D-ale lui Gigi Becali: Imi pasa mie de Mutu cum imi pasa daca ploua la Cluj

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 15:26 Sport | Fotbal

Gigi Becali "loveste" din nou
Foto: Rompres
Gigi Becali a revenit de la Muntele Athos, acolo unde a incercat probabil o purificare sufleteasca impreuna cu Constantin Bucur, patronul "Stelutei" din Buzau. Fara succes. La intoarcerea in Bucuresti, patronul Stelei a avut o reactie deplasata atunci cand a fost intrebat de jurnalisti ce parere are de evolutia lui Adrian Mutu, cel mai bun jucator roman in acest moment.

"Nu ma intereseaza pe mine de Mutu! D-aia nu mai pot eu de Mutu, ca e sau nu mai mare decat Hagi. Lasati-ma domnle in pace! Ma intereseaza pe mine de Mutu cum ma intereseaza daca ploua la Cluj. D-aia nu mai pot eu", a spus Gigi Becali.




















4840 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    reusita fotografie! (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:10)

    nevermind [anonim]

    Facetzi prezenta la animale in gradinile zoologice.
    Cred ca unul lipseste!
  • 0 (2 voturi)    
    oier primitiv (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:11)

    marcu [anonim]

    ce fiinta primitiva e acest Bekakali. nu-l ajuta nimeni - nici Dumnezeu - sa iasa din grota!
  • 0 (4 voturi)    
    ce-i cu asta (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:15)

    andrei [anonim]

    Nu inteleg ce este deplasat in atitudinea lui Gigi becali. De ce trebuie neaparat omul sa fie interesat de Mutu? Are dreptate. nici pe mine nu ma intereseaza ce face Mutu. Inseamna ca sunt deplasat?
    • 0 (2 voturi)    
      exac (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:42)

      serban [anonim] i-a raspuns lui andrei

      subscriu
    • 0 (2 voturi)    
      raspuns (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:03)

      mumu [anonim] i-a raspuns lui andrei

      da mah, dar diferenta e ca pe tine nu te intreaba nimeni nimic, caci esti un zero.
      • +1 (3 voturi)    
        cine e Mutu? (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:30)

        elena [anonim] i-a raspuns lui mumu

        cred ca sunt si eu deplasata...
      • 0 (0 voturi)    
        deplasat (Duminică, 13 aprilie 2008, 11:42)

        deplasat [anonim] i-a raspuns lui mumu

        Bine ca e Gigi Becali "unu". ... minusul din fata nu mai conteaza, nu?
    • +1 (3 voturi)    
      Diferenta este (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:10)

      Birlic [anonim] i-a raspuns lui andrei

      ca el este patronul unei echipe de fotbal si, in principiu, ar trebui sa-l intereseze, macar la nivelul unui simplu comentariu, despre evolutia celui mai titrat fotbalist roman al momentului. Se apropie CE, Romania iese in lumea buna a fotbalului, o evolutie buna a echipei nationale ar putea sa creasca valoarea fotbalistilor din campionatul intern, deci implicit a celor de la Steaua s.a.m.d.
      Nu poti sa spui ca nu te intereseaza ceva ce se afla la varful unui domeniu in care activezi, decat daca esti becali, adica prost, infatuat, bolnav psihic s.a.m.d.
      Ce zici?
    • +1 (3 voturi)    
      Corect! (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:24)

      Vali cel batran [anonim] i-a raspuns lui andrei

      Unii cred ca dimineata in loc de Doamne ajuta ar trebui sa ne intrebam ce mai face Mutu. Mutu face bine, chiar f bine lucru pentru care este platit regeste.Din banii mei din banii tai din banii tuturor asa ca nu-i suntem datori cu nici o temenea. I-l respect si ma bucur pentru ce face, dar nu e un fetis pentru mine. Valabil si pentru Dl. Becali!
  • 0 (2 voturi)    
    Brrr (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:18)

    aquaviva [utilizator]

