VIDEO Poli Timisoara - Craiova 1-3/ Costea, eroul Craiovei

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 18 aprilie 2008, 22:09 Sport | Fotbal

Atacantul Florin Costea a confirmat forma sportiva deosebita pe care o traverseaza in aceasta primavara, reusind sa inscrie doua din cele trei goluri prin care Universitatea Craiova ia toate punctele de pe terenul lui Poli.

Costea a oferit si pasa decisiva la ultimul gol al echipei sale, inscris de Dina (minutul 89); interesant este ca Dina mai marcase o data... un autogol - era minutul 16 cand mingea trimisa de Dina in propria poarta a adus Timisoara in avantaj. Insa banatenii au platit absenta fundasilor centrali de baza, suspendati dupa meciul cu Dinamo.

Florin Costea a ajuns la cota 13 in clasamentul golgeterilor, la egalitate cu Eugen Trica (CFR Cluj). Pe primele locuri, se afla Danciulescu (16), Ljubinkovici (15) si Gigel Bucur (14).
 
Oltenii se inscriu in lupta pentru locul 7 care duce in UEFA Intertoto.

Primul gol al lui Costea (minutul 22)



Al doilea gol al lui Costea (minutul 36)



Dina stabilester scorul final (89)

























2177 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Craiova! (Vineri, 18 aprilie 2008, 23:13)

    Adi [anonim]

    Experienta nu iti faci decat jucand. Daca U. Craiova prinde loc in Intertoto, atunci s-ar antrena si mai mult. Antrenorul italian a facut treaba, se pare. Craiova a invins niste nume mari in campionatul asta si parca pe Timisoara chiar si in tur. Ca in genereal in viata si in tara, trebuie munca multa, sa devenim noi ca si campionat mai puternici si sa avem performante si in competiile europene.
    • 0 (0 voturi)    
      Craiova maxima (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 1:10)

      Ion [anonim] i-a raspuns lui Adi

      Fotbalul criovean a fost intodeauna de admirat chiar si in conditii grele, oltenii sunt talentati la fotbal, daca Mititelul nu ar vinde jucatori as pune pariu ca in cativa ani la Craiova va fi rupere, cu tinerii talentati in 3 ani ar face prapad
  • 0 (0 voturi)    
    K (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 2:01)

    A [anonim]

    Bravooo CRAIOVA!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Craiova (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 9:58)

    clauforce1 [anonim]

    La anu' luam campionatul!!!!!!! BRAVO CRAIOVA! tine-o tot asa!!!
  • 0 (0 voturi)    
    barbatii olteni (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 10:22)

    fan a' toate "U" [anonim]

    vad cat de frumos joaca fotbal de cateva luni tinerii Craiovei, indiferent de scor si ma bucur, dar ma intristez cand vad cum tiganii fac talente repetat in centrul Baniei - unde or fi barbatii (si din Politia)Craiovei?
  • 0 (0 voturi)    
    Frumos meci ! (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 10:36)

    bogdan [anonim]

    Un meci destul de placut, mai ales daca esti fan Craiova. Hai Craiova !!!
  • 0 (0 voturi)    
    "Stiinta" este speciala (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 15:00)

    Alex [anonim]

    "U" Craiova a practicat intotdeauna un fotbal deosebit, inconstant, pasional as putea spune. Azi invinde Poli, Vaslui, poate Steaua iar apoi ia bataie de la cotasii clasamentului (ex. U Cluj).

    Este asa cum este si temperamentul oltenilor. Totusi daca isi pun in cap sa bata pe cineva cu greu ii poti opri. Iar generatia actula de tineri este poate cea mai promitatoare dupa Craiova Maxima. Incluzand oltenii australieni si africani :)