VIDEO / Steaua - "U" Cluj 4 - 0

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 14 aprilie 2008, 20:57 Sport | Fotbal

Plesan marcheaza primul gol al sau pentru Steaua
Foto: Rompres
Steaua conduce inca din minutul 7 pe "U" Cluj prin golul reusit de Plesan. Golanski a centrat, Plesan a reluat in bara, mingea a ajuns la Nicolita care a centrat si el, mingea a ajuns la acelasi Plesan care nu a mai ratat! Olteanul a fost schimbat insa cu Dayro Moreno in minutul 20 din cauza unei accidentari. Zapata are o interventie miraculoasa la mingea trimisa cu capul de Bilica.
Merlier se remarca si el si respinge sutul trimis de Dayro Moreno din interiorul careului (min. 58). Stelistii marcheaza insa al doilea gol prin Golanski, care marcheaza cu un sut splendid din afara careului (min. 60)
Ovidiu Petre este la un pas de a-si trece si el numele pe lista marcatorilor, dar Merlier a respins senzational de sub bara! (min. 80)
Neaga inscrie pentru Steaua al doilea sau gol in acest campionat. Atacantul a sutat de la marginea careului la coltul scurt, portarul Merlier fiind neatent si impingandu-si mingea in poarta (min. 91).
"U" Cluj e K.O.! Dayro Moreno scapa singur cu Merlier si nu il mai iarta de aceasta data (min. 92)!

Steaua:
Zapata - Golanski, Baciu, Ghionea, P. Marin - Plesan (min. 23 Dayro Moreno), Ov. Petre - Nicolita (min. 73 Neaga), Mendoza, Dica - Pepe Moreno (min. 80 Habibou)

"U" Cluj:
Merlier - Radoi (min. 78 Baiano), Izepon, da Silva, Dancia - Silvasan, Correia (min. 63 Bundea), Boudarene, Coman - Goga, Bad (min. 58 Jovanovici)


































4501 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    goooooooooooooooooooooool (Luni, 14 aprilie 2008, 22:08)

    dani [anonim]

    ce naibii vreau sa ia CFR campionatul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Goga da gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollllllll
  • 0 (0 voturi)    
    cine? (Luni, 14 aprilie 2008, 22:37)

    stelist [anonim]

    steaua a furat meciul asta... goluri in minutul 90 si 92?
    asta e hotie pe fata, cat a luat arbitrul? rusine!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      steaua-u cluj (Marţi, 15 aprilie 2008, 12:43)

      Alex Stelistu [anonim] i-a raspuns lui stelist

      nu a platit arbitrul steaua a jcat bine asta e tot va lua cu siguranta titlu si se va califica in champions league si va iesi pe locul 3 cea ce duce in sferturile de cupa uefa
  • 0 (0 voturi)    
    Goool Steaua (Luni, 14 aprilie 2008, 22:48)

    florin [anonim]

    Ce mai Steaua e pe val si nu stiu daca CfR mai poate sta in calea ei>>>Fortza Steaua
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo, Steaua!!! (Luni, 14 aprilie 2008, 23:13)

    Adelina [anonim]

    Era evident ca vor exista multi invidiosi dupa acest meci extraordinar!De aceea sustin ca meciul nu a fost corect!Ba a fost foarte corect,iar victoria asta e numai meritul Stelei!Fiecare echipa traverseaza o perioada tulbure, dar Steaua s-a ridicat mereu, deomonstrandu-ne cu fiecare meci cat de mult valoreaza si cine e adevarata campioana a Romaniei.Asa ca Steaua merita sa castige titlul!
    HAI STEAUA!!!
  • 0 (0 voturi)    
    STEAUA CAMPIOANA 2008...!!!!!!!!!! (Marţi, 15 aprilie 2008, 1:40)

    r [anonim]

    Fortzaaaaaaaa STEAUAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!
    muieeeeeeeeeeeeeee CFR...RAPID.....POLI......!!!!!
    2008>>>>STEAUA>>>>CAMPIOANA<<<<<<<
    FELICITARI EKIPEI......BECALI.....ESTY CEL MAI TARE!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    >>>>STEAUA CAMPIOANA 2008<<<<<< (Marţi, 15 aprilie 2008, 1:42)

    Marius [anonim]

    bravo....bravo......bravooooooo!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Da toate drumurile (Marţi, 15 aprilie 2008, 6:58)

    Iorg [anonim]

    Da toate drumurile duc spre aceleasi BUTOANE pacat caci cei din Fedaratie nu au nimic de spus RUSINE inca oa data golul 4 a fost clar in afara joculi dar acestia sint arbitrii cu care Romania se mindreste.Nu asi zice caci le aduce profit la unii.Unde a fost steaua cu Rapid cu Urziceni si cu altii care nu sa putut aranja
    Inca o data se vede caci la voi (noi )sistemul lucreaza si nimeni nu poate sa faca nimic .A asuns un nenorocit de Oer sa faca ce vrea in Fotbalul Romanesc atunci am ajums chiar cei mai inapoiati din toate tarile.Imi pare rau dar asta este adevaru.
    • 0 (0 voturi)    
      Paranoia! (Marţi, 15 aprilie 2008, 10:10)

      nashu_mare [utilizator] i-a raspuns lui Iorg

      La golul patru pasa a venit de la un adversar, acolo nu e offside. Paranoia si teoria conspiratiei ne omoara.
  • 0 (0 voturi)    
    BRAVO STEAUA (Marţi, 15 aprilie 2008, 8:25)

    Lucian [anonim]

    SUNTETI CEI MAI TARI!VOI O SA CASTIGATI SIGUR CAMPIONATUL SI POATE O SA AJUNGETI SI IN SFERTURILE LIGII COMPIONILOR!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    STEAUA NR1 (Marţi, 15 aprilie 2008, 12:36)

    Alin [anonim]

    bai fratilor va demostrat aseara STEAUA ce fotbal poate sa joace ... sa le fie RUSINE la RAPID ... au pierdut 3 pct degeaba ca tot STEAUA ia campionatul nu CFR
  • 0 (0 voturi)    
    Fortza Steaua :X (Marţi, 15 aprilie 2008, 12:38)

    PuiDeNinja [anonim]

    ba lasatzi.ma ma k comentarile voaste de guma ma mizerilor X(X(X( cum sa cumpere mecciu` nu atzi vazut ma ce fain o jucat meretzi ma `mnezau masii x(XX((X de copii facutzi pt alocatzie X(
  • 0 (0 voturi)    
    steaua -u cluj (Marţi, 15 aprilie 2008, 12:39)

    Alex Stelistu pa-n la moarte [anonim]

    sooper tare meciu mi-a placut foarte moolt asta e echipa stelei pe care o stiam eu .domnul gigi becali a cumparat jucatori foarte buni mi-a placut foarte moolt cum a kucat zapata bravo steaua tinet-o tot asa!!!FORTZA STEAUA!!!!!