    Ciobane ai dreptate, mai bine iti vezil de oile tale...
  • -1 (1 vot)    
    Chiar asa... (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:56)

    marius [anonim]

    Marea scoafala ca a dat mutulica doua goluri. Dintr-o data e mare fotbalist, "el phenomeno"...bha ma lesi...ia sa dea un autogol, sa vezi ce-l crucifica pe mutulica de numa numa. Si daca si astea-s intrebari de ziaristi...mai bine fara.
  • 0 (2 voturi)    
    asa si? (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:00)

    dd [anonim]

    si care e problema daca nu-i pasa da mutu?
    e vreun om care face vreun sacrificiu pentru vreo cauza nobila? e doar un fotbalist care incaseaza milioane de euro.
  • 0 (2 voturi)    
    pt. andrei (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:02)

    seba [anonim]

    andrei, e ok in ceea ce te priveste pe tine. Poti sa fii sau sa nu fii interesat de Mutu. Dar la unul care se da mare patriot, care ar trebui sa fie interesat de promovarea imaginii Romaniei in lume, atitudinea asta e de cacao. Adica nenea sef de partid calca apasat pe urmele lui Vadim. Dumnezeu ma iubeste numai pe mine, bricheta aruncata in freza e Mana lui Dumnezeu pt. ca ma avantajeaza pe mine, patriotismul e bun numai daca eu sunt in fruntea ostirii. Pe zi ce trece mi-e tot mai clar ca nenea Gigi traieste sau cel putin se manifesta in spatiul public ca un inselat.
    • +1 (1 vot)    
      re (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:39)

      dd [anonim] i-a raspuns lui seba

      gigi becali este fara dar si poate un cioban, un infatuat, un egocentrist si un mare ipocrit, dar eu am judecat afirmatia lui caci despre asta e vorba. Iar eu nu pot sa-l judec ca nu-l intereseaza ca Mutu a dat doua goluri intr-un meci, mai ales ca nu le-a dat ptr nationala romaniei.
  • 0 (2 voturi)    
    intrebare... (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:02)

    mumu [anonim]

    la ce altceva va asteptati de la un cioban miliardar intors de la muntele athos?
  • 0 (2 voturi)    
    D-ale lui Gigi Becali: Imi pasa mie de Mutu cum i (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:23)

    mda... [anonim]

    Poti sa nu fii interesat de Mutu, intr-adevar. Deplasat este modul in care a raspuns la intrebare. Putea sa spuna doar ca nu comenteaza, nu sa faca parada si sa se gaseasca el sa ironizeze pe cineva care chiar inseamna ceva in fotbalul european. In Italia, Spania, Anglia si Germania s-a auzit mai mult de Mutu si mai putin de Becali. Si alora chiar le pasa de Mutu si sunt interesati de el. Numai la noi e invers.
    • -2 (4 voturi)    
      Mda (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 22:51)

      BlackHack [utilizator] i-a raspuns lui mda...

      Vreo 300 de milioane de oameni (populatia Italiei, Spaniei, Germaniei si Angliei) nu pot să doarmă noaptea din cauză că nu știu ce a mai făcut Mutu.

      L-o durea burtica? O fi săracul constipat? Dacă nu poate să joace în meciul de mâine? O mai fi tras cocainuță pe nasucul lui de aur? S-o fi dus la fetițe? Dacă, doamne ferește, o fi luat de la alea ceva?

      Asta e preocuparea cotidiană a italienilor, spaniolilor, englezilor și nemților.

