la 0-0. Mentalitate romaneasca, las' ca alergam si noi mai putin dupa "munca" din Germania!
      ... (Vineri, 2 mai 2008, 16:25)

mda [anonim] i-a raspuns lui dinu

Pai a avut Dinamo 1-1 la Lazio si stim cu totii ce s-a intamplat la Bucuresti...