Batrana Doamna a fotbalului italian si-a asigurat practic prin victoria de pe terenul Atalantei, scor 4-0, prezenta in viitoarea editie a Champions League, dupa o pauza de doi an cauzata de retrogradarea in Serie B dupa scandalul meciurilor trucate.

Alessandro Del Piero si Kaka sunt performerii acestei etape, dupa ce au reusit fiecare cate trei goluri.

AC Milan pastreaza intacta distanta pe care o are de recuperat fata de Fiorentina, 4 puncte, dupa victoria de pe teren propriu cu Reggina, scor 5-1.

Iata rezultatele consemnate duminica in Serie A:

AC Milan - Reggina 5-1 (Kaka 8, 34 - ambele penalty, 68, Inzaghi 73, Pato 89 - Barreto 40)

Atalanta - Juventus 0-4 (Leglottaglie 1, Del Piero 6, 33, 66)

Cagliari - Empoli 2-0 (Acquafresca 10, Fini 64)

Catania - Lazio 1-0 (Spinesi 34, penalty) La oaspeti Radu Stefan a fost rezerva si nu a fost folosit deloc

Parma - Napoli 1-2 (Budan penalty 23 - Domizzi 45 penalty, Bogliacino 73)

Sampdoria - Udinese 3-0 (Cassano 24, Belucci 44, 55 penalty)

Siena - Genoa (Konko 25) La gazde, Paul Codrea a fost titular si a bifat toate cele 90 de minute