      Mai nou, aud că și papuașii se interesează de "briliant".
  • +1 (3 voturi)    
    ciobanu` (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:28)

    gigi [anonim]

    Cat de porc poate fi un oier?
  • +2 (4 voturi)    
    Buaklo ot zdeaua (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:49)

    Rumburak [anonim]

    nu mai pooot , nu mai pooot! luati-l din imagini si de pe net! :)
    la zoo cu el - vezi poza(!); sau mai bine lasat-il in catelul lui legat intr-un scaule cu ingeraisi de aur (:filmeaza mai ingerasii de aur!"). Da sa nu iasa de acolo decit gata mumuficat. Poate boboru se mai desteapta un pic si nuu il mai ia ca model de referinta pe inapoiatul asta.
  • +2 (4 voturi)    
    da' cine-l intreaba pe cimpanzeul ala??? (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 17:58)

    Generalul Store [anonim]

    da' cine-l intreaba pe cimpanzeul ala daca-l vrea sau nu pe Mutu??? Iar se baga in seama ca intotdeauna. Iar presa abia asteapta sa mai dea becali cate un show de badaranie ca sa mai aiba cate un subiect de scandal. Nu credeti ca-l bagati prea mult in seama? Prin alte parti, parvenitii de genul lui becali, mititelu, netoiu s.a.m.d. apar doar in presa de scandal. La noi, toata presa, toate televiziunile cad pe spate cand se dau astia in spectacol. Desi am intrat in UE, suntem inca balcano-orientali...
  • +2 (2 voturi)    
    ce ii pasa lui Becali (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 18:32)

    dan [anonim]

    cel mai mult superi un om atunci cand nu il bagi in seama.Ia mai lasati-l si pe Becali putin pe tusa si nu il puneti pe toate copertile.
  • -1 (3 voturi)    
    Evolutie (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 18:41)

    Weather [anonim]

    E interesant faptul ca aparitiile lui Becali incep sa imparta comentariile in doua parti sensibil egale,pro si contra.Daca acum citeva luni aparitiile cimpanzeului erau insotite de hohote unanime,iata ca acum se gasesc destui pacalici care sa il aprobe.Iata explicatia starii de subzistenta spirituala a aceste natii:in loc ca mitocania si nemernicia da fie rapid izolate si excluse,ele sint treptat integrate in societate,societatea insasi modelindu-se dupa ele.Acum devine din ce in ce mai posibil scenariul BEEECALI PRESEEEEEEEDINTEEEEE
    • +1 (3 voturi)    
      Cata dreptate ai... (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 18:51)

      Generalul Store [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Ooooooo, cata dreptate ai, stimabile Weather... RO e tara badaraniei, mitocaniei, a pumnului in masa (daca nu cumva direct in figura...) Toate astea sunt ridicate la rangul de traditii romanesti. Daca devine cimpanzeul presedinte, renunt la cetatenia romana, pe bune...:)))
      • -2 (4 voturi)    
        Am o idee mai buna (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 22:55)

        BlackHack [utilizator] i-a raspuns lui Generalul Store

        Ce-ar fi să renunți de pe acum la cetățenie?

        Da, probabil că, te citez, "RO e tara badaraniei, mitocaniei". Da e adevărat. Dar e vorba de acel "RO" în care trăiesc oameni ca tine. Fă-ți un pustiu de bine și du-te la căpșuni în Spania, că acolo sunt oamenii mai civilizați și știu să aprecieze adevăratele valori.
  • -1 (3 voturi)    
    felicitari domnule becali! (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 18:54)

    cia [anonim]

    se vede ca mutu joaca doar pentru bani!
    cand joaca la nationala, are un plictis de zici ca e un pensionar care mai face part-time sa aiba maruntis pentru o bere!
    • +2 (2 voturi)    
      Aiurea-n tramvai (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 22:36)

      Sabbath [anonim] i-a raspuns lui cia

      Cand ai vazut ultima oara un meic al Nationalei? Cand juca Dobrin sau la CM din 1994? Bai fratilor, nu va cere nimeni sa muriti dupa Mutu, puteti sa-l numiti increzut, drogat, curvar etc. dar nu mai faceti afirmatii din astea penibile. Sfat: mai vezi si tu din cand in cand cate un meci al Romaniei si urmareste-l pe Mutu sa vezi cat alearga.
  • 0 (2 voturi)    
    Nu el este de vina (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 18:58)

