CFR ia trei puncte vitale de la Arad, impotriva unei formatii, UTA, deja consolata cu retrogradarea. Cadu din penalti, Dubarbier si Fabbiani au punctat pentru CFR, golul ultimului fiind fabulos. UTA a incheiat meciul cu doi jucatori mai putin, Buican fiind eliminat iar Roszel accidentat cand toate schimbarile fusesera deja efectuate.

Din nou CFR a inceput ca din pusca si in minutul 5 Semedo a obtinut un penalti dupa faultul lui Marincau, iar capitanul Ricardo Cadu a transformat impecabil. Clujenii si-au facut un obicei din a deschide scorul foarte devreme. In ultimul meci, in cupa, au marcat dupa doar 30 de secunde!

In minutul 31, CFR s-a desprins la 2-0 dupa o actiune personala a lui Sebastian Dubarbier.

Dorel Zaharia a ratat in minutul 59 cea mai mare ocazie de gol pentru UTA, lovitura de cap a fostului stelist, trimisa de la aproape opt metri de poarta, lovind transversala.

Aradeanul Doru Buican a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene, primind al doilea avertisment si implicit pe cel rosu in minutul 60, pentru un fault asupra lui Tony.

Christian Fabbiani a marcat probabil golul sezonului in minutul 64. Atacantul argentinian fusese trimis de Ioan Andone in teren de doar cateva zeci de secunde.

UTA a incheiat jocul in noua dupa ce Robert Roszel s-a accidentat si nu a mai putut continua, iar antrenorul Roland Nagy a efectuat deja toate cele trei schimbari permise de regulament.