Becali: I-am bate pe Rapid si in 10 minute le-am da 2 goluri

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 15 aprilie 2008, 15:14 Sport | Fotbal

Becali ii provoaca pe rapidisti
Foto: Rompres
Stelistii sunt pe val. Chiar daca sunt la doar doua puncte distanta de CFR, cele noua victorii consecutive obtinute pe teren si la masa verde cu Rapid le confera o stare euforica. Oficialii din Ghencea au afirmat ca daca ultima instanta fotbalistica va decide ca Rapid - Steaua sa se reia din minutul 73, ros-albastrii vor intoarce in 17 minute avantajul de 1-0 pe care il avea Rapid.

"Sper sa nu avem parte de vreo surpriza. Oricum, daca jucam din nou cu ei ii batem din minutul 73, mai ales ca in meciul cu noi nu au avut nici o ocazie", a spus Adrian Ilie. Nici Gigi Becali nu s-a lasat mai prejos. Previzibil. "In Giulesti, la ce a jucat Rapid, le dadeam doua goluri in zece minute. Eu am avut mare incredere in Rapid in meciul cu CFR, dar mai multe nu mai vreau sa spun", a completat si finantatorul Stelei la emisiunea Fanatik.




















801 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Pai chiar are dreptate (Marţi, 15 aprilie 2008, 15:48)

    nashu_mare [utilizator]

    Dar doar daca Rapidul ar juca cu aceeasi daruire ca si cu CFR-ul.
  • 0 (0 voturi)    
    sa dovedeasca (Marţi, 15 aprilie 2008, 15:56)

    bb [anonim]

    daca se cred asa tari de ce nu vor sa continue jocul ?

    daca reusesc sa intorca scorul macar ar dovedi ca merita titlul si nu l-ar castiga la masa verde asa cum se intampla acuma.
  • 0 (0 voturi)    
    oameni fara caracter (Marţi, 15 aprilie 2008, 16:03)

    mircea [anonim]

    Nu ma asteptam ca Adrian Ilie pe care l-am apreciat in mod deosebit ca jucator sa nu stie cand trebuie sa vorbeasca si cand nu. De jiji nu mai trebuie sa zicem nimic.
  • 0 (0 voturi)    
    ce ingamfat (Marţi, 15 aprilie 2008, 16:21)

    rainman2 [utilizator]

    i-ar bate rapiduletu' din nou daca ar avea curaj sa joace.
  • 0 (0 voturi)    
    un stelist (Marţi, 15 aprilie 2008, 16:38)

    dd [anonim]

    Gigi taci din gura ca dardaiu kilotzii pe tine. Noroc cu bricheta...
  • 0 (0 voturi)    
    foarte corect, de aceea a avut nevoie de bricheta (Marţi, 15 aprilie 2008, 18:43)

    corect [anonim]

    Un stelist, felicitari pentru sinceritate!
  • 0 (0 voturi)    
    ilie si beheecali (Marţi, 15 aprilie 2008, 22:47)

    babuinu [anonim]

    vorbe, vorbe de oameni amarati la suflet. iar voi, stelarilor nu uitati cat de stelar era adrian ile cand va dadea 4-3 in ghena cu valencia!
    • 0 (0 voturi)    
      "Stelar" (Miercuri, 16 aprilie 2008, 7:35)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui babuinu

      Asta e inca o dovada ca Adrian Ilie e profesionist. Dar ce sa intelegeti voi...
  • 0 (0 voturi)    
    adevar (Miercuri, 16 aprilie 2008, 9:39)

    ratza [anonim]

    Mah daca o sa se rejoace din min 73 ... ori mananca terenu steaua si ii bate la goluri ori la pumni :D
    Mah nu stiu dc ia toata lumea foc cu decizia federatiei de a castiga Steaua ... DC? mah fratilor voi ati vazut ce e pe stadioane ??? vreti sa va duceti pe stadion cu un tricou, macar un fulat al echipei tale si te duci singur ... ti-e frica de nu sti cum sa te ascunzi ... o data si-o data tot trebuia sa ia cineva decizia asta ... RESPECT pt Arbitru ca a avut initiativa in acest meci.
    cand vre-o data o sa fie si in RO stadioanele la fel ca in Anglia ??? fara garduri de protectie ... si suporterii la distanta de 2 m de gazon??? NICI ODATA daca continua sa faca asa...
  • 0 (0 voturi)    
    pentru jiji (Miercuri, 16 aprilie 2008, 10:52)

    Benedict Cel Satul de Blaturi [anonim]

    Las-o asa ca merge asa.
    Ce sens mai are sa dati voi doua goluri in 17 minute.
    Sa va aratati neputintza in fatza Rapidului.
    Sa gasiti pretexte .
    Dati cu blatul inainte.
    Traiasca butoanele in frunte cu sinistrele personaje care conduc fotbalul romanesc!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru jiji (Miercuri, 16 aprilie 2008, 10:52)

    Benedict Cel Satul de Blaturi [anonim]

    Las-o asa ca merge asa.
    Ce sens mai are sa dati voi doua goluri in 17 minute.
    Sa va aratati neputintza in fatza Rapidului.
    Sa gasiti pretexte .
    Dati cu blatul inainte.
    Traiasca butoanele in frunte cu sinistrele personaje care conduc fotbalul romanesc!