    Iorg [anonim]

    Nu Becale este acel Idiot ci acei ce umbla dupa el sa-l bage in seama cu tot felul de intrebari si fug dupa el sai ia interviuri.Aceasta este valoarea lor ca si a lui Becale.Nu poti sa le ceri mai mult la nici unul.Nu are rost sa mai vorbim.Sau trezit toti reporteri.
  • -1 (3 voturi)    
    Nici o zi fara Mutu (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 19:03)

    Cristi [anonim]

    Nu observati cum incearca presa sa ni-l bage pe git pe acest Mutu (de fapt cred ca impresarii intretin acest fenomen). Probabil pentru a tine pretul acestuia foarte sus. A avut o evolutie frumoasa la Parma, a fost un personaj in Anglia, iar acum este foarte important in Italia, dar chiar "nici o zi fara Mutu". E ridicol.
    • +1 (3 voturi)    
      Alternativa... (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 19:59)

      Weather [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      Poate ca tu il preferi zilnic pe acest stelist grobian si analfabet care e Becali...
      • 0 (0 voturi)    
        chiar? (Duminică, 13 aprilie 2008, 9:29)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui Weather

        De ce tragi concluzii prin omisiune? Nu am spus ca-l prefer pe Becali, dar nici nu pot sa nu observ cum Mutu este tinut artificial in atentia generala (cind era in Anglia, presa scria ca citeste tot felul de carti - "Idiotul" etc.). Personal, tratez la diverse stirile sportive, dar astea sunt manipulari. Becali isi plateste toate aparitiile publice, iar Mutu trebuie sa aibe un pret bun la tirgul de vinzare al jucatorilor. Salut.
  • +1 (1 vot)    
    alo hotnews.. (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 20:24)

    pistruiatu [anonim]

    nu mai promovati incultura si toate nulitatile de carton....va rugam....
    • +1 (1 vot)    
      HotNews, dezBecaliti-va, va rog ! (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 20:57)

      Carcotasu [anonim] i-a raspuns lui pistruiatu

      Va propun un subiect de vot pentru cei care acceseaza acest site:

      "Sunteti de acord ca pe acest site sa nu se mai difuzeze niciodata stiri despre George Becali ? (DA/NU)"

      (Echipa de fotbal Steaua este diferita de Becali si in acest context poate fi numit doar "patronul echipei", fara a i se mentiona numele)


      Ia sa vedeti ce rezultate obtineti...

      Daca mai si tineti cont de ele, jos palaria ! Daca nu, cred mai pierdeti din audienta...
      • 0 (2 voturi)    
        Sunt de acord (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 23:03)

        BlackHack [utilizator] i-a raspuns lui Carcotasu

        Aș fi primul de acord, cu condiția să nu se mai difuzeze nici știri despre toți pitecantropii gen Mutu și despre toate personalitățile penibile gen:

        Vadim, Gușă, ștoarfa lui Gușă, Iliescu, Geoană, Năstase, Dan Voiculescu, Dan Diaconescu, Marean Vanghelie, Leonard Orban, Elena Udrea, Miron Mitrea, Adrian Inimăroiu, Piedone, Adriean Videanu, Octav Cozmâncă, Andrei Ciroianu, Varujan Vozganian, Adrian Năstase, Viorel Hrebenciuc și restul menajeriei.

