Steaua - Poli Timisoara 1-1 / Becali: Dumnezeu mi-a dat o palma

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 22 aprilie 2008, 23:21 Sport | Fotbal

Becali, lasat din brate. De Dumnezeu?
Foto: Rompres
Dumnezeu nu a mai avut program cu publicul. Steaua a remizat in Ghencea dupa un sir de zece victorii consecutive si pana de Paste poate sa piarda pozitia de lider. Gigi Becali a invocat din nou Divinitatea, spunand ca egalul de astazi i se datoreaza Celui de Sus, care i-a dat o palma.

"Rezultatul este neasteptat. Am controlat tot meciul. Dumnezeu mi-a dat o palma. Bine ca nu mi-a dat un pumn la ocazia lui Bucur din finalul meciului. Exista riscul sa pierdem titlul, dar eu nu cred. Daca vrea Dumnezeu, castigam campionatul. Pun totul in mainile Lui", a spus Becali.

Marian Iancu jubileaza. Patronul lui Poli era numai un zambet la finalul meciului. "Suntem o echipa curata. Astea sunt rezultatele noastre. Uhrin nu a facut experimente, pentru ca noi nu suntem laborator. Nu ne-a luat nimeni in seama si puteam castiga", a spus Iancu.




















2971 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    daca (Marţi, 22 aprilie 2008, 23:44)

    god [anonim]

    .. ti-ar da un sut in fund ar fi mult mai bine sa dispari din presa macar vreo 2-3 luni ...
    • +1 (1 vot)    
      jiji are presa (Miercuri, 23 aprilie 2008, 9:06)

      dan [anonim] i-a raspuns lui god

      pai nu cred ca poate disparea dn presa odata ce o plateste ca sa apara la orice ora oriunde, pe tv, in ziare, etc...
  • +1 (1 vot)    
    nenorocire mareeee! (Miercuri, 23 aprilie 2008, 7:12)

    nevermind [anonim]

    ...se f...tu butonu' lui jiji.
  • 0 (2 voturi)    
    dumnezeu a tinut cu cei destepti (Miercuri, 23 aprilie 2008, 7:49)

    payu [anonim]

    mai tine dumnezeu si cu oamenii destepti nu doar cu prostii si hotii din fotbal
    • 0 (0 voturi)    
      Ihi (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:32)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui payu

      Ihi...ca doar Iancu tare destept mai e...
  • +1 (1 vot)    
    URA (Miercuri, 23 aprilie 2008, 8:47)

    johny [anonim]

    Bine ca macar o data s-a vazut valoarea stelei.
    nu merita sa castige campionatul.
    cu butoanele merge o data , de doua ori, dar... la un moment dat se sparge oala.
  • +1 (1 vot)    
    Si eu care credeam ca e blat! (Miercuri, 23 aprilie 2008, 9:22)

    spitack [anonim]

    Cred ca cei 350000 Euro nu au fost de ajuns,in SAPTAMANA MARE a pierdut 2 puncteceea ce inseamna ca ii von calca in piciore in GROAPA.
    Salutare ciobane!
  • 0 (0 voturi)    
    Sut si ... pa! (Miercuri, 23 aprilie 2008, 10:20)

    gabifm [utilizator]

    Observ ca nu sunt original dar asta e: mai bine ti-ar da un sut in fund, (Doamne iarta-ma!), unul zdravan sa ne lasi ... in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    meci comedie (Miercuri, 23 aprilie 2008, 10:53)

    mircea [anonim]

    Parerea mea este ca meciul trebuia castigat de Steaua. Au fost asigurate toate conditiile, dar cativa jucatori de la Poli nu au stiut...
    Lacatus la fel ca la ultimele meciuri a trebuit sa fie tinut de cateva persoane pentru a nu se bate !!!
    Vai de fotbalul romanesc.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu vs. Becali (Miercuri, 23 aprilie 2008, 11:05)

    arnold [anonim]

    Dezgustator acest bou parvenit si imi place sa cred ca Dumnezeul nici nu-l ia in seama.
  • 0 (0 voturi)    
    pina unde? (Miercuri, 23 aprilie 2008, 11:40)

    andrei [anonim]

    cat o sa il mai suportam pe acest parvenit idiotic care ne zgaraie vazul si auzul zilnic? cum poate asa un monument de incultura, obscenitate si cretinism sa aiba adepti? pe bune, nu v-ati saturat sa il auziti ingaimnind limba romana? cautandu-si cu greu cuvintele prin vastul sau vocabular de aproximativ 353 de elemente? asta incluzind si cuvintele de legatura si onomatopeicele.... mi-e scarba de tine scarnavie cu banii tai jegosi cu tot. Nu mai vorbi de Dumnezeu ca venind din gura ta ii strici tot intelesul si sfintenia!
  • 0 (0 voturi)    
    gigi (Miercuri, 23 aprilie 2008, 12:07)

    antibecali [anonim]

    becali are impresia ca face afaceri cu Dumnezeu. Vai de capul lui.
  • 0 (0 voturi)    
    ne provoci senzatie de voma (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:40)

    scarba de gigi [anonim]

    "Doar o vorba sa iti mai spun": Dumnezeu nu bate cu paru'!

    Vezi-ti de pensionare imbecilule!