VIDEO UTA - CFR Cluj 0-3. Fabbiani marcheaza golul sezonului

de Sorin Niculescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 16:30 Sport | Fotbal

CFR ia trei puncte vitale de la Arad, impotriva unei formatii, UTA, deja consolata cu retrogradarea. Cadu din penalti, Dubarbier si Fabbiani au punctat pentru CFR, golul ultimului fiind fabulos. UTA a incheiat meciul cu doi jucatori mai putin, Buican fiind eliminat iar Roszel accidentat cand toate schimbarile fusesera deja efectuate.

Din nou CFR a inceput ca din pusca si in minutul 5 Semedo a obtinut un penalti dupa faultul lui Marincau, iar capitanul Ricardo Cadu a transformat impecabil. Clujenii si-au facut un obicei din a deschide scorul foarte devreme. In ultimul meci, in cupa, au marcat dupa doar 30 de secunde!

In minutul 31, CFR s-a desprins la 2-0 dupa o actiune personala a lui Sebastian Dubarbier.

Dorel Zaharia a ratat in minutul 59 cea mai mare ocazie de gol pentru UTA, lovitura de cap a fostului stelist, trimisa de la aproape opt metri de poarta, lovind transversala.

Aradeanul Doru Buican a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene, primind al doilea avertisment si implicit pe cel rosu in minutul 60, pentru un fault asupra lui Tony.

Christian Fabbiani a marcat probabil golul sezonului in minutul 64. Atacantul argentinian fusese trimis de Ioan Andone in teren de doar cateva zeci de secunde.

UTA a incheiat jocul in noua dupa ce Robert Roszel s-a accidentat si nu a mai putut continua, iar antrenorul Roland Nagy a efectuat deja toate cele trei schimbari permise de regulament.

3623 vizualizari

• -1 (1 vot)
    Gol fabulos? (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 20:32)

marinica [anonim]

Ceea ce pare un gol fabulos este de fapt dovada superficialitatii lui Fabbiani. Nu a luat in serios faza si putea la fel de usor sa rateze. Si dintr-un gol fabulos s-ar fi transformat intr-o ratare prosteasca.
    Magia in fotbal vine din golurile imposibile nu din lipsa de respect fata de adversari, antrenor si tine insuti.
    • +3 (3 voturi)
      splendid (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 20:46)

cezar jipa [anonim] i-a raspuns lui marinica

Cu alte cuvinte, dintr-o singura faza, userul marinica trage concluzia triumfator : fotbalistul X da dovada de lipsa de respect fata de urmatorii, in ordine : sine, antrenor si adversari. Propun, prin urmare, trimiterea la casat a fotbalistului X, inainte sa piarda si respectul fata de : tara, tequila, femei.
  • 0 (2 voturi)
    SOS! Oierul nu mai butoneaza? (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 20:41)

jiji [anonim]

Ati vazut cum a marcat Fabiani ? S-a autofaultat trecandu-si piciorul drept prin ppatele celui stang la golul 3! Fault clar! Arbitri sunt iarasi HAHALERE!!!
    ... (Duminică, 20 aprilie 2008, 1:42)

ady [anonim]

golu asta e golu anului in europa! c inspirat a fost fabbiani asta... nu e noroc, asa a vrut sa dea(parerea mea).
    cel ami bun sa castige (Duminică, 20 aprilie 2008, 2:10)

alin [anonim]

meci frumos cu un gol frumos al lui fabbiani...sunt stelist dar imi doresc ca cea mai buna echipa sa castige indiferent cine ar fi aceea...bafta...si sa speram sa facem cu toate echipele calificate in Europa o figura frumoasa!!!