        Și nici știri despre vedete de rahat gen Ștefan Bănică, Andreea Bălan, etc.
  • 0 (2 voturi)    
    nu va mai prefaceti (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 20:39)

    petcu [anonim]

    unii dintre voi faceti pe interesantii.
    Cind esti in fotbal si spui ca nu te intereseaza de Mutu, spui ceva mai mult decit atit: ca nu-l suporti, ca te isterizeaza succesele lui.
    Cind esti, asa, "cutare de pe forum", poate sa nu te intereseze, mai ales ca nu te intreaba nimeni. Dar si pe voi va intereseaza Mutu, numai ca faceti pe desteptii.
  • +1 (3 voturi)    
    Ciobanul (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 22:07)

    Cony [anonim]

    Prea multa atentie acestui cioban. Mi se rupi ca pe becali nu-l intereseaza Mutu...
  • -1 (3 voturi)    
    Cine este mutu? (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 22:46)

    BlackHack [utilizator]

    Doar un alt ghiorlan incult și semianalfabet care in loc să facă o școală a preferat să dea cu piciorul în beșică.

    E nevoie si de distracție, e nevoie și de circ, Mutu face o treaba foarte bună în a da cu piciorul în beșică, dar de aici și până a te interesa Mutu sau a nu putea să dormi de grija lui Mutu, e cale lunga.

    La urma urmei, oricât de bine ar juca fotbal, tot un mitocan și un cocalar rămâne. Și e valabil pentru majoritatea fotbaliștilor.

    Hai să-l înjurăm pe Becali că avut tupeul să se declare neinteresant de "marele Mutu", de "briliant".
  • -1 (1 vot)    
    da.. si ? (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 23:02)

    radu [anonim]

    care este problema .. ce tot atat mutu .. daca mutu este considerat a fi cel mai bun fotbalist roman inseamna ca fotbalul romanesc este de nivelul celui din Kazakstan .
  • 0 (0 voturi)    
    becali (Duminică, 13 aprilie 2008, 2:05)

    andreicraiova [anonim]

    nu inteleg ce ave-ti cu becali. e un sooper om. cred ca naveti nivelul s-al pricepe-ti.
    • 0 (0 voturi)    
      to: andreicraiova (Duminică, 13 aprilie 2008, 11:16)

      Kevi [anonim] i-a raspuns lui andreicraiova

      sper din tot sufletul ca postul tau a fost ironic..
  • 0 (0 voturi)    
    la asa intrebare... (Duminică, 13 aprilie 2008, 9:17)

    Amsterdamer [anonim]

    Pai la asa intrebare un asa raspuns. De data asta nu Becali loveste - ci prostia jurnalistului care a pus o asemenea intrebare... si foamea voastra de senzational de publicati o asemenea stire.
  • +1 (1 vot)    
    Care-i faza cu drogatul de Mutu ? (Duminică, 13 aprilie 2008, 13:27)

    geo [anonim]

    A dat si el 2 goluri si acum are Tolontan ce sa scrie in tabloidul lui sportiv.
    Pt mine Mutu este un drogat cu figuri in cap si pe cap.
    In vest n-a auzit nimeni de el decat pe ici pe colo in Italia, pt simplul motiv ca e un atacant ca oricare altul sau mai bine zis un drogat sau si mai bine zis un subiect pt ziarele ieftine din Romania.
    Nu se compara cu Hagi nici la degetul mic.
  • 0 (0 voturi)    
    mare patriot (Duminică, 13 aprilie 2008, 14:00)

    Rollo Tomaso [anonim]

    Da, dom'le, e mare patriot Becali ăsta !
  • +1 (1 vot)    
    trebuie neaparat sa va infundati (Duminică, 13 aprilie 2008, 15:22)

    mi se rupe [anonim]

    cu totii in "nivelul" Mutu-Becali? Nu se poate altfel face news-on-line? Atunci, "sal'tare, taica, si noroc!".
  • 0 (0 voturi)    
    comentariu (Luni, 14 aprilie 2008, 11:00)

    morosanu [anonim]

    faza cu apelul la zoo.A vazut cineva lansarea,,catindatului" p.n.g la primaria capitalei cu oierul racnind din toti bojocii si cu penibilii din sala?